Skocz do zawartości

Emigracja


Sobarnia

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy prawo i urzędnicy różnie podchodzą do osób które lecą do osób co są nielegalnie lecz kto powie co będzie za 3-4 lata a wtedy może być za późno na odwrócenie nielegalnego pobytu. Np osoby idąc po nowa wizę mają pod górkę gdy ktoś z bliskich jest nielegalnie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

byc nielegalnie mozesz. W US za bardzo nikogo nie interesuje jaki masz status jak sobie tam chodzisz po ulicy. Chyba, ze ktos np Cie zatrzyma gdzies tam np do kontroli drogowej. Osttanio jest coraz ciezej. Co chwile w mediach powjawia sie jakis artykul, pogloska, ze kogos deportuja, ze kogos zatrzymali.

Pamietaj o rzeczach :

-praca, bez numeru podatkowego raczej nic normalnego nie znajdziesz, tylko na cash. 

-bedziesz czekac tyle czasu az narzeczony bedzie obywatelem ? 

-nielegalni maja troche przeszkod przed soba. Ciezko jest cokolwiek zalatwic. 

-w przeciagu tychh 4 lat prawo moze sie zmienic. Teraz prezydentem jest Trump, ktory zaostrza prawo imigracyjne. Republikanom lacznie z Trumoem moze cos odbic (co wg mnie sluszne) i moga kompletnie zakazac pracy na cash nielegalnym. Wtedy oni sami zaczna wyjezdzac.

-nie jest juz tak jak kiedys z tym "byciem" nielegalnie w USA. 

-zakaz lotow poza granice USA.....ostatnio chyba zakaz takze lotow wewnatrz USA (niech mnie ktos poprawi bo moge sie mylic), 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazu lotów wewnętrznych dla nielegalnych nie ma ale mojego wracajacego z NY  do Oregonu kolegi zapytali gdzie leci, odparł ze do domu. Meszkasz tam a prawo jazdy masz z Missouri, dlaczego? Wpuścili go do samolotu, przyleciał, a na lotnisku w PDX już na niego czekali. No sie zaczęło. Deportacja ino ino...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ilya_ napisał:

 

-w przeciagu tychh 4 lat prawo moze sie zmienic. Teraz prezydentem jest Trump, ktory zaostrza prawo imigracyjne. Republikanom lacznie z Trumoem moze cos odbic (co wg mnie sluszne) i moga kompletnie zakazac pracy na cash nielegalnym. Wtedy oni sami zaczna wyjezdzac.

Nikt obecnie nie pracuje legalnie za cash, więc o czym tu mowa. To, że niektórzy pracodawcy zatrudniają nielegalnie, bez umowy i dają w łapę, nie jest mniej nielegalne niż za 3-4 lata. Osoby nielegalne maja zakaz pracy ale są nielegalnie więc im to rybka a za coś muszą żyć.

Kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi, jakby obecnie było to dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pelasia napisał:

Musisz wziąć pod uwagę, że przy odnowieniu wiz, Twoi rodzice mogą ich nie dostać poprzez Twój nielegalny pobyt(choć nie jest to regułą), także siedzenie przez 4 lata nielegalnie w obecnych czasach nie jest mądrym rozwiązaniem. Szczególnie przy obecnej Trumpowskiej administracji. Ja sobie nie wyobrazam zycia bez SSN o ktory pytaja na kazdym kroku i bez ktorego wiele nie mozna zalatwic. Mimo wszystko życzę Ci powodzenia. 

Zanim oni bedą odnawiac wize ja bede juz prawdopowobnie obywatelką.. wiec moze nie bedzie problemu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie będzie widoczne w jaki sposób dostałaś się do USA i jak długo byłaś tam nielegalnie. Generalnie planujesz duże ryzyko bo nie chce ci się czekać aż facet dostanie obywatelstwo. Swoją drogą. Jakby przyjechał do PL i wzielibyscie ślub to wtedy mógłby cię sponsorowac (zakładam że ma zielona karte). Wtedy czekasz w PL tylko 2 lata na swoją wizę a nie siedzisz 4 lata nielegalnie w USA bez pracy i możliwa deportacja.  Tylko wtedy nie wracaj na forum płacząc że cię aresztowali.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sobarnia napisał:

Zanim oni bedą odnawiac wize ja bede juz prawdopowobnie obywatelką.. wiec moze nie bedzie problemu.. 

Czasami warto mieć myśli pozytywne lecz życie pisze swoje scenariusze i gdy ktoś z nich utraci paszport lub będzie zmiana przepisów że przy wymianie paszportów trzeba mieć nowa wizę to wtedy zrobi się nie ciekawie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...