Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  

W dniu 11.02.2021 o 13:57, mvgda napisał:

kolejne info gdyby ktoś był zainteresowanych wygranych chociaż podejrzewam ze ten wątek już niestety umarł dla wielu:

 

no niestety, bardzo żałuję że mieliśmy tylko nieszczescia w szczęsciu trafiajać numer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
W dniu 21.02.2021 o 10:44, mvgda napisał:

w czasach covid przy mniejszej ilości zgłoszeń wyrabianie GC idzie całkiem sprawnie, 15.01 zapłaciłam za GC a dziś zmienił się już status ze wysłana a tracking number pokazuje ze ma przyjść do 23 lutego czyli lekko ponad miesiąc od zapłaty.

Zazdroszczę!! - ja, jak i inni w Polsce chcieliby dostać chociażby informację kiedy i czy w ogóle kiedyś będziemy mieli możliwość wizyty w Warszawie, żeby dostać szansę na wyrobienie GC już w stanach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marta246 napisał:

tak, jeśli ktoś miał wizytę subject to 10014 to może wylecieć do usa ale musi spędzić 14 dni poza schengen bo ten ban wciąż obowiązuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to nie. Ban obowiązuje, ale osoby, które otrzymają NIE są z tego zwolnione. No ale ja nie jestem dv2020, wiec do takich szczegółów nie przywiązuje wagi. Ale ten kto jest -poszukajcie, bo chyba Was ban Schengen nie obowiązuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mvgda napisał:

tak, jeśli ktoś miał wizytę subject to 10014 to może wylecieć do usa ale musi spędzić 14 dni poza schengen bo ten ban wciąż obowiązuje 

Nie, nie musi juz jechac poza Schengen aby leciec do USA “The Secretary of State has granted a national interest exception for Diversity Visa (DV) applicants for the 2020 fiscal year (DV-2020) who hold a valid immigrant visa and are subject to the geographic COVID-19 Presidential Proclamations.” 
https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/rescission-of-presidential-proclamation-10014.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote zostalem rezydentem USA. Trwalo to troche - wygrana, ban, pozew i oczekiwanie... ale udalo sie. Lecialem z Meksyku gdzie bylem 3 miesiace. Zero problemow z boardingiem, na miejscu w Chicago calosc trwalo mniej niz 10 minut (chodz CBT w Chicago malo przyjemne). Zycze powodzenia dv2021 oraz dv2020 ktorzy nie dostali wizy we wrzesniu ~ szansa na wize nadal jest, nie traccie nadziei. Pozdrawiam I dzieki wszystkim za info ktore od Was otrzymalem na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelo1988 napisał:

Zycze powodzenia dv2021 oraz dv2020 ktorzy nie dostali wizy we wrzesniu ~ szansa na wize nadal jest, nie traccie nadziei.

Łatwo powiedzieć - trudnej wykonać.

Jeżeli jakimś cudem jeszcze w tym roku zniknie ban na Schengen - powiedzmy w czerwcu - to ambasady w europie są tak zawalone sprawami, że stwierdzą "a nie ma sensu już ogarniać DV2021 - poczekajmy do października na DV2022" - jestem w stanie się założyć o dużo, że tak to zinterpretują sobie - po prostu nie będzie im się chciało za to zabrać - nikt im nic nie nakazuje bo One mają swoje tempo...

Dlatego już z żoną się pogodziliśmy z przepadłą szansą i będziemy brali udział w kolejnych loteriach DV2023,24,25.......... - bo szanse na ponowną wygraną moim zdaniem są mniej niż 0,000001% - ale próbować warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, PHU_MONO said:

Łatwo powiedzieć - trudnej wykonać.

Jeżeli jakimś cudem jeszcze w tym roku zniknie ban na Schengen - powiedzmy w czerwcu - to ambasady w europie są tak zawalone sprawami, że stwierdzą "a nie ma sensu już ogarniać DV2021 - poczekajmy do października na DV2022" - jestem w stanie się założyć o dużo, że tak to zinterpretują sobie - po prostu nie będzie im się chciało za to zabrać - nikt im nic nie nakazuje bo One mają swoje tempo...

Dlatego już z żoną się pogodziliśmy z przepadłą szansą i będziemy brali udział w kolejnych loteriach DV2023,24,25.......... - bo szanse na ponowną wygraną moim zdaniem są mniej niż 0,000001% - ale próbować warto :)

Latwo powiedziec...

2 razy bylem pewny ze na 100% nic juz z tego nie bedzie.

Raz we wrzesniu 2020, kiedy nie mialem nawet potwierdzenia ze dokumenty moje sa ok. W ciagu 2 dni nagle mialem potwierdzenie ze dokumenty ok i zaproszenie do ambasady. 10 dni pozniej mialem wize w reku.

Drugi raz, dokladnie tydzien temu, w Meksyku. Wiza wygasala za 2 tyg a na wyjazd sie nie zanosilo. Nagle "boom", przychodzi sroda, PP 10014 nie ma, a w sobote siedzialem juz w samolocie. 

Co do dv2020 jednego jestem pewny, wszystko moze sie zdarzyc. Radze uzywac twitter i sledzic na bierzaco, gdybym tego nie robil, nie wiedzialbym nawet o pozwie w czerwcu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.02.2021 o 04:44, mvgda napisał:

w czasach covid przy mniejszej ilości zgłoszeń wyrabianie GC idzie całkiem sprawnie, 15.01 zapłaciłam za GC a dziś zmienił się już status ze wysłana a tracking number pokazuje ze ma przyjść do 23 lutego czyli lekko ponad miesiąc od zapłaty.

@mvgdagdzie mogę sprawdzić kiedy zostanie wysłana moja GC? 

Czy ktoś może wie, czy jeśli wyjadę do Polski, a moja GC przyjdzie podczas mojej nieobecności pod adres który podałam przy przekroczeniu granicy,  to czy będę mogła wjechać  do USA na podstawie pieczątki którą dostałam w paszporcie? ( chciałabym uniknąć wysyłania GC do Polski pocztą przez moich znajomych, bo nie wiem czy jest to bezpieczne).
Jak długo mogę być poza USA po wjechaniu na wizie imigracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...