Skocz do zawartości

Loty po Usa z przedawniaona wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

wiem ze niechetnie pomagacie ludziom bedacym nielegalnie no ale czasami w zyciu ciezko bywa

a wiec mam pytanko czy mi pomozecie odnosnie tego czy moge latac po kraju z przedawniona wiza turystyczna gdyz gdzies niedawno czytalem ze teraz sa duze kontrole i nie puszczaja na lotniskach.

W tamtym roku lecialem kilka razy i nigdy nie mialem problemu ale nie mam pewnosci.

Dziekuje z gory za pomoc gdyz to jest wazne dla mnie bo musze odwiedzic chora rodzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem legalnie ale pare razy dla sprawdzenia czujności TSA ;)zamiast prawa jazdy pokazywałem Polski paszport ze  starą, dawno nieważna wiza.  Nigdy, nikt nawet tej wizy nie szukał, ich interesuje tylko tożsamość. No, ale to bylo prawie dziesięć lat temu, teraz już mi się bawić z nimi nie chce, paszport leży w sejfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotniska sa miejscem o podwyzszonym ryzyku.

Identification

Adult passengers 18 and over must show valid identification at the airport checkpoint in order to travel.

  • Driver's licenses or other state photo identity cards issued by Department of Motor Vehicles (or equivalent)
  • U.S. passport
  • U.S. passport card
  • DHS trusted traveler cards (Global Entry, NEXUS, SENTRI, FAST)
  • U.S. Department of Defense ID, including IDs issued to dependents
  • Permanent resident card
  • Border crossing card
  • DHS-designated enhanced driver's license
  • Federally recognized, tribal-issued photo ID
  • HSPD-12 PIV card
  • Foreign government-issued passport
  • Canadian provincial driver's license or Indian and Northern Affairs Canada card
  • Transportation worker identification credential
  • U.S. Citizenship and Immigration Services Employment Authorization Card (I-766)
  • U.S. Merchant Mariner Credential

wiec dla Ciebie paszport jest dobry.

Czort wie czy oficer sprawdzajacy ID nie zainteresuje sie glebiej na jakiej podstawie jestes w US i np nie zapyta sie o aktualna wize....albo czy np w paszporcie nie przewroci kartki [nawet przypadkowo] na Twoja promese B2, zobaczy sobie na daty. - tak moze byc. Moze wtedy zawolac pomocnika...bedziesz mial lipe. Zawsze jest to ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy TSA przy domestic flights ma jakies uprawnienia aby cos robic dalej czy np tylko pouczyc czy nic nie mowic i przepuscic dalej w przypadku chociazby wykrycia braku statusu / wizy osoby.  

Jak pisalem - lotnisko to strefa ryzyka. Mozesz latac 5 lat i moze byc ok, ale bedzie tez ten jeden raz.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu chyba wątek gdzie nasza rodaczka leciała na Hawaje i miała ten sam problem co Ty. Wróciła i napisała, że nie miała problemu. Ja znam przypadek gdzie służby czekały po przylocie przy gate aby sprawdzić dokładnie status. Raczej problemów nie będzie, ale gwarancji Tobie nikt nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...