Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
15 minut temu, PiotrekK1 napisał:

Absolutnie nigdy nie skłamałem konsula i podczas mojej wizyty teraz nie mam takiego zamiaru!

 

Sklamales w momencie gdy przesiedziales pobyt. Amerykanie maja troche inne podejscie do tego tematu niz Polacy, tego typu "klamstewka" sa traktowane b. serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, andyopole napisał:

Jak dobrze wiesz, w sieci nic nie ginie a Immigration ma dobry system komputerowy.:(

No nic, życie pokaże! Ja jestem dobrej myśli ponieważ nic nie kombinuję a wiem, że na rozmowie i dla Amerykanów to jest najważniejsze!

 

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i sugestie. Gdyby kogokolwiek to interesowało mogę dać znać jak się sytuacja rozwinęła.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PiotrekK1 napisał:

No nic, życie pokaże! Ja jestem dobrej myśli ponieważ nic nie kombinuję a wiem, że na rozmowie i dla Amerykanów to jest najważniejsze!

 

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i sugestie. Gdyby kogokolwiek to interesowało mogę dać znać jak się sytuacja rozwinęła.

 

Pozdrawiam!

Ze niby nie kombinowales? A to co robiles z przedluzaniem poprzedniego pobytu to co bylo? :) 

Daj Ci Boze jak najlepiej ale cienko to widze. Konsul w Polsce moze przeoczyc ale ktos wyzej napisal ze prawdopodobnie na granicy zostaniesz wsadzony w najblizszy powrotny samolot.

Jesli nie tym razem to nastepnym. U nich nie ma przebacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, PiotrekK1 said:

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i sugestie. Gdyby kogokolwiek to interesowało mogę dać znać jak się sytuacja rozwinęła.

Jeśli się zdecydujesz aplikować to fajnie byłoby jakbyś przysłał rezultat z ambasady.

Aczkolwiek zanim zdecydujesz się aplikować o wizę i wydać pieniądze na aplikację radzę abyś wpisał w Google: "unlawful presence USA entry ban" - zobaczysz, że to nie "złe / nieżyczliwe opinie użytkowników tego forum uważają że masz 10 lat bana", a że tak jest w rzeczywistości.

Jeden z dokumentów, który powinien się Tobie wyświetlić to link do USCIS: https://www.uscis.gov/legal-resources/unlawful-presence-and-bars-admissibility

Mówi on, że "Unlawful presence is the period of time when you are in the United States without being admitted or paroled or when you are not in a “period of stay authorized by the Secretary.” You may be barred from reentering the United States for (...) 10 years, if you depart the United States after having accrued one year or more of unlawful presence during a single stay, regardless of whether you leave before, during, or after removal proceedings"

Nie jest to dobra / zła wola konsula - mówi o tym wprost Ustawa o imigracji (Immigration and Nationality Act) w sekcji 212(a)(9)(B)(i)(I) oraz (II), którą konsul jest zobowiązany stosować.

Zatajenie tego faktu (o ile zostaniesz zapytany) przed konsulem może kosztować Ciebie posądzenie o "material misrepresentation" (konsul może Ciebie testować tym pytaniem), które w praktyce skutkuje dożywotnim zakazem wstępu na teren USA - tak więc szczera sugestia: "nie idź tą drogą"

Tak więc zanim zapłacisz za opłatę wizową zastanów się kilka razy czy rzeczywiście chcesz te pieniądze wydać

Na tym forum było kilka przykładów, że ludzie odczekali 10-cio letni ban i po upłynięciu  kary starali się o wizę turystyczno-biznesową (B1/B2) i ją otrzymali - takiej gwarancji oczywiście nie ma i każda decyzja jest indywidualna. Tak więc w twoim przypadku jest to jeszcze jedynie 2 lata oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 12.04.2019 o 18:13, mcpear napisał:

Jeśli się zdecydujesz aplikować to fajnie byłoby jakbyś przysłał rezultat z ambasady.

Witam, obiecałem, że mogę dać znać jeśli będzie zainteresowanie, a jest, więc proszę bardzo! :)

Jestem po wizycie w konsulacie. Odmowa z artykułu 214(b) oraz artykułu 212(a)(9)(B)(i)(II) INA

Pani urzędnik pytała kiedy wróciłem itd, powiedziałem wszystko jak na spowiedzi oraz w elektronicznym formularzu usłyszałem że ma "ZAKAZ" i tyle. Zaznaczyła na kartce, którą dostałem 2 wspomniane artykuły z wpisaniem dokładnej daty kiedy mijają jeszcze 2 lata w roku 2021.

Po kilku dniach napisałem e-mail z prośbą o ponowne rozpatrzenie i dostałem oficjalną odpowiedź, która dodtyczy art. 214(b) TYLKO i tylko dlatego dostałem odmowę - dziwi mnie dlaczego nie napisali również drugiego artykułu dotyczącego 10-letniego banu.

Drodzy forumowicze zacząłem czytać i natknąłem się na "możliwość uchylenia zakazu", "waiver nieimigracyjny". Czy ktoś z Was jest w stanie pomóc/doradzić/podesłać linki?

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze zainteresowanie.

mcpear - dzięki za wszystkie Twoje merytoryczne sugestie. A jeśli chodzi o te 2 lata to na prawdę długo zważywszy na rodzaj współpracy, który zacząłem z amerykańską firmą. Jestem już zatrudniony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...