Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 hours ago, pawelo1988 said:

A dokumenty potwierdzenie przyszlo od KCC. Curtis we wtorek wyslal calg spreadsheet z lista nazwisk. Sprawdz czy tam jestes?

Nie ma mnie tam ponieważ wszystkie moje dokumenty są już w Warszawie. Pierwotnie miałem ustalone spotkanie w ambasadzie 21 kwietnia jednak po wszystkich tych rozporządzeniach związanych z wirusem i zagrożeniem dla rynku pracy w USA  zostało anulowane do terminu niewyznaczonego . Napisałem do ambasady ale na razie poradzili mi sp_dalać i szukać inną ambasadę która mnie przyjmie. Wyśle dowody do Curtisa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2020 o 15:00, pawelo1988 napisał:

Dzis dostalem termin na za 2 tyg, I umowilismy sie tak ze bede na AP do 30.09 zeby zwiekszyc szanse na to ze rozwiaze sie sytuacja schengen banu. 

A czy jest Pan też zapisany na pozew 3.0? I jak wyglądała sytuacja z płatnością i kontaktem z adwokatami? Planuje się zapisać, ale nie wiem czy zdążę załatwić formalności, a dzisiaj jest ostatni dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/31/2020 at 7:15 PM, Xarthisius said:

Tak.

A patrzyles ile osob z krajow, ktore maja kilka tysiecy wylosowanych, sie zglasza w loterii, a ile osob sie zglasza z Polski? Np. w DV-2018 w losowaniu bralo udzial 41904 Polakow (z czego wylosowano ~450 osob), a z takiej Ukrainy udzial wzielo 890039 (z czego wylosowano ~3088). Z tego wynika, ze statystyczny Ukrainiec bioracy udzial w loterii ma ponad 3 razy mniejsze szanse na bycie wylosowanym...

Zachecaj Rodakow do udzialu w loterii. Jak sie zglosi ponad milion to nie dosc ze wylosuja ~3141 osob (6000 razem z rodzinami) to jeszcze wszyscy beda mieli niskie numery w DV22!!

[1] https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DVStatistics/DV AES statistics by FSC 2016-2018.pdf

Sprawdziłem to, masz rację. Proporcjonalnie wychodzi. ..... mniej więcej podobnie. Rozbieżność jest pewnie w zakresie statystyki losowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/31/2020 at 7:55 PM, kzielu said:

Spisek przeciwko narodowi polskiemu.... Ewidentnie...

Kzielu... bez zbędnych złośliwości.  Kiedyś dawno temu widziałem na naszym forum poruszony temat właśnie o zdjęciach.  ( nie odnalazłem go ). Konkluzja była taka, że system odrzuca zdjęcia bez uzasadnienia i nie do końca znanego klucza weryfikacji, poza ogólnie dostępna.  Z ciekawości pytam o to bo podobno nie wolno zdjęć korygować graficznie a punkty fotograficzne robią to nagminnie bez pytania. Szkoda, że system nie informuje o usunięciu z puli losowania z powodu np: złej jakości zdj. Tak naprawdę to nie wiesz czy nie zostałeś wylosowanym. Być może w ogóle Twój los był nie ważny bo zgłoszenie jest anulowane np źle zdj. Informacja końcowa jest taka sama w wypadku nie wylosowano lub usunięcia z puli losowanych. 

Nie sieje teorii spiskowych tylko się zastanawiam,  tyle.... 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, MP2018 said:

Kiedyś dawno temu widziałem na naszym forum poruszony temat właśnie o zdjęciach.  ( nie odnalazłem go ). Konkluzja była taka, że system odrzuca zdjęcia bez uzasadnienia i nie do końca znanego klucza weryfikacji, poza ogólnie dostępna. 

Wątki o "wadliwych" zdjęciach i teorie o tym, że "prawdopodobnie ja i tylu moich znajomych nie zostało wylosowanych po raz kolejny bo wysyłamy złe / stare zdjęcia" pojawia się dokładnie co rok w wątkach o DV. Konkluzja jest zawsze taka, że BRAK DOWODÓW, że system DV odrzuca zgłoszenia jak wyślesz stare zdjęcie - chyba nawet jakiś uczestnik pochwalił się, że został wylosowany mimo, że przez kilka lat kolejnych stare zdjęcie. Tak wieć teoria, że z puli losowania zgłoszenia są usuwane z powodu wadliwych zdjęć - to tylko teoria, przez niektórych nazywana (być może słusznie) "spiskową". Zdjęcie do DV można spokojnie wykonać smartfonem i obrobić w narzędziu oferowanym przez Departament Stanu (https://travel.state.gov/content/dam/passports/content-page-resources/FIG_cropper.swf). Nie ma konieczności pójścia do fotografa.

Nie dziw się, że starzy bywalcy forum reagują nerwowo jak kolejna osoba w ten sam sposób "nie siejąc teorii spiskowych tylko zastanawia się". Tym bardziej, że równolegle zastanwiałeś się (też absolutnie nie siejąc teorii spiskowych bynajmniej), że "Bardzo mało polaków id kilku lat jest losowanych. Jestem ciekaw skąd taka rozbieżność bo to jest powtarzalna sytuacja nie jednorazowa. Jedne kraje kilka tysięcy a my nadal kilka....,set". Granica między "tylko nadmiernym i głośnym zastanawianiem się" a "sianiem teorii spiskowych" jest dość wątła i czasami możemy nie dostrzec kiedy ją przekroczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelo1988 napisał:

3.0 to dla nowych, ja bralem udzial w originalnym pozwie. 3.0 to dla dodatkowych ludzi ktore nie braly udzialu w pierwszym pozwie.

 

btw. dzis robilem badania na warynskiego. 20 min. sama przyjemnosc, 0 problemow. po poludniu odebralem wyniki.

A przy płatności jest pobierane z karty tylko te 500$ czy jest jakaś opłata za transakcję online albo inne dziwne rzeczy? :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...