Skocz do zawartości

Wiza turystyczna. Jak się starać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym wraz z chłopakiem pojechać na wizie turystycznej do Nowego Jorku, od dziecka ja i on marzymy o tym aby móc zwiedzić te miasto.

Staraliśmy się już raz oddzielnie rok temu ale niestety i jemu i mi się nie udało.

Chciałabym wiedzieć czy brak pracy bądź niskiej jakości praca (fizyczna), czy staż mogą mieć wpływ na to, że nam odmówiono.

Chcemy znów się starać o wizę i pytanie czy warto..

Planujemy wziąć ślub czy to coś zmieni, czy trzeba się o jakąś inną wizę starać?  Czy raczej póki nic się nie zmieni bardziej zrezygnować? Czy o tym, że ktoś dostaję wizę decyduje los czy oni tak dokładnie sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, ilya_ said:

Ile macie lat ? 

Jak dlugo pracowaliscie w momencie starania sie o promese ? 

Jeszcze stan konta, rozmiar buta I data ostatniego okresu. Bez tego przeciez nie ocenimy czy OP dostanie 214(b), a jak wiadomo nie od dzis opinia z forum jest wiazaca dla CO. Wystarczy przyniesc wydruk watku do ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy wezmiecie ślub nie ma znaczenia. Na ma różnych wiz turystycznych dla singli czy małżeństw.. 

Jeśli wasza sytuacja życiową się zmieniła (na lepsze, więcej związków z krajem) to śmiało idźcie do ambasady. Nikt nie jest wam w stanie dac złotej rady jak i czy dostaniecie wizę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak, że inny konsul, inny dzień i wiza przyznana.

Jesli to wasze marzenie od dziecka to najwyzej stracicie te 160usd (bolesne ale trzeba) na spotkanie/osobe.

Probujcie. Przygotujcie plan podrozy, usmiechnieci podejdzcie do okienka, powiedzcie, ze odlozyliscie pieniadze na podroz zycia, macie urlop na np. 2 tyg. i na tyle chcecie jechac.

Odpowiadacie tylko na pytania konsula. Nic nie dodajecie od siebie.

Zakladam, ze zadne z was nie ma w rodzinei kogos, kto zasiedzial sie nielegalnie, lub pracowal na turystycznej. Czasami za grzechy bliskich tak sie niestety w ambsadzie placi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Jeszcze stan konta, rozmiar buta I data ostatniego okresu. Bez tego przeciez nie ocenimy czy OP dostanie 214(b), a jak wiadomo nie od dzis opinia z forum jest wiazaca dla CO. Wystarczy przyniesc wydruk watku do ambasady.

no jest roznica jak ktos ma 19 lat, zdal mature i pracuje 2 miesiace, a jak ktos ma np 30 i 7 letni staz pracy....

duzo jest 19-21 latkow, ktorzy dostali odmowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, ilya_ said:

no jest roznica jak ktos ma 19 lat, zdal mature i pracuje 2 miesiace, a jak ktos ma np 30 i 7 letni staz pracy....

duzo jest 19-21 latkow, ktorzy dostali odmowe....

Czepiam sie, bo jestes na tym forum odpowiednio dlugo zeby wiedziec ze znajdziemy przynajmniej 2 watki gdzie 30 latek z 7 stazem pracy wizy nie dostal I ze 2 watki od osob ze swiezo wydrukowanym swiadectwem maturalnym w reku, ktore wize dostaly.

Wyciaganie od ludzi ich danych, w kontekscie odpowiedzi na pytanie "czy dostane b1/b2?", jest bezcelowe. Samo pytanie jest bezcelowe, ale OPa mozna usprawiedliwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DianaR napisał:

Chciałabym wiedzieć czy brak pracy bądź niskiej jakości praca (fizyczna), czy staż mogą mieć wpływ na to, że nam odmówiono.

Ja ekspertem od wiz turystycznych nie jestem, ale moja ciocia, ktora ma umowe na chyba tam 1/4 etatu jako sprzataczka wize na 10 dostala :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DianaR napisał:

Witam,

Chciałabym wraz z chłopakiem pojechać na wizie turystycznej do Nowego Jorku, od dziecka ja i on marzymy o tym aby móc zwiedzić te miasto.

Staraliśmy się już raz oddzielnie rok temu ale niestety i jemu i mi się nie udało.

Chciałabym wiedzieć czy brak pracy bądź niskiej jakości praca (fizyczna), czy staż mogą mieć wpływ na to, że nam odmówiono.

Chcemy znów się starać o wizę i pytanie czy warto..

Planujemy wziąć ślub czy to coś zmieni, czy trzeba się o jakąś inną wizę starać?  Czy raczej póki nic się nie zmieni bardziej zrezygnować? Czy o tym, że ktoś dostaję wizę decyduje los czy oni tak dokładnie sprawdzają?

A co masz na myśli  sprawdzają? Jeśli myślisz o sciemnianiu to uważają.

Nie ma znaczenia też i ślub. 

Inny Konsul może Wam dać wizę na takie same dane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...