Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, Pawex1972 said:

Kamień z serca, może sie uda  :) Dokładnie, teraz trzeba trzymac ręke na pulsie  i codziennie tutaj zaglądać.  W tobie cała nadzieja na tym forum , bo jesteś najlepiej poinformowany z Polaków w tej materii. 

Nie czekaj az ja cos napisze tylko sledz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 minutes ago, kazek100 said:

To w takim razie co się stanie z D V 2021 .Czyżby kosztem D V 2020 , zabrakło czasu na D V 2021 ? 

I na następny rok czekają nas procesy o wydłużenie czasu dla D V 2021 ?

A widziales, zeby ktos z DV2021 dostal zaproszenie na rozmowe, ktore notabene powinny zostac wyslane w polowie sierpnia? DV21 wogole nie zaczelo byc procesowane. To co sie dzieje z DV20 nie mialo na to wiekszego wplywu, bo pierwszy decyzja sadu zapadla dopiero 4 wrzesnia. Pierwsze 3 miesiace DV21 i tak sa stracone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszytkim wygranym!

Dzis odczytałam wyrok sądu. 
Z Kentucky otrzymałam bodajże w lutym potwierdzenie, ze moje dokumenty są ok i że mam oczekiwać na termin w Ambasadzie. Wiadomo stało się co się stało. Jestem w Stanach na student visa. Mój adwokat nigdy nie zaproponował mi procesowania wniosku w Adjustment of Status. Jak ja się zorientowałam było już za późno. Teraz wysyła mnie do Polski na spotkanie. Mam pytanie do zorientowanych w temacie: czy jeśli przelecę do Polski i otrzymam kartę, to czy będę mogła swobodnie wlecieć do USA, czy obowiązuje mnie ban wydany przez Prezydenta Trumpa?

W obecnej sytuacji naprawdę ciężko podjąć taka decyzję, bo samo otrzymanie zielonej karty kompletnie niczego nie gwarantuje. 
Bardzo serdecznie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Kamień z serca, może sie uda  :) Dokładnie, teraz trzeba trzymac ręke na pulsie  i codziennie tutaj zaglądać.  W tobie cała nadzieja na tym forum , bo jesteś najlepiej poinformowany z Polaków w tej materii. 

myśle ze nie koniecznie zaglądać "tutaj" na forum w celu tych informacji, a samemu śledzić ta sprawę na twitterze gdzie prawicy głównie postują updaty w tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mvgda napisał:

myśle ze nie koniecznie zaglądać "tutaj" na forum w celu tych informacji, a samemu śledzić ta sprawę na twitterze gdzie prawicy głównie postują updaty w tej sprawie. 

Nowy proces np z wnioskiem o unieważnienie decyzji Trumpa w sprawie DV2020 ? Tak rozumiem wymuszony update. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ewelina1982 napisał:

Cześć wszytkim wygranym!

Dzis odczytałam wyrok sądu. 
Z Kentucky otrzymałam bodajże w lutym potwierdzenie, ze moje dokumenty są ok i że mam oczekiwać na termin w Ambasadzie. Wiadomo stało się co się stało. Jestem w Stanach na student visa. Mój adwokat nigdy nie zaproponował mi procesowania wniosku w Adjustment of Status. Jak ja się zorientowałam było już za późno. Teraz wysyła mnie do Polski na spotkanie. Mam pytanie do zorientowanych w temacie: czy jeśli przelecę do Polski i otrzymam kartę, to czy będę mogła swobodnie wlecieć do USA, czy obowiązuje mnie ban wydany przez Prezydenta Trumpa?

W obecnej sytuacji naprawdę ciężko podjąć taka decyzję, bo samo otrzymanie zielonej karty kompletnie niczego nie gwarantuje. 
Bardzo serdecznie z góry dziękuję.

a kiedy masz mieć to spotkanie? teraz ambasada nie ustawia spotkań, dopiero za 3 miesiące chyba będą jeśli prawnicy wygrają merytorycznie sprawę. Wiec teraz nie ma się chyba co pakować do polski bo nawet jakbyś dostała teraz wizę to byłaby na niej adnotacja subject to 10014 i nie mogłabyś na niej wlecieć do 31.12 no chyba ze postarałabys się o NIE w ambasadzie z racji tego ze studiujesz? Ciężka sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mvgda napisał:

a kiedy masz mieć to spotkanie? teraz ambasada nie ustawia spotkań, dopiero za 3 miesiące chyba będą jeśli prawnicy wygrają merytorycznie sprawę. Wiec teraz nie ma się chyba co pakować do polski bo nawet jakbyś dostała teraz wizę to byłaby na niej adnotacja subject to 10014 i nie mogłabyś na niej wlecieć do 31.12 no chyba ze postarałabys się o NIE w ambasadzie z racji tego ze studiujesz? Ciężka sprawa 

Wiesz, myslalam żeby złożyć wniosek o adjustment będąc tutaj. 
Czyli rozmiem, ze wizy nie są wydawane i wyrok tylko zabezpiecza wizy z Schengen. Mój adwokat mam wrażenie w ogóle działa na oślep. Wczoraj wysłał wniosek do ambasady na umówienie spotkania. Tez nie wiem po co??? 
Generalnie chyba odezwę się do innej kancelarii, bo obecna współsprawca jestem wręcz zmęczona. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/1/2020 at 11:38 PM, Xarthisius said:

A widziales, zeby ktos z DV2021 dostal zaproszenie na rozmowe, ktore notabene powinny zostac wyslane w polowie sierpnia? DV21 wogole nie zaczelo byc procesowane. To co sie dzieje z DV20 nie mialo na to wiekszego wplywu, bo pierwszy decyzja sadu zapadla dopiero 4 wrzesnia. Pierwsze 3 miesiace DV21 i tak sa stracone...

Kilka osób dostało maila, że ma dosłać dokumenty. Czyli ktoś tam przynajmniej papiery przekłada z jednej sterty na drugą. :D 

A jeśli nie, to po co w ogóle publikują cut-off na ten rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ntcm said:

Kilka osób dostało maila, że ma dosłać dokumenty. Czyli ktoś tam przynajmniej papiery przekłada z jednej sterty na drugą. :D 

A jeśli nie, to po co w ogóle publikują cut-off na ten rok?

Dla ludzi nie objetych banem, np. osob znajdujacych sie w tej chwili w USA. Co prawda ten argument slabo wyjasnia progresje cutoffu, bo przy typowej liczbie wnioskow o adjustment of status na poziomie 30tys miesiecznie, dodatkowy ~1tys ludzi z DV wiele by nie zmienil nawet jakby jednego dnia wszyscy wyslali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...