Skocz do zawartości

Przygotowania do wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za jakiś czas zamierzam złożyć wniosek o wizę ;) Ale że nigdy tego nie robiłem, ani nawet specjalnie się tym nie interesowałem mam ciut pytań.

Generalnie tak.

Chcę w przyszłym roku wyjechać do USA z rodzicami i narzeczoną (do wujka, brata mamy) na miesiąc (urlop).

Jest to moja 1 podróż do USA. Zdążyłem wyczytać, że wnioski składa się niby osobno, ale można "grupowo"? czy jak to tam?

Kolejna kwestia to ostatnie pytanie -czy ktoś pomagał we wniosku. Otóż prawdopodobnie wszystkie wypełnię, ja - gdyż jako jedyny z 4 znam angielski. NIe będzie to problem?

Mój tata daaawno temu (z 15 lat) składał już wniosek o wizę, ale dostał odmowę. Ma to jakiś wpływ?
I ostatnia kwestia - jedno z pytań dotyczy karalności. Byłem karany parę lat temu za kolizję (miałem wyrok). Wpisać?

Dzięki z góry za każdą informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, XboXC said:

Zdążyłem wyczytać, że wnioski składa się niby osobno, ale można "grupowo"? czy jak to tam?

Grupa rozumiana jest od 5 osób wzwyż przy wnioskach grupowych. Składacie wnioski indywidualnie - możecie się razem umówić do ambasady

2 hours ago, XboXC said:

Kolejna kwestia to ostatnie pytanie -czy ktoś pomagał we wniosku. Otóż prawdopodobnie wszystkie wypełnię, ja - gdyż jako jedyny z 4 znam angielski. NIe będzie to problem?

Nie będzie problemu jak pozostałe 3 osoby wpiszą Ciebie jako osobę pomagającą

2 hours ago, XboXC said:

Mój tata daaawno temu (z 15 lat) składał już wniosek o wizę, ale dostał odmowę. Ma to jakiś wpływ?

Tak oczywiście, że ma. Czy duży czy mały to zależy od wielu czynników. Nie ma co zatajać tego faktu bo i tak jest to "widoczne" po drugiej stronie

2 hours ago, XboXC said:

I ostatnia kwestia - jedno z pytań dotyczy karalności. Byłem karany parę lat temu za kolizję (miałem wyrok). Wpisać?

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć samemu. Skazanie może zamknąć Tobie drogę do wizy turystycznej. Kłamstwo w formularzu o wizę może Tobie zamknąć dożywotnio granicę USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, XboXC napisał:

Witam.

Za jakiś czas zamierzam złożyć wniosek o wizę ;) Ale że nigdy tego nie robiłem, ani nawet specjalnie się tym nie interesowałem mam ciut pytań.

Generalnie tak.

Chcę w przyszłym roku wyjechać do USA z rodzicami i narzeczoną (do wujka, brata mamy) na miesiąc (urlop).

Jest to moja 1 podróż do USA. Zdążyłem wyczytać, że wnioski składa się niby osobno, ale można "grupowo"? czy jak to tam?

Kolejna kwestia to ostatnie pytanie -czy ktoś pomagał we wniosku. Otóż prawdopodobnie wszystkie wypełnię, ja - gdyż jako jedyny z 4 znam angielski. NIe będzie to problem?

Mój tata daaawno temu (z 15 lat) składał już wniosek o wizę, ale dostał odmowę. Ma to jakiś wpływ?
I ostatnia kwestia - jedno z pytań dotyczy karalności. Byłem karany parę lat temu za kolizję (miałem wyrok). Wpisać?

Dzięki z góry za każdą informację :)

Nie każde skazanie to jest brak wizy.  Na to się składa parę czynników jak np Twoje zachowanie i odpowiedzi, źle jest widziane gdy odpowiadasz że to dawno było lub to nic takiego nie było. Jeśli wpiszesz już ten wyrok to musisz mieć ze sobą zaświadczenie o niekaralności plus przetłumaczony wyrok z sądu. To masz opisane na stronie Ambasady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mcpear napisał:

Grupa rozumiana jest od 5 osób wzwyż przy wnioskach grupowych. Składacie wnioski indywidualnie - możecie się razem umówić do ambasady

Pamietam jak ja wypelnialam wnioski dla mojej rodziny to po kazdym wypelnieniu byla opcja cos z family application, moze sie inaczej nazywalo, ale korzystalam z tego, bo to narzedzie kopiowalo duzo informacji z poprzedniego DS. Moze zaoszczedzic troche czasu jak wypelniasz dla kilku osob. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2018 o 05:00, mcpear napisał:

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć samemu. Skazanie może zamknąć Tobie drogę do wizy turystycznej. Kłamstwo w formularzu o wizę może Tobie zamknąć dożywotnio granicę USA

Jeśli nastąpiło zatarcie to wg polskiego prawa jesteś niekarany i jako taki figurujesz w rejestrze. Fajne sa te teorie spiskowe, że Ambasada USA ma wgląd w jakieś bazy historyczne i wyłowi każdego, kto był skazany ale wg polskiego prawa już nie jest. Jest to całkowicie niezgodne z prawdą. Krajowy Rejestr Karny każdemu pokazuje dokładnie taką samą informację nt danej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Halyna napisał:

Jeśli nastąpiło zatarcie to wg polskiego prawa jesteś niekarany i jako taki figurujesz w rejestrze. Fajne sa te teorie spiskowe, że Ambasada USA ma wgląd w jakieś bazy historyczne i wyłowi każdego, kto był skazany ale wg polskiego prawa już nie jest. Jest to całkowicie niezgodne z prawdą. Krajowy Rejestr Karny każdemu pokazuje dokładnie taką samą informację nt danej osoby.

Pytanie proste, starasz się o wizę do Stanów czy do Polski?  Jeśli do Stanów to podlegasz tym zasadom 

Pominę zabawę w kotka i myszkę bo później dana osoba odpowiada sama za siebie 

Kiedyś o tym dużo pisaliśmy jak stanowi prawo wizowe USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sly6 napisał:

Pytanie proste, starasz się o wizę do Stanów czy do Polski?  Jeśli do Stanów to podlegasz tym zasadom 

Pominę zabawę w kotka i myszkę bo później dana osoba odpowiada sama za siebie 

Kiedyś o tym dużo pisaliśmy jak stanowi prawo wizowe USA.

No i co z tego skoro administracja amerykańska nie jest w stanie zweryfikować informacji podawanych przez nas we wnioskach.
Można oczywiście rozpisywać się o sferze moralnej ale tą kwestię pozostawmy każdemu starającemu się taką czy inną wizę.
Podkreślam - zapytania administracji USA via eKRK zwracają dokładnie takie same informacje jak zwykłe zapytania papierowe - nie dajcie się oszołomić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Halyna napisał:

No i co z tego skoro administracja amerykańska nie jest w stanie zweryfikować informacji podawanych przez nas we wnioskach.
Można oczywiście rozpisywać się o sferze moralnej ale tą kwestię pozostawmy każdemu starającemu się taką czy inną wizę.
Podkreślam - zapytania administracji USA via eKRK zwracają dokładnie takie same informacje jak zwykłe zapytania papierowe - nie dajcie się oszołomić.

 

Szkoda że nie zatrzymałem artykułu o pewnej osobie co po 20 latach wyszło że miała coś z prawem i była w szoku. Dlatego taka zabawa może źle się skończyć. Tam się skończyło brakiem wizy na pobyt stały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...