Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mieliśmy kontakt telefoniczny z ambasady w PL ws. ewentualnego spotkania, które mieliśmy zaplanowanie pierwotnie pod koniec kwietnia.
Aktualnie jesteśmy już od kilku tygodniu poza strefą Schengen czyli w Chorwacji i jedyną możliwość jaką nam początkowo zaoferowano to spotkanie w najbliższy piątek w Warszawie gdzie pierwotnie miało się to spotkanie odbyć; tylko co wtedy z tym wyjątkiem właśnie dla osób przebywających poza strefą Schengen? Dodatkowo wyrażono zgodę na dostarczenie badań już po spotkaniu ale do 29.09. Próbujemy przełożyć właśnie spotkanie do Zagrzebia i tu też zrobić badania tylko jak to wspomniała Pani z ambasady w Warszawie i w Zagrzebiu to nie jest jednoznaczne z przyznaniem wizy. Czy to nie jest w sumie lekka pułapka dla nas wracać do PL na 1-2 dni żeby zrobić badania i odbyć spotkanie i sam fakt, że znajdziemy się w Schengen nie skreśli możliwości uzyskania wizy? jak jest z tym wyjątkiem? czy tu chodzi tylko o ewentualny wylot do stanów czy również o sam fakt ubiegania się o przyznanie wizy w aktualnych warunkach (14 dni poza Schengen)? Jeśli tak kwestia była już poruszana to najmocniej przepraszam ale jej nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minutes ago, Dżem dobry said:

Dzisiaj mieliśmy kontakt telefoniczny z ambasady w PL ws. ewentualnego spotkania, które mieliśmy zaplanowanie pierwotnie pod koniec kwietnia.
Aktualnie jesteśmy już od kilku tygodniu poza strefą Schengen czyli w Chorwacji i jedyną możliwość jaką nam początkowo zaoferowano to spotkanie w najbliższy piątek w Warszawie gdzie pierwotnie miało się to spotkanie odbyć; tylko co wtedy z tym wyjątkiem właśnie dla osób przebywających poza strefą Schengen? Dodatkowo wyrażono zgodę na dostarczenie badań już po spotkaniu ale do 29.09. Próbujemy przełożyć właśnie spotkanie do Zagrzebia i tu też zrobić badania tylko jak to wspomniała Pani z ambasady w Warszawie i w Zagrzebiu to nie jest jednoznaczne z przyznaniem wizy. Czy to nie jest w sumie lekka pułapka dla nas wracać do PL na 1-2 dni żeby zrobić badania i odbyć spotkanie i sam fakt, że znajdziemy się w Schengen nie skreśli możliwości uzyskania wizy? jak jest z tym wyjątkiem? czy tu chodzi tylko o ewentualny wylot do stanów czy również o sam fakt ubiegania się o przyznanie wizy w aktualnych warunkach (14 dni poza Schengen)? Jeśli tak kwestia była już poruszana to najmocniej przepraszam ale jej nie znalazłem.

Wczoraj wieczorem sedzia dodal ponizszy zapis do wyroku:

Quote

8. The court enjoins the State Department from applying or enforcing the Quarantine Requirement for DV-2020 selectees and their derivative beneficiares.

Departament Stanu sie jeszcze nie ustosunkowal, ale wszystko wskazuje na to, ze powinniscie te wizy dostac w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Dawno mnie tutaj nie było i widzę, że chyba przegapiłem pozew. Czy ktoś może coś więcej na ten temat napisać, czy są jakieś jeszcze szanse by się dołączyć? 

Szczerze pisząc potraktowałem sprawę jako beznadziejną i zwyczajnie temat wyjazdu umarł. 

Jak myślicie czy jest szansa na przedłużenie roku fiskalnego dla wylosowanych w DV2020 poprzez wyrok sądowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dżem dobry napisał:

Dzisiaj mieliśmy kontakt telefoniczny z ambasady w PL ws. ewentualnego spotkania, które mieliśmy zaplanowanie pierwotnie pod koniec kwietnia.
Aktualnie jesteśmy już od kilku tygodniu poza strefą Schengen czyli w Chorwacji i jedyną możliwość jaką nam początkowo zaoferowano to spotkanie w najbliższy piątek w Warszawie gdzie pierwotnie miało się to spotkanie odbyć; tylko co wtedy z tym wyjątkiem właśnie dla osób przebywających poza strefą Schengen? Dodatkowo wyrażono zgodę na dostarczenie badań już po spotkaniu ale do 29.09. Próbujemy przełożyć właśnie spotkanie do Zagrzebia i tu też zrobić badania tylko jak to wspomniała Pani z ambasady w Warszawie i w Zagrzebiu to nie jest jednoznaczne z przyznaniem wizy. Czy to nie jest w sumie lekka pułapka dla nas wracać do PL na 1-2 dni żeby zrobić badania i odbyć spotkanie i sam fakt, że znajdziemy się w Schengen nie skreśli możliwości uzyskania wizy? jak jest z tym wyjątkiem? czy tu chodzi tylko o ewentualny wylot do stanów czy również o sam fakt ubiegania się o przyznanie wizy w aktualnych warunkach (14 dni poza Schengen)? Jeśli tak kwestia była już poruszana to najmocniej przepraszam ale jej nie znalazłem.

czy byliście jednymi z plaintiffs? ciekawi mnie sprawa bo powodowie i osoby którym wiza już była wydana mają pierwszeństwo a mi jeszcze nikt nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Hejka. Dawno mnie tutaj nie było i widzę, że chyba przegapiłem pozew. Czy ktoś może coś więcej na ten temat napisać, czy są jakieś jeszcze szanse by się dołączyć? 

Szczerze pisząc potraktowałem sprawę jako beznadziejną i zwyczajnie temat wyjazdu umarł. 

Jak myślicie czy jest szansa na przedłużenie roku fiskalnego dla wylosowanych w DV2020 poprzez wyrok sądowy?

Do pozwu o przedłużenie terminu można było się zapisywać tylko do poniedziałku. 

Wszyscy mówią, że jezeli cokolwiek uda się jeszcze ugrać z tym przedłużeniem to tylko dla tych, którzy będą w tym pozwie. Ale prawda jest taka że może już nic z tego nie być i załapią się do końca września tylko ci którzy byli wpisani z nazwiska w pierwszym pozwie i osoby z marca, kwietnia, maja i tyle... Trzeba czekać, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pare pytan teraz przed interview, pomoze ktos? :)

Dostalem od ambasady link do tego co potrzebuje...

https://pl.usembassy.gov/visas/immigrant-visas-diversity-visa-program/

 

A to sa moje dodatkowe pytania...

1. Ile wziac ze soba dolarow, nie widze na stronie ambasady ile ta wiza kosztuje?

2. Czy brac ze soba kopie wniosku DS-260 czy wystarczy tylko confirmation page?

3. Interview jest o 9.00. Od ktorej powinienem byc przed ambasada?

4. I najwazniejsze... ta dziwna strona ustraveldocs.com . Do USA jezdzilem zawsze na ESTA, bo mam tez inne obywatestwo, dlatego jej nie uzywalem. Zarejestrowalem sie ale nie jestem pewny czy dobrze to robie. Wybieram "new application / schedule new appointment" -> "immigrant visa" -> "appointment scheduled by NVC or KCC" -> "DV visa" -> a potem mam rozne dane do wpisania typu numer paszportu itd. (A) No i chcialbym odebrac z FedEx pickup... ale nie ma mozliwosci wyboru... tzn chce zebym wpisal adres? Mam wpisac tu adres fedexu w warszawie czyli jaki, skad mam go znac? (B) Priority date to data mojego interview?

 

Z gory dziekuje

fedex.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pawelo1988 said:

1. Ile wziac ze soba dolarow, nie widze na stronie ambasady ile ta wiza kosztuje?

$330 od glowy (https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/oplaty/)

Quote

2. Czy brac ze soba kopie wniosku DS-260 czy wystarczy tylko confirmation page?

Confirmation page

Quote

(B) Priority date to data mojego interview?

Moze byc. Priority date dla DV jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...