Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, staziel napisał:

Tak z ciekawości, rozmowa po wylosowaniu jest po angielsku czy polsku? I o co pytają wgl??

Rozmowy są zawsze po angielsku oraz w języku siedziby ambasady tak że masz wybór, możesz rozmawiać w tym języku, w którym chcesz. Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy UK, nie mają zadnego wyboru.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mam pytanie odnosnie uzyskania NIE (w ambasadzie) a dokladniej co o tym sadzicie.
Czytalam na innych grupach, ze np dla bliskiej rodziny moze byc wystawione NIE w przypadku pomocy przy dzieciach np czy jakiejs ciezszej sytuacji rodzinnej ale byly to osoby na wizach turystycznych. Czy sadzicie ze moja siostra moglaby sie starac o NIE w ambadadzie dla mnie (mam wize DV1 ale nie aktywowalam jeszcze jej na granicy wczesniej), ze wzgledu na opieke nad siostrzenica? (ma roczek, byla w szpitalu i niestety w zwiazku z tym nie moze chodzic do niani itp a siostra prowadzi wlasny biznes wiec ciezko z wolnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
26 minutes ago, mvgda said:

przymierzam się do lotu do US. (dostałam pozwolenie NIE) jak wyglada pierwsze przekroczenie granicy? skąd będę wiedzieć gdzie iść z dokumentami? normalnie do kolejki jak na turystycznych?

 

Powinno być napisane gdzie iść, z tego co pamiętam idziesz tam gdzie zielonokartkowcy/obywatele. Będą wiedzieli co robić dalej z Tobą, o to już nie musisz się martwić :) Tu masz łdnie opisane: https://www.alllaw.com/articles/nolo/us-immigration/entering-on-immigrant-visa-green-card.html

Daj nam znać proszę jak poszło i czy dotarłaś bezpiecznie. Powodzenia i miłego lotu! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak tam gdzie turyści ponieważ prezydentem stanie się dopiero po przekroczeniu granicy.

Any way, tam jest sporo porządkowych, kierujących do właściwych kolejek. Gdy zobaczę w Twoich rękach żółtą kopertę już beda wiedzieli, w ktora kolejkę Cię ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mvgda said:

przymierzam się do lotu do US. (dostałam pozwolenie NIE) jak wyglada pierwsze przekroczenie granicy? skąd będę wiedzieć gdzie iść z dokumentami? normalnie do kolejki jak na turystycznych?

Ja lece w sobote (no chyba ze trump przedluzy ban) wize mam z wrzesnia. Co to jest NIE, national interest exception? Pozdrawiam z Meksyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...