Skocz do zawartości

USA vs UK zycie oto jest pytanie


rowan111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy jest ktos kto sie przeprowadzill niedawno z UK do USA (zakladajac ze dwie osoby przed 30.  beda pracowac w swoich zawodach plus staly pobyt - wylosowana zielona karta - zawody IT i sluzba zdrowia - szkoly ukonczone w UK i jeden zawod na pewno bedzie nostryfikowany kwestia podejscia do egzaminu). Oferty pracy sa, ale jak mozna porownac te dwa kraje jesli chodiz o koszty zycia kulture pracy spoleczenstwo? Chodzi o  wschodnie wybrzeze stany CT, NY.. Prosze nie sugerowac innych krajow typu Australia itp. Wchodza w gre tylko Stany. Dziekuje i  Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bardzo trudno do porownania - UK i US to jablko i pomarancz. Kazdy tez bedzie mial inna opinie o tych roznicach. Jednym otwartosc amerykanow sie podoba, inni mowia ze sa nieszczerzy. Dla jednych wieksza odleglosc od Polski jest trudna, drugim nie przeszkadza. Jedni maja na tyle dobra prace ze nie maja problemu wydawac duze sumy na ubezpieczenie medyczne+rachunki medyczne, dla innych to jest obciazenie ktore bardzo irytuje. (Tak samo z kosztami zwiazanymi z wyksztalceniem dzieci.) NY i CT moga byc bardzo drogie, a miejsca ktore sa tansze moga nie oferowac dosyc profesjonalnych mozliwosci -- i rozni ludzie beda na ten fakt reagowac inaczej. To czy czujesz sie dobrze w jednym miejscu, a nie w innym -- to sa bardzo indiwidualne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Co tu rozwijac? Wszedzie trzeba pracowac. W UK zarabialem ok. 40 k rocznie, tutaj tez nie najgorzej a nie jestem zadnym CEO tylko zwyklym szeregowym pracownikiem jakich wielu. I tu i tam wystarczalo na spokojne zycie. Na plus mieszkania w USA zaliczylbym, przynajmniej w moim przypadku, nizsze koszty zycia.

Nie wiem co Cie jeszcze interesuje, moze masz jakies konkretne pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kzielu napisał:

Moze dodaj kwestie opieki zdrowotnej jak piszesz o kosztach zycia... Konkretnie jak to mozna zbankrutowac ( nie ma w tym zadnej zlosliwosci mojej - tylko nie fair jest pisac o nizszych kosztach zycia moim zdaniem)...

Mialem na ysli codzienne rachunki, za media, itp. Opieka zdrowotna to temat rzeka, juz gdzies  tutaj opisywalem swoje z nia problemy i starzy forumowicze je znaja, nie bardzo mi sie chce znow klepac. Teraz jestem w pracy i akurat nie bardzo mam czas ale jesli pytajaca zechce wiedziec to trudno, sprobuje jeszcze raz.;) A moze ktos bystrzejszy w obsludze szukajki znajdzie te moje stare wypociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...