Jump to content

Wypełnianie wniosku DS-260

Recommended Posts

• Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak masz niski numer i chcesz mieć rozmowę w październiku to musisz w miarę szybko wysłać DS. Jeśli twój numer będzie już "dostępny" a twoje DS nie będzie jeszcze w systemie to po prostu nie wyślą Tob

Bo nie musisz tlumaczyc dokumentow, jezeli sa po polsku... Dokladnie jest to napisane w cytacie powyzej.

Nie do końca się z Tobą zgodzę, ja zostałem wylosowany w DV2018 z numerem 12xxx i formularz DS260 wysłałem po prawie pół roku, końcem października w 2018r a zaproszenie na rozmowę dostałem w lutym 201

Posted Images

11 minut temu, Joanna30 napisał:

Dziekuje za odpowiedz a co to jest  Your Invoice I.D. number ?

Witam 

Mam pytanie odnosnie previous U.S travel. Wiec bylem dwa razy na J-1 i raz chbya na sluzbowa wize nie pamietam dokladnie byla to praca na statku ,potrzebowalem wize bo wchodzilem na statek na W Puerto Rico . Wszystkie te wizy byly w starym paszporcie , nie pamietam dokladnej daty wydania wiz itp . Paszport chyba zostal mi odebrany albo nie pamietam gdzie go mam . CZy konieczne jest wpisywanie wszystkiego dokladnie ? Co zrobic ? Czy te informacje sa gdzies w systemie?

• sly6 pinned this topic

Kilka razy obiło mi się tutaj o oczy, żeby jak najszybciej wysłać wniosek DS260, ale częściej pojawia się informacja, że to wylosowany numer decyduje o kolejności/szczęściu odwiedzenia konsulatu i rozmowie... 

Czy warto sie spieszyć z DS, skoro pierwsze rozmowy jesienią, czy jednak jak ktoś z poprzedników pisał, to nie sprint ale maraton...?

Teraz, Radosny napisał:

Kilka razy obiło mi się tutaj o oczy, żeby jak najszybciej wysłać wniosek DS260, ale częściej pojawia się informacja, że to wylosowany numer decyduje o kolejności/szczęściu odwiedzenia konsulatu i rozmowie... 

Czy warto sie spieszyć z DS, skoro pierwsze rozmowy jesienią, czy jednak jak ktoś z poprzedników pisał, to nie sprint ale maraton...?

To zalezy od danych osób oraz numeru jaki mają.  Jak niski a chcą wyjechać szybko to mogą trochę odczekać a później wysłać. 

Znając życie powiesz proszę się nie spieszyć to ludzie wyślą później ds a później będzie mam rozmowę późno. 

7 hours ago, Piotrek811 said:

Witam 

Mam pytanie odnosnie previous U.S travel. Wiec bylem dwa razy na J-1 i raz chbya na sluzbowa wize nie pamietam dokladnie byla to praca na statku ,potrzebowalem wize bo wchodzilem na statek na W Puerto Rico . Wszystkie te wizy byly w starym paszporcie , nie pamietam dokladnej daty wydania wiz itp . Paszport chyba zostal mi odebrany albo nie pamietam gdzie go mam . CZy konieczne jest wpisywanie wszystkiego dokladnie ? Co zrobic ? Czy te informacje sa gdzies w systemie?

Możesz to sprawdzić tutaj: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Musisz znać numer starego paszportu na którym przybyłeś do USA. Paszport nie został Tobie odebrany. Stary paszport zwracają jak dostajesz nowy. Ale daty podrózy wydobędziesz z tej strony jak tylko "znajdziesz" chociażby numer starego paszportu

23 minutes ago, Radosny said:

Jak masz niski numer i chcesz mieć rozmowę w październiku to musisz w miarę szybko wysłać DS. Jeśli twój numer będzie już "dostępny" a twoje DS nie będzie jeszcze w systemie to po prostu nie wyślą Tobie zaproszenia a kolejnemu z listy. Może się okazać, że jak będziesz opóźniał wysłanie DS to ... w skrajnym przypadku zabraknie wiz. Poradę, że "to nie sprint" wysłał jeden z forumowiczów uczestnikowi, który wczoraj kilka minut po odebraniu informacji o wylosowaniu prawie gotowy był to wysłać. Myślę, że wysłanie DS260 w ciągu tygodnia/10 dni / 2 tygodni / 4 tygodni jest racjonalne. Nie jest bynajmniej "sprinterskie"

• Upvote 2
On 5/16/2018 at 10:24 PM, mcpear said:

Możesz to sprawdzić tutaj: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Musisz znać numer starego paszportu na którym przybyłeś do USA. Paszport nie został Tobie odebrany. Stary paszport zwracają jak dostajesz nowy. Ale daty podrózy wydobędziesz z tej strony jak tylko "znajdziesz" chociażby numer starego paszportu

Mam numer 

Wpisalem tam i wychodzie no travel history . To bylo 2002-2004 moze juz tego nie ma w bazie ?

11 godzin temu, mcpear napisał:

Jak masz niski numer i chcesz mieć rozmowę w październiku to musisz w miarę szybko wysłać DS. Jeśli twój numer będzie już "dostępny" a twoje DS nie będzie jeszcze w systemie to po prostu nie wyślą Tobie zaproszenia a kolejnemu z listy. Może się okazać, że jak będziesz opóźniał wysłanie DS to ... w skrajnym przypadku zabraknie wiz. Poradę, że "to nie sprint" wysłał jeden z forumowiczów uczestnikowi, który wczoraj kilka minut po odebraniu informacji o wylosowaniu prawie gotowy był to wysłać. Myślę, że wysłanie DS260 w ciągu tygodnia/10 dni / 2 tygodni / 4 tygodni jest racjonalne. Nie jest bynajmniej "sprinterskie"

Nie do końca się z Tobą zgodzę, ja zostałem wylosowany w DV2018 z numerem 12xxx i formularz DS260 wysłałem po prawie pół roku, końcem października w 2018r a zaproszenie na rozmowę dostałem w lutym 2019, także pośpiechu dużego nie było a wszystko się udało :) 

Gratulacje dla wszystkich wylosowanych !

• Thanks 1

Jak się ma niski numer, to można trochę pomanewrować terminem rozmowy i dopasować go np. do roku szkolnego (jeśli mamy dzieci). Wysłanie DSa w maju czy w lipcu nie robi większej różnicy w sensie załapania się na rozmowę. Jak widać wysłanie w październiku również ;)

Wszystko zależy od tego, o jak niskim numerze mówimy. 123, 1.234 czy 12.345. W przypadku trzycyfrowego można dostać zaproszenie już na październik. W przypadku kolejnych nie, nawet jeśli DSa wyśle się szybko.