Skocz do zawartości

Zakup domu w LA, opłaty


Gusia21

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Zastanawiam się, na razie bardzo luźno, nad kupnem domu w Los Angeles. Nie mieszkałabym tam na stałe, tylko takie wypady urlopowe. Mam wizę turystyczną. Chciałabym zapytać czy jest możliwość oszacowania mniej więcej, jakie by się ponosiło koszty miesięcznie? Wiem, że płaci się property tax i w przypadku domu, który mnie interesuje jest to akurat dość sporo... Ale czy można jakoś te inne miesięczne koszty oszacować typu woda itd.? Jakich opłat mogę się spodziewać przy zakupie przez agencję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
46 minut temu, Gusia21 napisał:

Hej, 

Zastanawiam się, na razie bardzo luźno, nad kupnem domu w Los Angeles. Nie mieszkałabym tam na stałe, tylko takie wypady urlopowe. Mam wizę turystyczną. Chciałabym zapytać czy jest możliwość oszacowania mniej więcej, jakie by się ponosiło koszty miesięcznie? Wiem, że płaci się property tax i w przypadku domu, który mnie interesuje jest to akurat dość sporo... Ale czy można jakoś te inne miesięczne koszty oszacować typu woda itd.? Jakich opłat mogę się spodziewać przy zakupie przez agencję?

Miesieczne koszty beda zalezne od tego ile tejze wody / pradu / gazu zuzyjesz - chyba to dosc oczywiste ? Poza tym tak jak Andy pisze - koszty utilities to absolutne grosze w porownaniu do cen nieruchomosci. Dodatkowe koszty poza samym kupnem to property tax i HOA fees (jezeli w tej okolicy jest HOA) a te sa silnie zalezne juz od konkretnego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Gusia21 said:

Hej, 

Zastanawiam się, na razie bardzo luźno, nad kupnem domu w Los Angeles. Nie mieszkałabym tam na stałe, tylko takie wypady urlopowe. Mam wizę turystyczną. Chciałabym zapytać czy jest możliwość oszacowania mniej więcej, jakie by się ponosiło koszty miesięcznie? Wiem, że płaci się property tax i w przypadku domu, który mnie interesuje jest to akurat dość sporo... Ale czy można jakoś te inne miesięczne koszty oszacować typu woda itd.? Jakich opłat mogę się spodziewać przy zakupie przez agencję?

A mogę zapytać po co Ci dom w LA? 

Bardzo mnie zaciekawił twój post, bo gdybym ja miała luźny 1 lub kilka milionów $ na dom, który tylko będę sobie czasem odwiedzać to bym raczej kupiła go w dużo ładniejszym miejscu niż LA (w którym notabene w każdej chwili może walnąc trzęsienie ziemi i zrównać te wszystkie drewniane domki z ziemią)... Coś się tu nie klei. Pytasz o opłaty property tax a to jest nic w porównaniu z kompletna strata kasy na ten dom vs kasa która byś wydała na wynajem najdroższych nawet penthousów na te wypady do LA (które zakładam planujesz co wakacje)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, MeganMarkle said:

A mogę zapytać po co Ci dom w LA? 

Bardzo mnie zaciekawił twój post, ... wypady do LA (które zakładam planujesz co wakacje)?

Mnie na przyklad strasznie zaciekawilo po co Ci ta informacja i Twoje zalozenia, zeby odpowiedziec na pytanie, ktore OP zadal? Moze dla lepszego zrozumienia wypunktuje o co OP pyta:

  • oszacowania mniej więcej, jakie by się ponosiło koszty miesięcznie [posiadania domu + utilities w LA]?
  • Jakich opłat mogę się spodziewać przy zakupie przez agencję?

Nie wiedzialem, ze do uzyskania pomocy na forum trzeba przedstawic list motywacyjny i zaswiadczenie o wysokosci dochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gusia21 napisał:

Hej, 

Zastanawiam się, na razie bardzo luźno, nad kupnem domu w Los Angeles. Nie mieszkałabym tam na stałe, tylko takie wypady urlopowe. Mam wizę turystyczną. Chciałabym zapytać czy jest możliwość oszacowania mniej więcej, jakie by się ponosiło koszty miesięcznie? Wiem, że płaci się property tax i w przypadku domu, który mnie interesuje jest to akurat dość sporo... Ale czy można jakoś te inne miesięczne koszty oszacować typu woda itd.? Jakich opłat mogę się spodziewać przy zakupie przez agencję?

  Jeżeli chcesz kupić dom za $600K i dysponujesz gotówką $700K, wtedy sytuacja staje się prosta. Szukasz agenta, podpisujesz z nim umowę, albo i nie, my pracowaliśmy z naszym agentem na "słowo honoru", mówisz mu ile masz gotówki (w Twoim przypadku kredyt nie wchodzi w grę), agent powie Ci na jaki dom i w jakiej okolicy będzie Cię stać i ile musisz zostawić z tej kwoty  na pozostałe opłaty itp. Potem prześle Ci oferty domów, które są w Twoim zasięgu, następnie po obwozi Cię po tych domach i jak jakiś Ci się spodoba, to razem omówicie jaką ofertę chcecie składać i na jakich warunkach (na dom może być wielu chętnych i wtedy trzeba przygotować się na składanie oferty powyżej ceny wywoławczej). Ogólnie znajdź agenta, on wszystko Ci wytłumaczy.

Megan tu gdzie mieszkamy ryzyko trzęsienia ziemi jest troszkę większe niż w LA, nie przeszkadza Ci to tutaj? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...