Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Julia Anastazja Janiak napisał:

Czy nie powinno być problemu z ponownym „przyklepaniem” 6 miesięcy ? 3. Jaką „taktykę „ obrać przy rozmowie na granicy (mam legitymacje studencka gdyż dostałam się na studia ale tak jak mówiłam zdecydowałam się na wakacje w USA, mam tez środki bo pracuje bardzo ciężko na tę podróż od wielu miesięcy) 

Wyobraz sobie, ze stoisz przed oficerem na granicy.

Oficer pyta:

Co Pani zamierza zwiedzac przez 6 miesiecy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz po prostu, ze jedziesz do narzeczonego, chcesz z nim spedzic czas i przy okazji pozwiedzac (przygotuj sobie gotowa liste tego, co chcialabys zobaczyc). Wspomnij, ze studia zaczynasz za 6 miesiecy. Oraz to, ze przez caly czas dorywczo pracujesz, zeby moc sie utrzymac w USA i Twoj narzecziny tez ma jakas prace (lub stypendium). Wiza turystyczna jest tez po to, zeby odwiedzac rodzine czy bliskie osoby. Ja przylecialam do mojego chlopaka (teraz juz meza) tuz po tym, jak sie obronilam, na 5 miesiecy. Wpuscili mnie bez problemu. Powiedzialam, ze jade po prostu po to, zeby spedzic z nim czas, a przy okazji pozwiedzac. Wiadome jest, ze nikt nie bedzie przez 5 miesiecy tylko zwiedzal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, margherita_s napisał:

Powiedz po prostu, ze jedziesz do narzeczonego, chcesz z nim spedzic czas i przy okazji pozwiedzac (przygotuj sobie gotowa liste tego, co chcialabys zobaczyc). Wspomnij, ze studia zaczynasz za 6 miesiecy. Oraz to, ze przez caly czas dorywczo pracujesz, zeby moc sie utrzymac w USA i Twoj narzecziny tez ma jakas prace (lub stypendium). Wiza turystyczna jest tez po to, zeby odwiedzac rodzine czy bliskie osoby. Ja przylecialam do mojego chlopaka (teraz juz meza) tuz po tym, jak sie obronilam, na 5 miesiecy. Wpuscili mnie bez problemu. Powiedzialam, ze jade po prostu po to, zeby spedzic z nim czas, a przy okazji pozwiedzac. Wiadome jest, ze nikt nie bedzie przez 5 miesiecy tylko zwiedzal. 

Dokładnie tak zrobiłam za pierwszym razem i dostałam 6 miesięcy 

teraz wjeżdżałabym drugi raz i zastanawia mnie czy prawdopodobne jest ze znowu dostanę 6 miesięcy. Czy na postawie własnego doświadczenia albo znajomych wiecie państwo czy przy kolejnych wizytach w USA tez dostawaliście 6 miesięcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Julia Anastazja Janiak napisał:

Dokładnie tak zrobiłam za pierwszym razem i dostałam 6 miesięcy 

teraz wjeżdżałabym drugi raz i zastanawia mnie czy prawdopodobne jest ze znowu dostanę 6 miesięcy. Czy na postawie własnego doświadczenia albo znajomych wiecie państwo czy przy kolejnych wizytach w USA tez dostawaliście 6 miesięcy 

Relacje?  Jedni za 5 razem mają ok i dostają pół roku a inni za drugim mają więcej pytań i na te dwie możliwości się nastaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja byłem raz 5 miesięcy i drugi raz 5 miesięcy. Nie miałem żadnych problemów na przejściu raz w Philadelphia raz w Washington. Pytania typu co Pan robił przez tyle czasu i po co Pan jedzie, ile ma Pan pieniędzy itp. Obie rozmowy trwały nie dłużej niż minutę /dwie.
Nie brakuje też opowieści ludzi którzy mieli odwrotna sytuacje/secondary / czy nawet deportacje. Nie ma reguły.
Mów jak jest i nie kombinuj a będzie dobrze. Przecież to są też ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...