Skocz do zawartości

USA vs UK zycie oto jest pytanie


rowan111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 miesiące później...

Czy ten system podatkowy ogólnie jest bardziej przyjazny niż w Polsce? Czy w USA wszystko załatwia sie pocztą (np. wymiana dokumentów, kontak z urzędami) czy raczej tak jak w Polsce chodzi się do urzędu w większości przypadków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dinozaur napisał:

Czy ten system podatkowy ogólnie jest bardziej przyjazny niż w Polsce? Czy w USA wszystko załatwia sie pocztą (np. wymiana dokumentów, kontak z urzędami) czy raczej tak jak w Polsce chodzi się do urzędu w większości przypadków?

Jeśli taki jest prosty to skąd tyłu prawników i doradców ma prace... Jeśli nawet nie chodzisz po urzędach to w innych sprawach musisz znać takie osoby by dobrze umowę podpisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly6 napisał:

Jeśli taki jest prosty to skąd tyłu prawników i doradców ma prace... Jeśli nawet nie chodzisz po urzędach to w innych sprawach musisz znać takie osoby by dobrze umowę podpisać. 

To prawda.. Pytam, bo mój kolega ma firmę w UK. Mówi, że o niebo lepiej niż w Polsce. Bardziej przejrzysty system podatkowy, duzo załatwia telefonicznie, mniejszy koszt utrzymania firmy. Dlatego moja ciekawość tego jak to wygląda w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dinozaur napisał:

To prawda.. Pytam, bo mój kolega ma firmę w UK. Mówi, że o niebo lepiej niż w Polsce. Bardziej przejrzysty system podatkowy, duzo załatwia telefonicznie, mniejszy koszt utrzymania firmy. Dlatego moja ciekawość tego jak to wygląda w Stanach.

Pytaj się o dany Stan.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wciąż trudno mi sobie uświadomić do jakiego stopnia prawo jest jednolite dla wszystkich stanów, a na ile każdy stan ma własne ustawy.

Może Illinois, Michigan i Nowy Jork. To w sumie by mnie interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...