Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak
Myślę że dla sprawy imigracji Biden może okazać się dobrym prezydentem. W kampanii zapowiedział działania w kierunku legalizacji pobytu i uzyskania obywatelstwa dla milionów nielegalnych imigrantów w USA. Ma to wpłynąć pozytywnie na rynek pracy w czasie wielomiliardowych inwestycji w infrastrukturę. Myślę, że przez takie podejęcie można liczyć na utrzymanie loterii wizowej przy życiu i brak kontynuacji bana nałożonego przez Donalda. Nie piszę już celowo prezydenta Trumpa, bo faktycznie jego czas już minął i odliczamy końcowe "minuty" tej chorej prezydentury w której liczyła się tylko kasa bogaczy. 
Obama tez obiecywal to samo ;) Miliony nielegalnych nadal sa nielegalnie. Jak dla mnie zwykla kielbasa wyborcza dla latynosow. Szczerze mowiac nie liczylbym na wiele w tym temacie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie :)

jestem absolutną świeżynką tutaj od 2 dni przemierzam całe forum jednak jeszcze jestem troszkę pogubiona. 

Złożyłam wniosek w tegorocznym losowaniu, mój numer to 34xxx chciałam zapytać o szanse na wylosowanie z tego numeru... lub o podpięcie mi linku do takiej tematyki.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numerek nie ma zadnego znaczenia. To jest losowanie. Tak jak 1 z 49.

edit: sorry nie spojrzałem że to tegoroczna loteria. Nigdy nie brałem udziału w DV więc temat znam pobieżnie, z tego co widziałem w rozmowach to jest dość wysoki numer. Trudno oczekiwać wezwania na rozmowę ale w dzisiejszych czasach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Weronika85 said:

Witajcie :)

jestem absolutną świeżynką tutaj od 2 dni przemierzam całe forum jednak jeszcze jestem troszkę pogubiona. 

Złożyłam wniosek w tegorocznym losowaniu, mój numer to 34xxx chciałam zapytać o szanse na wylosowanie z tego numeru... lub o podpięcie mi linku do takiej tematyki.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

1% - jak zresztą każdego innego numeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, katlia said:

Obama deportowal wiecej ludzi niz Trump

Nie znam statystyk. Ale pewnie masz rację. Z tego co widzę (chociaż może patrzę przez CA bubble) - ani za Obamy ani za Trumpa nie czynione były żadne, absolutnie żadne ruchy na terenie CA aby nielegalnych imigrantów w myśl jakiegoś zorganizowanego programu deportować. Napotkanych meksykan nie pytam o status, ale spotkałem się z Polakami (w sklepach, knajpach, na plaży) - i jak z nimi "zagadywałem" to okazało się że część z nich jest nielegalnie. Nie drżeli, że lada dzień ICE może ich złapać. Co więcej nie czuli skrępowania przynać się do swojego statusu przypadkowo w sumie napotkanej osobie (myself), że są nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Weronika85 said:

Złożyłam wniosek w tegorocznym losowaniu, mój numer to 34xxx

Tegorocznym w sensie biezacego roku fiskalnego I to jest Twoj case number 2021EU000034xxx, czy tegorocznym w sensie zglosilas sie do loterii dv22 w ciagu ostatnich 30 dni I to jest Twoj confirmation number <losowyciagznakow>34xxx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, mcpear said:

Nie znam statystyk. Ale pewnie masz rację. Z tego co widzę (chociaż może patrzę przez CA bubble) - ani za Obamy ani za Trumpa nie czynione były żadne, absolutnie żadne ruchy na terenie CA aby nielegalnych imigrantów w myśl jakiegoś zorganizowanego programu deportować. Napotkanych meksykan nie pytam o status, ale spotkałem się z Polakami (w sklepach, knajpach, na plaży) - i jak z nimi "zagadywałem" to okazało się że część z nich jest nielegalnie. Nie drżeli, że lada dzień ICE może ich złapać. Co więcej nie czuli skrępowania przynać się do swojego statusu przypadkowo w sumie napotkanej osobie (myself), że są nielegalnie.

Nie moge sie wypowiadac o Californi... ale w Colorado byly 3 najazdy na meatpacking plants... Sporo na poludniu, w Mississippi, w Georgi gdzie slawne slotkie cebule gnily na polach bo zabraklo sily roboczej po kilku raid'ach... w ogole meatpacking i food processing industry mialo sporo deportacji... cynicznie mysle ze to dlatego ze za malo wplacili na lobbying... no i oczywiscie ani jeden kierownik/CEO nie wyladowal w wiezieniu... American justice... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cargool napisał:

Obama tez obiecywal to samo ;) Miliony nielegalnych nadal sa nielegalnie. Jak dla mnie zwykla kielbasa wyborcza dla latynosow. Szczerze mowiac nie liczylbym na wiele w tym temacie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Tak masz rację, dlatego w swojej opinii na ten temat użyłem słów " może okazać się", czyli nie musi okazać się. Wielu republikanów tym razem zagłosowało tak naprawdę przeciw Trumpowi a nie przeciw idei republikańskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...