Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

U mnie wszystko dobrze. Mieszkam sobie w Chicago (chodz chce na Floryde za jakis czas), pracy pelno dla programistow to robie to samo co w UK czyli otworzylem swoja dzialalnosc I jestem kontraktorem.

Zielona karta przyszla 3 tyg temu. Background check do kontraktu w bankowosci trawal miesiac (tak wiec dla przyszlych imigrantow - przywiezcie duzo gotowki ze soba). Mnie, osobe bez dzieci ta przeprowadzka kosztowala $20k.

I tyle... zaczelo sie codzienne zycie. Tesknie troche za rodzina w UK I troche tez za UK, spedzilem tam 15 lat zycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
On 7/5/2021 at 7:06 AM, szlu said:

Po jakim czasie od wjazdu otrzymałeś przesyłkę z GC? Powodzenia w nowym miejscu :-)

Przyszla 1.5 miesiaca po wjezdzie. W Cancun poznalem tez innych ludzi z loterii, oni wjechali pare dni wczesniej jak ja, ich karta przyszla po 3 miechach. Wiem chyba jak "niechcaco" to przyspieszylem. W chicago na lotnisku trwalo 5 minut max, myslalem ze tez pojde do pokoju itd, ale kiedy kazali mi isc ze wszystko gotowe, to niemili panowie z immigracji odmowili mi zmiany adresu, kazali dzwonic gdzies tam do uscis Zrobilem to online po ok miesiacu jak wynajalem mieszkanie, I po tygodniu byla karta. Wydaje mi sie ze to wszystko przyspieszylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 hours ago, Duba91 said:

Ktoś jakieś newsy ? Bo widzę że kolejne "kancelarie" odpuszczają sprawę, nie wiele tam zostało walczących o to jeszcze :)

Nie wiem o czym mowisz w kontekscie odpuszczania. Jedyna sprawa w DV20, ktora ma znaczenie to Gomez/Aker. Rozprawa w sadzie (wszystko wskazuje na to, ze ostatnia) byla jakis tydzien temu. Czekamy na wyrok sedziego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak ktos chce zobaczyc jak wyglada zycie po wylosowaniu w Chicago (programista, 15 lat w UK, troche tez w Australii), to wrocilem na yt:

Kiedys mialem kanal ale skasowalem, ale wrocilem bo chce troche ponagrywac z USA. Pozdrawiam!

https://www.youtube.com/watch?v=6vgYloUS-t8&list=PL3AbeTG7Ib3ATINF4cjg9a-PP40Z5B5lR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, pawelo1988 said:

Hej, jak ktos chce zobaczyc jak wyglada zycie po wylosowaniu w Chicago (programista, 15 lat w UK, troche tez w Australii), to wrocilem na yt:

Kiedys mialem kanal ale skasowalem, ale wrocilem bo chce troche ponagrywac z USA. Pozdrawiam!

https://www.youtube.com/watch?v=6vgYloUS-t8&list=PL3AbeTG7Ib3ATINF4cjg9a-PP40Z5B5lR

 

Otworzylem z ciekawosci i porazil mnie w oczy jakis gosc siedzacy w samych gaciach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...