Skocz do zawartości

Ile to wszystko kosztuje?


Robson!

Rekomendowane odpowiedzi

Mola ma rację. My jak przylecieliśmy do USA, to po 3 dniach wynajęliśmy mieszkanie, bez historii kredytowej, bez SSN. Jedyne co sprawdzali na naszym osiedlu, to czy nie byliśmy notowani :D (tzw. background check). 

Znam też osoby, które wynajęły tutaj mieszkanie będąc jeszcze w Polsce. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
27 minut temu, Roelka napisał:

Cóż. Wszystko zależy od wynajmującego czy agencji. Moga nawet poprosić o paychecki z pracy na dowód że wynajmujący będzie miał środki na czynsz. 

Przypadek kolezanki sprzed kilku miesiecy. Zażądali zarobkow 3 x miesięczny czynsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 15:20, karolamo napisał:

Robson mniej więcej dobrze to liczysz, ja koszty życia opisałam kiedyś na http://kierunekfloryda.com/koszty-zycia-na-florydzie/

Mieszkanie można wynająć naprawdę różne. Także $1,000 na 1 bd (1-sypialniowe) powinno wystarczyć, 2-sypialniowe może i też, ale już o niższym standardzie. To naprawdę zależy od miejsca i standardu osiedla/mieszkania.

Najważniejsza rzecz, czy znajdzisz od razu pracę czy nie. Jeśli tak, to nie powinno być problemu z tą kwotą, którą wyliczyłeś.

O jakich okolicach Florydy myślisz?

Powodzenia w realizacji Twojego planu! :)

Małe mieszkanko mi wystarczy zupełnie, jak oglądałem właśnie takie 1bd to były super. 

Gdzieś zachodnie wybrzeże np. Sarasota, okolice..
Z pracą myślę dam rade, kilka lat pracowałem w banku od szeregu po managera, do tego programuje, mam certyfikaty etc :) a nawet jeśli to nic mi się nie stanie jak przyjmę jakąś inną pracę - nawet fizyczną. Co prawda przeszło mi nawet przez głowę po zakupie samochodu zabawę w ubera.. także wierzę w siebie i to mi wystarczy. 
Na razie to tylko jakiś tam przyszły cel ale gromadzę wiedzę na temat finansów aby się jakoś przygotować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/10/2018 o 15:01, Robson! napisał:

Małe mieszkanko mi wystarczy zupełnie, jak oglądałem właśnie takie 1bd to były super. 

Gdzieś zachodnie wybrzeże np. Sarasota, okolice..
Z pracą myślę dam rade, kilka lat pracowałem w banku od szeregu po managera, do tego programuje, mam certyfikaty etc :) a nawet jeśli to nic mi się nie stanie jak przyjmę jakąś inną pracę - nawet fizyczną. Co prawda przeszło mi nawet przez głowę po zakupie samochodu zabawę w ubera.. także wierzę w siebie i to mi wystarczy. 
Na razie to tylko jakiś tam przyszły cel ale gromadzę wiedzę na temat finansów aby się jakoś przygotować. 

Super! :) My właśnie mieszkamy w Sarasocie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/9/2018 o 16:24, Roelka napisał:

Cóż. Wszystko zależy od wynajmującego czy agencji. Moga nawet poprosić o paychecki z pracy na dowód że wynajmujący będzie miał środki na czynsz. 

U mnie tak bylo. Z tego co pamietam to wyliczali jakis tam procent z tego ile zarabiam i jakbym nie zarobila wystarczajaco to by mi nie wynajeli :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie chcieli $100 tysięcy depozytu za wynajem dwu sypialnianego mieszkania. ;) Wszystko zależy od Stanu i miasta, gdzie mieszkasz czy np. jest to tz. „sanktuarium”. Generalnie w Stanach, gdzie obecne są "Real ID" podejście do takich spraw było i jest znacznie mniej przychylne. Z orientujcie się za mieszaniami typu COOPERATIVE. To są tz. nasze Polskie spółdzielnie mieszkaniowe. Wykupuję się udział we wspólnocie niestety za gotówkę, ale cena mieszkania to ok 20-30%. Wiele znanych osób mieszka w takich wspólnotach. Zarówno młode rodziny jaki i starsze osoby. Obiekty te są bardzo przyjazne. Bardzo często zamknięte, monitorowane i itp. W bardzo atrakcyjnych miejscach. Nie zabierze tego nigdy bank ani nie płacić się astronomicznego podatku za nieruchomośc a opłaty są bardzo przystępne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...