Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm nie wiem jak to w innych stanach ,w illinois musisz przejsc 100h na kursie teoretycznym(zdac egzamin) dostajesz potem "pozwolenie" na robienie kursu praktycznego czyli 20h PTI, 20h skills i 20h jazdy po miescie. Dopiero potem masz egzamin z tych 3 praktyk. Ogolnie latwo nie jest, duzo do wykucia na pamiec.a maly blad na skils lub po miescie i zaliczasz w innym terminie. Jak z praktycznego zdasz przykladowo PTI, a reszta nie pojdzie ci za dobrze, to na nastepnym egzaminie masz zaliczonyPTI i juz nie musisz do niego podchodzic. Kurs kosztuje kolo 2,5k w illinois.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stan to inaczej. U mnie żaden kurs nie był wymagany. Zakułem, zdałem wszystkie egzaminy, zapomnialem. Do dzisiaj nie odebrałem mojego CDL. Właśnie kolega, który ma małą firemkę kupił drugą ciężarówkę i mnie ciągnie do roboty. Powiedziałem że gdy kupi trzecią, nową, to wtedy pomyślę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, andyopole napisał:

Co stan to inaczej. U mnie żaden kurs nie był wymagany. Zakułem, zdałem wszystkie egzaminy, zapomnialem. Do dzisiaj nie odebrałem mojego CDL. Właśnie kolega, który ma małą firemkę kupił drugą ciężarówkę i mnie ciągnie do roboty. Powiedziałem że gdy kupi trzecią, nową, to wtedy pomyślę. :D

A w jakim stanie zdawales i ile lat temu?Pytam, ponieważ moze musisz już odnawiać je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gosia_a napisał:

A w jakim stanie zdawales i ile lat temu?Pytam, ponieważ moze musisz już odnawiać je.

Oregon, 2010. Prawdopodobnie tak. Nie zamierzam brac tej roboty tak naprawde. Obecne zarobki mi zupełnie wystarczają i pracuje 8 godzin. On mi chce dać 70k rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andyopole napisał:

Oregon, 2010. Prawdopodobnie tak. Nie zamierzam brac tej roboty tak naprawde. Obecne zarobki mi zupełnie wystarczają i pracuje 8 godzin. On mi chce dać 70k rocznie

To ile on Tobie daje za mile i w ktorym kierunku trasy? Na elektronicznym logbooku tez mniej wiecej tyle czasu pracujesz+ resety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zrobiłem CDL tydzień temu, kurs trwał 2 miesiące przez to że pracowałem i dopiero wieczorem miałem czas na kurs. Kurs u mnie wyglądał tak: 40 godzin teorii, uczysz sie na egzamin na zezwolenie w Secretary of State (tzn. permit) by móc iść na jazdy. Po zdaniu uczysz się na PTI. Rada: wkuwaj to na pamięć od początku - nie zostawiaj tego na sam koniec bo będzie potem płacz. Egzamin teoretyczny składa się z trzech części: Combination vehicle, air brake i general knowladge. Zdajesz, przysyłają Ci tymczasowe prawo jazdy ważne 6 miesiecy, idziesz na badania zrobić medical card, a potem masz 20 godzin placu manewrowego (do nauczenia się są trzy manewry), następnie 20 godzin na mieście i jazda po trasie egzaminacyjnej. Egzamin zdawałem w szkole jazdy gdzie się uczyłem, to egzaminatorzy przyjeżdzają na miejsce egzaminu. Na egzaminie wsiadasz z egzaminatorem do kabiny i pyta Cię po angielsku z Pre-trip inspection. Do wykucia trochę jest, ale jak się zacznie uczyć od początku to nie sprawia to problemu. Po zdaniu PTI, czas na Skill test, czyli robisz 3 manewry, a po zdaniu czas na Road test. Trasa może ma z 4 mile, 15 minut jazdy i tyle. Po zdaniu trzeba jechać do Secretary of State, dać kartę medyczne i zmienić status z NA na NI by można było jeżdzić po całych Stanach. Koszt to 2800$. Ale jedna rzecz. Ja jeżdziłem już po Polsce i Anglii, od kilku lat mam C+E, mogłem wziąć tylko kilka godzin jazdy, nie trzeba brać pełnego kursu. Instruktorzy się dziwili, że skoro potrafię jeżdzić to po co brałem cały kurs. Także nie ma takiego obowiązku. Ja wziąłem bo chciałem się mieć pewność że zdam, bo sam też nie wiedziałem jak to wszystko wygląda. Zdawałem w Bulldog driving school na Belmont w Chicago. Przyleciałem tutaj w styczniu i po 4 miesiącach zrobiłem wszystko co chciałem, teraz czas na odpoczynek i relaks ;) Po więcej szczegółów - pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gosia_a napisał:

To ile on Tobie daje za mile i w ktorym kierunku trasy? Na elektronicznym logbooku tez mniej wiecej tyle czasu pracujesz+ resety.

To troszkę inna robota, wozenie samochodów. Colorado w stronę West Coast, ta strefa w przyblizeniu. No niby na EL też 8 godzin ale ja codziennie, najpóźniej 4.40 pm jestem w domu, weekendy też. Nie dam się namówić, już za stary jestem na poniewierkę. Wytłukłem się w tej robocie wystarczająco. Niech młodzi teraz się wykazują. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...