Skocz do zawartości

DV-2020 Wylosowany / Nie wylosowany


gosc333

Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2020 ?  

160 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2020 ?



Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, matisolt napisał:

Co prawda było to moje pierwsze podejście (mam nadzieję, że nie ostatnie :) ) ale mam wrażenie, że wyniki w tej ankiecie dawno nie były tak słabe, a śledzę forum od kilku lat. Chyba, że jest inaczej, to niech mnie ktoś oświeci :D

Matematyka i prawo wielkich liczb - to, że ankieta wyszła słaba na próbie 50 osób nie znaczy, że będzie tak dla 50 tysięcy. Spróbuj porzucać sobie monetą orzeł/reszka ze 100 razy. Niby szanse 50/50, ale serie tych samych wyników mogą być zaskakująco długie, np. 20 razy pod rząd. Taka odskocznia od oczekiwania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 533
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Może tak słaba z powodu zwisu strony. Ja wczoraj kilka razy siadłem do kompa by sprawdzić i niestety strona padła. Dziś kilka razy próbowałem i bez zmian:

Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony
Nie udało się połączyć z serwerem pod adresem „www.dvlottery.state.gov”.

Nie mam ciśnienia więc co godzinkę będę próbował sprawdzić. Dam znak jak poszło ale pewnie trzeci raz pocałuję klamkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie strona jest off, więc nawet to nie kwestia tego, że jest "obciążona". Także trzeba czekać aż ją znowu włączą.

A co do ponurej ankiety i jak nam idzie w dv2020, to zobaczymy z biuletynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Valaya napisał:

 Visy dla specjalistów są - możesz aplikowac :D. Loteria ma inną ideę. 

Ok, ale:

1) Nie jestem aż takim światowej sławy specjalista, zeby się o mnie zabijali w firmach w USA. Po prostu mam kilka lat doświadczenia w rozchwytywanej branży i sobie dobrze w niej radze.

2) H1B/L1 nie ma takich praw jak zielona karta, a o to tu chodzi. Malo która firma chce wyłożyć pieniądze na kandydata (niemałe), jeśli szansa powodzenia na H1B to 30%.

Z reszta ja tez zupelnie inaczej w kwestii wolności i pewności do przyszłości czułbym sie na zielonej karcie względem H1B.

Wiec liczę z całego serca, ze wprowadza system na podobnych zasadach jak Kanada/Australia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ditter napisał:

Ok, ale:

1) Nie jestem aż takim światowej sławy specjalista, zeby się o mnie zabijali w firmach w USA

2) H1B/L1 nie ma takich praw jak zielona karta, a o to tu chodzi. Malo która firma chce wyłożyć pieniądze na kandydata (niemałe), jeśli szansa powodzenia na H1B to 30%.

Wiec liczę z całego serca, ze wprowadza system na podobnych zasadach jak Kanada/Australia. 

A ja mam nadzieję że nie :P, bo loteria free for all (w sensie samego zgłoszenia) daje każdemu szansę, a są ludzie mega zdeterminowani, patrz casy na forum - którzy osiągnęli sukces a wykształcenie mieli średnie, bo to nie papier predysponuje człowieka. Są ludzie z mega papierami (znam osobiście), którzy próbują przetrwać, baa wracają z podkulonym ogonem do Polski.  Piszesz, że masz za małe kwalifikacje na Visy specjalistyczne, a chcesz wprowadzenia tego :

https://visaguide.world/us-visa/merit-based-immigration/

to ja chyba czegoś nie rozumiem. Ale w sumie nie muszę. Też aplikuje na loterii, liczę co roku na cud i co roku przeżywam zawód (ale co roku nadzieja wraca, trzymam kciuki i liczę na łut szczęścia). A przecież mogę rozwinąć startup i znaleźć finansowanie, zainwestować  kasę w USA, otrzymać Nobla, albo wygrać medal olimpijski. Wszystko fajnie, ale skoro nadal aplikuje i będę dalej próbować, to co:

a) jestem za glupia

b) za leniwa

c) brak mi pomysłu /perspektywy

d) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe

Nie i tak. Jestem zwykłym szaraczkiem z mega marzeniami, który potrzebuje bodzca (niestety), żeby stanąć na głowie i zmienić życie. A dni uciekają. Niby wiem o tym, ale nadal rano robię to samo co wczoraj i póki nie znajdę motywacji/pomysłu loteria w takiej a nie innej formie jest jedyną alternatywą .:ph34r:

PS. Człowiek jest tak "głupi" (mówię o sobie)  że skoro strona nie działa, to myślę sobie: może powtorzą losowanie? i może tym razem zobaczę "selected"? - bo system się wywalił, ale przecież każdy zdrowo myślący człek wie, że tak nie bedzie:blink:. Tak właśnie działa  nadzieja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ania1990 napisał:

To fakt :( Nie wiem jak to sie stalo, ze kiedys cos takiego mialo miejsce

Łatwo się stało, za mało osób wylosowali oraz za mało osób odesłało też ds260. Na tym forum mieliśmy takie przypadki że ktoś nie odesłał ds. 

Czy tak teraz będzie zależy ile osób wylosowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kanady to system wizowy co jakiś czas jest zmieniany i bywa tak że osoby z wyższym wykształceniem nie mają wizy a ktoś z prawem jazdy na ciężarówki ma, do tego trzeba dodać zapotrzebowanie danych Prowincji na zawody i jeśli w Ontario mnie nie chcą to w np Albercie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Valaya napisał:

Piszesz, że masz za małe kwalifikacje na Visy specjalistyczne, a chcesz wprowadzenia tego :

https://visaguide.world/us-visa/merit-based-immigration/

to ja chyba czegoś nie rozumiem. Ale w sumie nie muszę.

Chodzi o to, ze na H1B wybierani są wybitni, będący przeważnie lepsi niz np. 99.9% kontrkandydatow. Ponadto przez mala szanse wylosowania nawet po pelnym zalatwieniu formalnosci dot. sponsorowania firmy na ogol ograniczają chec zatrudnienia ta droga.

W przypadku ogólnego merit-based system - zdecydowanie wiekszy % ludzi z danym zawodem jest w stanie sie zalapac np. 1% zamiast 0.1% najlepszych.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o zwiększenie szansy na uzyskanie wizy pracowniczej i odwrócenie zależności - mając zdobyta ogólną wizę pracownicza mogę uzyskać prawo do pracy na danym rynku i wówczas przebierać wybierać pracodawców, natomiast w przypadku H1B jestem dowiązany do konkretnego pracodawcy i zdany na jego łaskę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Valaya napisał:

A ja mam nadzieję że nie :P, bo loteria free for all (w sensie samego zgłoszenia) daje każdemu szansę, a są ludzie mega zdeterminowani, patrz casy na forum - którzy osiągnęli sukces a wykształcenie mieli średnie, bo to nie papier predysponuje człowieka. Są ludzie z mega papierami (znam osobiście), którzy próbują przetrwać, baa wracają z podkulonym ogonem do Polski.  Piszesz, że masz za małe kwalifikacje na Visy specjalistyczne, a chcesz wprowadzenia tego :

https://visaguide.world/us-visa/merit-based-immigration/

to ja chyba czegoś nie rozumiem. Ale w sumie nie muszę. Też aplikuje na loterii, liczę co roku na cud i co roku przeżywam zawód (ale co roku nadzieja wraca, trzymam kciuki i liczę na łut szczęścia). A przecież mogę rozwinąć startup i znaleźć finansowanie, zainwestować  kasę w USA, otrzymać Nobla, albo wygrać medal olimpijski. Wszystko fajnie, ale skoro nadal aplikuje i będę dalej próbować, to co:

a) jestem za glupia

b) za leniwa

c) brak mi pomysłu /perspektywy

d) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe

Nie i tak. Jestem zwykłym szaraczkiem z mega marzeniami, który potrzebuje bodzca (niestety), żeby stanąć na głowie i zmienić życie. A dni uciekają. Niby wiem o tym, ale nadal rano robię to samo co wczoraj i póki nie znajdę motywacji/pomysłu loteria w takiej a nie innej formie jest jedyną alternatywą .:ph34r:

PS. Człowiek jest tak "głupi" (mówię o sobie)  że skoro strona nie działa, to myślę sobie: może powtorzą losowanie? i może tym razem zobaczę "selected"? - bo system się wywalił, ale przecież każdy zdrowo myślący człek wie, że tak nie bedzie:blink:. Tak właśnie działa  nadzieja :D

Sprobuj na poczatek inny kierunek, Wielka Brytania jest wciaz otwarta, wyemigrowac mozna praktycznie wszedzie w Europie tak wiec nie czekaj na wygrana w loterii tylko wez sama spakuj walizki, troche pieniedzy I sama pomoz szczesciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...