Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam.

Mam pytanie do szczęśliwców którzy odbyli swoje rozmowy w DV2020.

Jak wiadomo, Trump wprowadził w 2019r jakiś obowiązek, żeby przyszły imigrant udowodnił, że jest się w stanie utrzymać w Stanach przez pierwsze miesiące. W jakiej formie musieliście to przedstawić? Domyślam się, że pewnie mieliście jakieś wyciągi bankowe - ale co z gotówką?

Bo udowodnić to co mam w banku to bez problemu - ale jak mam udowodnić to, że posiadam tyle i tyle gotówki?

Odpowiem już na przyszłe pytanie jakie pewnie padnie - NIE, nie mogę wpłacić ich do banku. Nie po to wyciągałem te pieniądze z niskich lokat, żebym teraz miał im wpłacać je z powrotem - nie ufam instytucji bankowej na której ma łapę nasz rząd i unia - nie chcę się obudzić któregoś dnia z 0 na koncie bo jakiś bank zamierzał sobie zbankrutować i zabrać mi oszczędności bo ma do tego prawo...

Wracając do meritum - czy nieruchomości itp też można uznać na plus? - ewentualny wynajem który będzie moim dochodem po opuszczeniu kraju? Bo postanowiłem, że jednak nie będę sprzedawał domu i firmy jak pisałem kilka miesięcy temu - wolę zostawić to siostrze i szwagrowi i jak coś to spisać z nią umowę wynajmu, żebym miał co przedstawić w razie czego na mojej wizycie w ambasadzie po nowym roku jak ruszą spotkania za DV2021 :)

 

Byłbym wdzięczny za podsunięcie jakiś pomysłów co może się przydać na rozmowie, aby udowodnić im, że nie będę ciężarem dla Stanów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PHU_MONO napisał:

Witam.

Mam pytanie do szczęśliwców którzy odbyli swoje rozmowy w DV2020.

Jak wiadomo, Trump wprowadził w 2019r jakiś obowiązek, żeby przyszły imigrant udowodnił, że jest się w stanie utrzymać w Stanach przez pierwsze miesiące. W jakiej formie musieliście to przedstawić? Domyślam się, że pewnie mieliście jakieś wyciągi bankowe - ale co z gotówką?

Bo udowodnić to co mam w banku to bez problemu - ale jak mam udowodnić to, że posiadam tyle i tyle gotówki?

Odpowiem już na przyszłe pytanie jakie pewnie padnie - NIE, nie mogę wpłacić ich do banku. Nie po to wyciągałem te pieniądze z niskich lokat, żebym teraz miał im wpłacać je z powrotem - nie ufam instytucji bankowej na której ma łapę nasz rząd i unia - nie chcę się obudzić któregoś dnia z 0 na koncie bo jakiś bank zamierzał sobie zbankrutować i zabrać mi oszczędności bo ma do tego prawo...

Wracając do meritum - czy nieruchomości itp też można uznać na plus? - ewentualny wynajem który będzie moim dochodem po opuszczeniu kraju? Bo postanowiłem, że jednak nie będę sprzedawał domu i firmy jak pisałem kilka miesięcy temu - wolę zostawić to siostrze i szwagrowi i jak coś to spisać z nią umowę wynajmu, żebym miał co przedstawić w razie czego na mojej wizycie w ambasadzie po nowym roku jak ruszą spotkania za DV2021 :)

 

Byłbym wdzięczny za podsunięcie jakiś pomysłów co może się przydać na rozmowie, aby udowodnić im, że nie będę ciężarem dla Stanów :)

wydaje mi się ze od marca został wprowadzony formularz ds5540 http://britsimonsays.com/all-about-the-ds-5540/

jesli chodzi o gotówkę to równie dobrze mozesz ja wpłacić do banku wziąć wyciąg i następnego je wyciągnąć no chyba ze to brudna kasa, na której US chętnie by położył rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, mvgda said:

wydaje mi się ze od marca został wprowadzony formularz ds5540 http://britsimonsays.com/all-about-the-ds-5540/

jesli chodzi o gotówkę to równie dobrze mozesz ja wpłacić do banku wziąć wyciąg i następnego je wyciągnąć no chyba ze to brudna kasa, na której US chętnie by położył rękę.

Sad to zablokowal pod koniec lipca. https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/update-on-public-charge.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, kzielu said:

A nie odblokowali ostatnio ? Nie sledze jakos dokladnie ale cos mi sie obilo o uszy.

Odblokowali w USA czesciowo dla DHS https://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/public-charge

Ale jak sie wchodzi na strony DOS, to formularz ds-5540 jest nie dostepny (https://eforms.state.gov/Forms/ds5540.PDF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 18:09, mvgda napisał:

wydaje mi się ze od marca został wprowadzony formularz ds5540 http://britsimonsays.com/all-about-the-ds-5540/

jesli chodzi o gotówkę to równie dobrze mozesz ja wpłacić do banku wziąć wyciąg i następnego je wyciągnąć no chyba ze to brudna kasa, na której US chętnie by położył rękę.

Też tak myślałem, że to ten wniosek - pobrałem go już w czerwcu po ogłoszeniu wyników loterii - nawet jak jest nie aktualny już, to go wypełnię i razem z wyciągami z moich kont okażę na rozmowie.

Nie tyle, że to brudna kasa bo znajomy z banku tłumaczył mi jak US robi rozeznanie i jak to wpłacić, żeby być spokojnym o zainteresowanie się mną przez urząd - ale również ten sam znajomy powiedział mi, że lepiej żebym wypłacił te pieniądze bo niezbyt dobrze się dzieje w "przepisach" bankowości - wiem, że jestem przewrażliwiony, ale ja zaczynałem kiedyś od 0 i wiem jak to jest nie mieć nic - dlatego wolałbym nie stracić nic co udało mi się oszczędzić - nawet jak dla jednego są to grosze to dla mnie to zawsze jakieś zabezpieczenie...

Dlatego wolałbym nie wpłacać tego do banku z powrotem - nawet innego - na pewno nie w Polsce i europie.

A myślicie, że podpisana umowa wynajmu domu z podaną kwotą miesięczną jaką bym dostawał też mogłaby się nadać jako dodatek do DS5540 i wyciągów z kont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PHU_MONO napisał:

ten sam znajomy powiedział mi, że lepiej żebym wypłacił te pieniądze bo niezbyt dobrze się dzieje w "przepisach" bankowości - wiem, że jestem przewrażliwiony, ale ja zaczynałem kiedyś od 0 i wiem jak to jest nie mieć nic - dlatego wolałbym nie stracić nic co udało mi się oszczędzić - nawet jak dla jednego są to grosze to dla mnie to zawsze jakieś zabezpieczenie...

Dlatego wolałbym nie wpłacać tego do banku z powrotem - nawet innego - na pewno nie w Polsce i europie.

Nie rób żadnych gwałtownych ruchów. Wszystkie banki w Polsce (konkretnie te które są zgrupowane w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym) dają zgodnie z przepisami UE gwarancje bezpieczeństwa (pełnej wypłaty) wkładów do równowartości 100 tys. euro (około 445 tys. PLN). Chodzi oczywiście tylko o zwykłe lokaty (bez żadnych dodatków/naleciałości) oraz o rachunki oszczędnościowe. Powyżej tej kwoty może być oczywiście problem w razie jakiegoś tąpnięcia. Kilka lat temu była jakaś ekonomiczna ruchawka na Cyprze i wtedy straszono przepadkiem 10 % wkładów (nawet tym klientom banków którzy trzymają w bankach poniżej równowartości 100 tys. euro). Ale na szczęście wtedy do tego nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...