Skocz do zawartości
BlackDog

Uzyskanie Kanadyjskiego Obywatelstwa a Praca w USA

Recommended Posts

21 minut temu, BlackDog napisał:

Troche chyba inaczej to wygląda, raczej dostaje się po prostu pozwolenie jeśli poda się konkretne powody i informacje. Jutro idę do ambasady Kanady i się dowiem więcej szczegółow 

To samo się dowiesz na rządowych stronach co w Ambasadzie Kanady to raz.

Druga sprawa to potrzebują kierowców lecz na programy danych Prowincji i tutaj szukaj odpowiedzi na swoje pytania. Np pnp Manitoba 

Gdy byś czytał gazety to byś wiedział że Kanada ma wypaść z programu NAFTA a wtedy ułatwienia co do pracowników znikną gdy będziesz mieć obywatelstwo kanadyjskie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz mieć pracodawcę co Cię będzie sponsorować. Nie ma tak że idziesz i masz wizę w kieszeni. 

Zapoznaj się z rządowymi stronami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, BlackDog napisał:

Troche chyba inaczej to wygląda, raczej dostaje się po prostu pozwolenie jeśli poda się konkretne powody i informacje. Jutro idę do ambasady Kanady i się dowiem więcej szczegółow 

Yyy.. nie? To nie jest tak, ze idziesz do ambasady i mowisz, ze chcesz pracowac w Kanadzie i bam! dostajesz wize.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

42 minuty temu, BlackDog napisał:

Pracownicza, kierowca trucka (mam uprawnienia) z dobrym angielskim 

Poszukaj na FB Government of New Brunswick - robią objazdówkę po swoich placówkach konsularnych/dyplomatycznych w naszej części UE w poszukiwaniu pracowników do sponsorowania. Wśród poszukiwanych profesji są też kierowcy ciężarówek. 
To o czym piszesz to :
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/employment/visas-canadian-mexican-nafta-professional-workers.html

ale obecny POTUS chce wycofania USA z tego programu, ponieważ Twój plan realizuje obecnie wiele osób z całego świata, dla których Kanada jest przystankiem pośrednim w drodze do USA.
btw na liście NAFTA nie ma kierowców ciężarówek.

Edytowane przez maciopa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Juz nie mowiac o tym, ze wiza pracownicza wcale nie oznacza mozliwosci stalej rezydentury a juz tym bardziej obywatelstwa. Troche dziurawy tez twoj plan. ;)

Jesli twoj plan opieral sie na nastepujacych krokach: 1. Pojsc do Ambasady Kanady i poprosic o pozwolenie na prace, albo najlepiej stala rezydentura. 2. Zdobyc (jakos) obywatelstwo Kanady 3. Pojsc na granice z USA i powiedziec, ze chcesz sobie teraz tam zyc i pracowac ot tak.

To jeszcze musisz sporo nazbierac informacji..

Edytowane przez Roelka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, BlackDog napisał:

Witam,

Tak jak w temacie. Mój plan jest dalekosiężny i mam zamiar wyjechać do Kanady. Tam pracować i żyć. Z tego co wiem to po 3 latach można już się starać o obywatelstwo kanadyjskie. Załóżmy że gdybym je uzyskał to czy mogę w takim przypadku przeprowadzić się do stanów jako „kanadyjczyk” i wtedy bez problemu będę mógł tam zamieszkać?

pozdrawiam 

Ten artykuł jest dla Ciebie 

Np Nowy Brunszwik ma kierowców z Polski i Ukrainy 

https://www.immigration.ca/long-haul-truck-drivers-high-demand-canada-immigration-2017/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 godzin temu, BlackDog napisał:

Witam,

Tak jak w temacie. Mój plan jest dalekosiężny i mam zamiar wyjechać do Kanady. Tam pracować i żyć. Z tego co wiem to po 3 latach można już się starać o obywatelstwo kanadyjskie. Załóżmy że gdybym je uzyskał to czy mogę w takim przypadku przeprowadzić się do stanów jako „kanadyjczyk” i wtedy bez problemu będę mógł tam zamieszkać?

pozdrawiam 

Kanadyjczycy (z wyjątkiem tymczasowych wiz TN) w kwestiach imigracyjnych są traktowani tak samo jak Polacy, ruscy czy obywatele Zimbabwe. A biorąc pod uwagę ostatnie zamieszanie w relacjach z Kanada wywolane przez idiotę w WH to raczej będzie tylko gorzej.

W skrócie - plan nie zadziała.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, BlackDog napisał:

Witam,

pozdrawiam 

Plan nie tylko dalekosiezny ale jakże przebiegły. Pogratulować "pomysła".:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, andyopole napisał:

Plan nie tylko dalekosiezny ale jakże przebiegły. Pogratulować "pomysła".:D

Przebiegły? Nie sądzę. Raczej niepotrzebnie komplikuje sobie życie skoro celem ostatecznym jest uzyskanie GC w USA. Z tego co wiem, jest wiele firm w USA (w tym polonijnych) które są gotowe, ze względu na niedostatek siły roboczej, sponsorować kierowców na trucki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 minuty temu, RobertNYc napisał:

Przebiegły? Nie sądzę. Raczej niepotrzebnie komplikuje sobie życie skoro celem ostatecznym jest uzyskanie GC w USA. Z tego co wiem, jest wiele firm w USA (w tym polonijnych) które są gotowe, ze względu na niedostatek siły roboczej, sponsorować kierowców na trucki.

Ani uśmiechnięta buzia emotki :D ani cytat z Kiepskiego nie pomógł. Wybacz Robercie ze wyraziłem moja opinie zbyt "przebiegle" nie dając Ci szansy na ogarnięcie prostej ironii. Z przykrością informuje że to żart taki...:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz