Skocz do zawartości

3 obywatelstwa


novsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy posiadając zieloną kartę i mieszkając 5 lat w USA z rzędu, mogę bez żadnych komplikowacji aplikować o obywatelstwo, gdy jestem obywatelem Polski (miejsce urodzenia), oraz posiadam obywatelstwo brytyjskie? Wychodzi na to, że miałby 3 obywatelstwa, czy któryś z krajów nie zabrania tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, andyopole napisał:

Jako obywatel polski i brytyjski powinienes wiedziec jakie sa prawa i obowiazki obywateli tych panstw...:D

Oj Andy, nigdy nie jest za późno  sie dowiedzieć. Lepiej pytać i wiedzieć, niz nie pytać w ogole i udawać, ze sie wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, pelasia said:

Oj Andy, nigdy nie jest za późno  sie dowiedzieć. Lepiej pytać i wiedzieć, niz nie pytać w ogole i udawać, ze sie wie. 

To ja sie zapytam czy to dobre miejsce na takie pytania? Sa problemy i pytania zwiazane z emigracja do USA, na ktore naprawde ciezko znalezc odpowiedz.i wtedy to forum rzeczywiscie jest nieocenione. W wypadku pytania OPa, po wpisaniu w google'a "dual citizenship uk" jako pierwszy link wypada oficjalna strona rzadowa z odpowiedzia na to pytanie... [1]

[1] http://bit.ly/2FbEVzh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Xarthisius napisał:

To ja sie zapytam czy to dobre miejsce na takie pytania? Sa problemy i pytania zwiazane z emigracja do USA, na ktore naprawde ciezko znalezc odpowiedz.i wtedy to forum rzeczywiscie jest nieocenione. W wypadku pytania OPa, po wpisaniu w google'a "dual citizenship uk" jako pierwszy link wypada oficjalna strona rzadowa z odpowiedzia na to pytanie... [1]

[1] http://bit.ly/2FbEVzh 

Boję się zapytać, czy na prawdę mieszkasz w stanach...jeśli tak to mam nadzieję, że nie robisz takiej reklamy polakom jak prezentujesz to na forum, chociaż sądząc po 324 postach, więcej czasu spędzasz przed komputerem. Proszę o zamknięcie tego tematu, napiszę podobne zapytanie na UKCEN, trochę bardziej rzeczowo :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27 February 2018 o 17:50, novsky napisał:

Cześć,

Czy posiadając zieloną kartę i mieszkając 5 lat w USA z rzędu, mogę bez żadnych komplikowacji aplikować o obywatelstwo, gdy jestem obywatelem Polski (miejsce urodzenia), oraz posiadam obywatelstwo brytyjskie? Wychodzi na to, że miałby 3 obywatelstwa, czy któryś z krajów nie zabrania tego?

Kiedys juz o tym pisalismy, ale warto przypomniec. W przypadku wiekszosci krajow (w tym tych trzech wymienionych) zasada jest prosta - mozna, bo prawo tych krajow "nie widzi" innych obywatelstw swoich obywateli... Dla organow polskich jestes tylko Polakiem, dla Amerykanow tylko Amerykaninem, a dla Krolowej tylko jej poddanym. I paradoksalnie jest to proste i efektywne podejscie.

Szary czlowiek w praktyce powinien tylko pamietac, ze:

- przekraczanie granic kraju ktorego jest sie obywatelem ma sie odbywac na paszporcie tego kraju

- w przypadku aresztowania czy innych podobnych klopotow na terenie kraju obywatelstwa, inne kraje ktorych obywatelsto sie ma nie moga Ci pomoc 

- no i jesli jednym z obywatelstw jest amerykanskie dochodza jeszcze kwestie podatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...