Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dzisiaj szczęśliwy dzień dla mnie i mojej narzeczonej. Jedno z nas tj. Moja kobieta została wylosowana w tegorocznej loterii. Zabieramy się za wypełnianie wniosku i tutaj proszę was o pomoc. Czy musimy wypełnić każde miejsce zamieszkania nawet jeżeli było to studenckie bez umowy? Czy jest opcja zmiany miejsca rozmowy w konsulacie ponieważ na chwile obecna mieszkamy w Irlandii. Rozumiem także żebym mógł wyjechać razem z moja ukochana musimy zjawić się na rozmowie już z obrączkami na rękach? Bardzo dziękuje z góry za pomoc. Mam nadzieje ze do wielu z was również los uśmiechnął się dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Gruby said:

Hej, dzisiaj szczęśliwy dzień dla mnie i mojej narzeczonej. Jedno z nas tj. Moja kobieta została wylosowana w tegorocznej loterii. Zabieramy się za wypełnianie wniosku i tutaj proszę was o pomoc. Czy musimy wypełnić każde miejsce zamieszkania nawet jeżeli było to studenckie bez umowy? Czy jest opcja zmiany miejsca rozmowy w konsulacie ponieważ na chwile obecna mieszkamy w Irlandii. Rozumiem także żebym mógł wyjechać razem z moja ukochana musimy zjawić się na rozmowie już z obrączkami na rękach? Bardzo dziękuje z góry za pomoc. Mam nadzieje ze do wielu z was również los uśmiechnął się dzisiaj.

Ja wiem, ze emocje dzisiaj sa bardzo silne, ale poczekajcie z wypelnianiem DS-260. Przyjdzie na to czas jak juz emocje opadna. Wypelnienie wniosku dzisiaj nie przyspieszy otrzymania zielonej karty. To wbrew pozorom maraton, a nie sprint...

1) Tak, liczy sie realne miejsce zamieszkania, a nie takie rzeczy jak miejsce zameldowania itp. Tez mialem problem z przypomnieniem sobie czy mieszkanie w ktorym mieszkalem podczas zimowego semestru drugiego roku studiow bylo /5 czy /7...

2) Tak, musicie byc malzenstwem.

Jaki macie numer? (orientacyjnie tylko, rzad w tysiacach. nigdy nie podawaj nikomu calego numeru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje numer mamy 44XX także myśle ze w miarę niski, również mam pytanie odnośnie miejsca w USA gdzie ma być wysłana Green card, nie wiemy jeszcze tych detali ale na przyszłość czy może to być naprzyklad adres hotelu w którym będziemy na początku przebywać? Czy musimy także skompletować wszystkie świadectwa pracy które wymienimy we wniosku? Czy komplet to akt urodzenia, ślubu, zaświadczenie o niekaralności i świadectwo liceum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gruby napisał:

Bardzo dziękuje numer mamy 44XX także myśle ze w miarę niski, również mam pytanie odnośnie miejsca w USA gdzie ma być wysłana Green card, nie wiemy jeszcze tych detali ale na przyszłość czy może to być naprzyklad adres hotelu w którym będziemy na początku przebywać? Czy musimy także skompletować wszystkie świadectwa pracy które wymienimy we wniosku? Czy komplet to akt urodzenia, ślubu, zaświadczenie o niekaralności i świadectwo liceum?

Adres hotelu jest gorzej widziany. Możesz pozostawić to miejsce puste a.na rozmowę już mieć inny adres,. 

Jeśli chodzi o komplet dokumentów to jeśli Twoja narzeczona ma min średnie wykształcenie to pokazujesz świadectwo szkolne lub np studiów 

Świadectwa pracy nie są wymagane wtedy. 

Za to akty ślubu, akt urodzenia i zaświadczenia o niekaralności to musisz mieć na rozmowę a jak masz rozmowę w Irlandii to pozostaje to tłumaczyć razem ze szkołą. Dyplomem ukończenia studiów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Gruby said:

Bardzo dziękuje numer mamy 44XX także myśle ze w miarę niski,

Niski, gratulacje! Niemniej jednak nawet dla tak niskiego numeru nie trzeba ds wypelniac dzis, a nawet w tym tygodniu :) Dajcie sobie czas zeby znalezc odpowiedzi na wszystkie pytania.

Just now, Gruby said:

również mam pytanie odnośnie miejsca w USA gdzie ma być wysłana Green card, nie wiemy jeszcze tych detali ale na przyszłość czy może to być naprzyklad adres hotelu w którym będziemy na początku przebywać?

Miejsce do ktorego zostanie wyslana GC mozna zmienic na wielu etapach, m.in. podczas rozmowy w konsulacie, a takze podczas pierwszego przekroczenia granicy USA. Od jakiegos czasu zielone karty mozna odbierac tylko za potwierdzeniem odbioru [1]. Jest specjalny formularz, ktorym mozna upowaznic kogos w hotelu do odbioru (ps3801a)

[1] https://www.uscis.gov/news/news-releases/uscis-begin-using-more-secure-mail-delivery-service

Just now, Gruby said:

Czy musimy także skompletować wszystkie świadectwa pracy które wymienimy we wniosku?

Jezeli glowny aplikant ma ukonczone 12 lat edukacji (szkola srednia w przypadku Polski), to nie beda potrzebne zadne zaswiadczenia z pracy.

Just now, Gruby said:

Czy komplet to akt urodzenia, ślubu, zaświadczenie o niekaralności i świadectwo liceum?

W zasadzie tak. Poszczegolne ambasady maja bardziej szczegolowe listy. W Irlandii oczywiscie tez wszystko bedzie musialo miec tlumaczenie. Zacznij sobie czytac:

[2] https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 przypiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...