Skocz do zawartości

DV-2020 Wylosowany / Nie wylosowany


gosc333

Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2020 ?  

160 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2020 ?



Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ditter napisał:

Chodzi o to, ze na H1B wybierani są wybitni, będący przeważnie lepsi niz np. 99.9% kontrkandydatow. Ponadto przez mala szanse wylosowania nawet po pelnym zalatwieniu formalnosci dot. sponsorowania firmy na ogol ograniczają chec zatrudnienia ta droga.

W przypadku ogólnego merit-based system - zdecydowanie wiekszy % ludzi z danym zawodem jest w stanie sie zalapac np. 1% zamiast 0.1% najlepszych.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o zwiększenie szansy na uzyskanie wizy pracowniczej i odwrócenie zależności - mając zdobyta ogólną wizę pracownicza mogę uzyskać prawo do pracy na danym rynku i wówczas przebierać wybierać pracodawców, natomiast w przypadku H1B jestem dowiązany do konkretnego pracodawcy i zdany na jego łaskę.

 

Nie za bardzo chyba wiesz cokolwiek o H-1B - z jej uzyciem byli regularnie importowani dosc przecietni hindusi w duzych ilosciach, tzw. klikacze a nie "wybitni specjalisci".

Merit based immigration zdobycie wiz moze tylko utrudnic a nie ulatwic - za wszystkimi projektami imigracyjnymi w tej chwili stoi Miller i jezeli ktos wierzy ze z jego pomoca cokolwiek bedzie latwiejsze to lolol.

I na koniec - merit based immigration nie ma nic wspolnego z _nieimigracyjna_ wiza H-1B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 533
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Loteria ma tę jedną zaletę, że łapie się na udział w niej niemal każdy. Jeżeli zostanie zlikwidowana a na jej miejsce zostanie wprowadzony system jak w Kanadzie czy Australii to emigracja do Stanów będzie czymś ekskluzywnym jedynie dla wąskiego grona wybrańców. Jaki procent społeczeństwa miałby wtedy szansę? Kilka, może kilkanaście procent?

Trzeba uderzyć do Trumpa aby udział w loterii mogły brać tylko państwa będące sojusznikami USA, w końcu większej dywersyfikacji już im nie potrzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SuperTraveller napisał:

Trzeba uderzyć do Trumpa aby udział w loterii mogły brać tylko państwa będące sojusznikami USA, w końcu większej dywersyfikacji już im nie potrzeba :D

Jezeli nie potrzeba, to w takim razie jestes za tym zeby zlikwidowac loterie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, pewnie, a raczej na pewno to jest głupie pytanie, ale czy może się zdarzyć tak, że teraz jestem niewylosowany, a po jakimś tam czasie mogę być wylosowany? W sensie czy np. ludzie wylosowani mogą nie przejść jakichś etapów, czy np. coś zostanie źle wypełnione to jest szansa na kolejne losowanie? Jak myślicie? Oczywiście nie życzę nikomu takich sytuacji, ale jak to jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wavevision napisał:

Cześć Wam, pewnie, a raczej na pewno to jest głupie pytanie, ale czy może się zdarzyć tak, że teraz jestem niewylosowany, a po jakimś tam czasie mogę być wylosowany? W sensie czy np. ludzie wylosowani mogą nie przejść jakichś etapów, czy np. coś zostanie źle wypełnione to jest szansa na kolejne losowanie? Jak myślicie? Oczywiście nie życzę nikomu takich sytuacji, ale jak to jest w praktyce?

Była taka sytuacja ale raczej nie nastawiałbym się na to :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wavevision napisał:

Cześć Wam, pewnie, a raczej na pewno to jest głupie pytanie, ale czy może się zdarzyć tak, że teraz jestem niewylosowany, a po jakimś tam czasie mogę być wylosowany? W sensie czy np. ludzie wylosowani mogą nie przejść jakichś etapów, czy np. coś zostanie źle wypełnione to jest szansa na kolejne losowanie? Jak myślicie? Oczywiście nie życzę nikomu takich sytuacji, ale jak to jest w praktyce?

Zostało wylosowane ponad 100.000 ludzi. Do rozdania jest 50.000 wiz. Tak więc nie liczyłabym na cokolwiek.

Owszem, zdarzyło się tak raz, czy dwa że było dolosowywanie, ale nie pamiętam już przyczyn. Nie nastawiałabym się na dodatkowe losowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, wavevision said:

Cześć Wam, pewnie, a raczej na pewno to jest głupie pytanie, ale czy może się zdarzyć tak, że teraz jestem niewylosowany, a po jakimś tam czasie mogę być wylosowany? W sensie czy np. ludzie wylosowani mogą nie przejść jakichś etapów, czy np. coś zostanie źle wypełnione to jest szansa na kolejne losowanie? Jak myślicie? Oczywiście nie życzę nikomu takich sytuacji, ale jak to jest w praktyce?

Takie rzeczy zdarzaja sie tylko w wypadku a) jakiegos bledu w losowaniu (wtedy moga je powtorzyc), b) kiedy dojda do wniosku ze wylosowali za malo ludzi. Co do tego drugiego, to sie nie zanosi. Na innych forach ludzie zglaszaja >EU43000 (widzialem tez >EU57000, ale w to po prostu nie wierze), >SA3000... Raczej wylosowali duzo za duzo i czesc osob, ktora sie dzis cieszy bedzie miala trudny rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kzielu napisał:

Nie za bardzo chyba wiesz cokolwiek o H-1B - z jej uzyciem byli regularnie importowani dosc przecietni hindusi w duzych ilosciach, tzw. klikacze a nie "wybitni specjalisci".

H1B to sa glownie dwie sciezki:

1. hinduskie body shopy importujace przecietna tania sile robocza glownie z kraju swojego pochodzenia i o nich wlasciwie slychac najwiecej

2. firmy typu Google, Amazon czy Microsoft polujace na biale kruki czyli 0,01 % populacji

Wspolne ze soba maja to, ze 1 kwietnia nalezy zlozyc wnioski o wize, potem nastepuje losowanie i 1 pazdziernika szczesliwcy moga zaczac prace. W ten sposob nie ma szans na znalezienie pracy w typowej firmie, ktora szuka w miare kompetentnej osoby ale gotowej zaczac prace w ciagu miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...