Skocz do zawartości

Zamieszkanie i start w USA. Jak zacząć


Jim1123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie powiem że jestem tu nowy i mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie:

 

mieszkam teraz w Polsce. W stanach byłem tylko na wizie turystycznej. Mam własną firmę, na razie jestem bez żony i dzieci. Chciałbym osiedlić się w USA i ewentualnie jeśli to możliwe to bym chciał tam również przenieść firmę. Tylko pytanie od czego i jak zacząć? Czy jedyna realna szansa to zielona karta? I losowanie jej za rok czy tam dwa o ile jeszcze będzie? Czy może da się coś innego zrobić? 

 

PS. Proszę tylko bez zbędnych i niepotrzebnych komentarzy. Jeśli ktoś ma zamiar tak pisać, niech zachowa to dla siebie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Są generalnie 4 (podstawowe) możliwości emigracji do USA:
- przez losowanie
- przez rodzinę (rodzice, siostra albo żona, którzy są obywatelami sponsorują Ciebie)
- przez pracę (pracodawca chce Ciebie zatrudnić w USA bo nie ma odpowiednich chętnych na taką pozycję na terenie USA i w związku z tym sponsoruje cały proces)
- przez inwestycję - tworzysz na terenie USA biznes z minimalnym wkładem $1M (na niektórych terench wystarczy $500k) i zatrudniasz minimum 10 lokalnych pracowników.

Także losowanie to nie jedyna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jak by to wygladalo gdybym znalazl kogos kto by chcial mnie zatrudnic, przepracowalbym tam jakis okres i chcialbym otworzyc swoja dzialalnosc i kontynuowac na swoim? Da sie czy juz nie? I ewentualnie gdzie takiego pracodawcy szukac? Bo raczej na olx lub podobnych serwisach nie znajde ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracodawca zasponsoruje Tobie Zieloną Kartę to nie jest ona warunkowa i związana z pracodawcą. Po otrzymaniu dokumentu możesz kontynuować na swoim już z Zieloną Kartą w kieszeni. Jeśli jesteś zawodowym kierowcą ciężarówki to są tu na forum różne ogłoszenia i nazwy firm, które sponsorują Zieloną Kartę. W innych przypadkach nie jest to łatwe i trudno na forum ogłoszenia typu "Dam Zieloną Kartę za pracę u mnie" znaleźć. Musisz przeglądać fora branżowe (we własnej branży), uruchomić własne kontakty, znajomości w USA po fachu itp. Generalnie na sponsorowanie przez pracodawcę nie ma dobrej i jednoznacznej recepty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...