Skocz do zawartości

Iran - wiza USA, mam promesę


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

tak jak w temacie: dostałem promesę wizy do USA, mam tam jechać w październiku. We wrześniu planuję zwiedzanie Iranu. Czy ktoś coś wie o 1) oficjalnych zarządzeniach mówiących, że mnie nie wpuszczą 2)ludziach których ostatnio cofnięto w takiej sytuacji? Wiem, że jest ban dla Irańczyków i Arabów z paru krajów, wiem, że są nowe sankcje na Iran. O banie dla turystów nic nie słyszałem, a jakiś gość na grupie podróżniczej na fb zaczął straszyć. Także jeśli ktoś wie na pewno to chętnie wysłucham. Ogólnie wiem, że mnie mogą nie wpuścić "ot tak" to wiem, chodzi mi o pewne informacje. Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, floro napisał:

Dobry wieczór,

tak jak w temacie: dostałem promesę wizy do USA, mam tam jechać w październiku. We wrześniu planuję zwiedzanie Iranu. Czy ktoś coś wie o 1) oficjalnych zarządzeniach mówiących, że mnie nie wpuszczą 2)ludziach których ostatnio cofnięto w takiej sytuacji? Wiem, że jest ban dla Irańczyków i Arabów z paru krajów, wiem, że są nowe sankcje na Iran. O banie dla turystów nic nie słyszałem, a jakiś gość na grupie podróżniczej na fb zaczął straszyć. Także jeśli ktoś wie na pewno to chętnie wysłucham. Ogólnie wiem, że mnie mogą nie wpuścić "ot tak" to wiem, chodzi mi o pewne informacje. Pozdrawiam ciepło.

O ile dobrze pamietam to jest restrykcja ze Ci ktorzy podrozowali m.in. do Iranu (+ kilku innych krajow) nie moga skorzystac w VWP i musza starac sie o wize - Polski do nie dotyczy bo nie jest w VWP - czy ma to jakikolwiek wplyw na wpuszczenie na B2 - nic oficjalnie na ten temat nie ma, ale nie wykluczylbym trafienia na secondary na przyklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, floro said:

Dobry wieczór,

tak jak w temacie: dostałem promesę wizy do USA, mam tam jechać w październiku. We wrześniu planuję zwiedzanie Iranu. Czy ktoś coś wie o 1) oficjalnych zarządzeniach mówiących, że mnie nie wpuszczą 2)ludziach których ostatnio cofnięto w takiej sytuacji? Wiem, że jest ban dla Irańczyków i Arabów z paru krajów, wiem, że są nowe sankcje na Iran. O banie dla turystów nic nie słyszałem, a jakiś gość na grupie podróżniczej na fb zaczął straszyć. Także jeśli ktoś wie na pewno to chętnie wysłucham. Ogólnie wiem, że mnie mogą nie wpuścić "ot tak" to wiem, chodzi mi o pewne informacje. Pozdrawiam ciepło.

Myśle ze jest spora szansa na secondary... pytają w jakich krajach sie było przed wlotem i na 100% ten kraj wzbudzi ich uwageuwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, floro napisał:

Dobry wieczór,

tak jak w temacie: dostałem promesę wizy do USA, mam tam jechać w październiku. We wrześniu planuję zwiedzanie Iranu. Czy ktoś coś wie o 1) oficjalnych zarządzeniach mówiących, że mnie nie wpuszczą 2)ludziach których ostatnio cofnięto w takiej sytuacji? Wiem, że jest ban dla Irańczyków i Arabów z paru krajów, wiem, że są nowe sankcje na Iran. O banie dla turystów nic nie słyszałem, a jakiś gość na grupie podróżniczej na fb zaczął straszyć. Także jeśli ktoś wie na pewno to chętnie wysłucham. Ogólnie wiem, że mnie mogą nie wpuścić "ot tak" to wiem, chodzi mi o pewne informacje. Pozdrawiam ciepło.

 

15 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Myśle ze jest spora szansa na secondary... pytają w jakich krajach sie było przed wlotem i na 100% ten kraj wzbudzi ich uwageuwagę

ja jak przylecialem turystycznie pare lat temu do US mialem secondary. Pracowalem w Azji. Prawie caly paszport jest zawalony pieczatkami z krajow tamtejszych bo non stop gdzies tanimi liniami latalem.  Nie byla to jakas nerwowka. Pare dodatkowych pytan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.08.2018 o 05:21, MeganMarkle napisał:

...pytają w jakich krajach sie było przed wlotem i na 100% ten kraj wzbudzi ich uwageuwagę

A to nie jest tak, że pytają, ale o kraje,, które się odwiedziło podczas tej konkretnej podróży (np przesiadki)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 28.08.2018 o 13:45, Zuza007 napisał:

A to nie jest tak, że pytają, ale o kraje,, które się odwiedziło podczas tej konkretnej podróży (np przesiadki)?

 

O kraje podczas tej konkretnej podrozy pytaja w tym druku co dostajesz w samolocie: customs declaration, taka niebieska kartka. Natomiast jak sie starasz o promese to w formularzu DS-160 pytaja o wszystkie kraje odwiedzone w ciagu ostatnich 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...