Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2020 o 14:37, mvgda napisał:

przymierzam się do lotu do US. (dostałam pozwolenie NIE) jak wyglada pierwsze przekroczenie granicy? skąd będę wiedzieć gdzie iść z dokumentami? normalnie do kolejki jak na turystycznych?

To ja się wtrącę, bo znam odp. :D 

Na lotnisku w Chicago (O*Hare) są akurat dwie bramki/sekcje - dla wiz imigracyjnych jest specjalna część wyznaczona ("Immigrant Entrance/Exit" czy jakoś podobnie, wypisane wielkimi literami), mija się ją po drodze do kontroli dla wiz turystycznych/obywateli/GC. Także będziesz musiała tam podejść. W razie gdyby nikogo nie było na stanowiskach granicznych (w końcu ban imigracyjny i mało kto na wizach imigracyjnych wlatuje), podpytaj na lotnisku, ktoś cię na pewno pokieruje w odpowiednie miejsce. W razie czego zostają normalne bramki, tam będą wiedzieli co z tobą zrobić  :) 

 

Powodzenia w przekraczaniu granicy i uzyskiwaniu GC!

EDIT: Przynajmniej tak mi się wydaje/tak sobie przypomina. Możliwe, że coś się pozmieniało na lotnisku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 minut temu, mvgda napisał:

Nie wiem jak to wyglada standardowo

Dokladnie tak wyglada. Gdy przylecialem pierwszy raz do USA to wzieli mnie na secondary, oczywiscie nie wiedzialem ze to secondary, myslalem ze standart taki. Wokol mnie bylo mnostwo ludzi we wszystkich klorach swiata z zoltymi kopertami w rekach. dopiero wiele lat pozniej, moze nawet tu na forum, dowiedzialem sie co jest w tych kopertach.

:D

WELCOME to USA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest  światełko w tunelu. Biden zamierza przeforsować ustawę mającą na celu między innymi odzyskanie zaległych wiz imigracyjnych z ostatnich lat. Zatem edycja DV2020  ma szansę zostać przywrócona. 

https://www.foxnews.com/politics/biden-immigration-billl-illegal-immigrants-path-to-citizenship

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Pawex1972 said:

Jest  światełko w tunelu. Biden zamierza przeforsować ustawę mającą na celu między innymi odzyskanie zaległych wiz imigracyjnych z ostatnich lat. Zatem edycja DV2020  ma szansę zostać przywrócona. 

https://www.foxnews.com/politics/biden-immigration-billl-illegal-immigrants-path-to-citizenship

Jezeli masz na mysli "recapturing unused visas" to moim zdaniem nie to zupelnie nic wspolnego z przywroceniem DV2020 tylko uzyciem wiz z kategorii ktore nie zostaly wpelni wykorzystane do innych kategorii - cos o czym od dawna wspominali - i to jako regulanie stosowana zasade a nie bo kiedys tam z DV nie wyszlo.

O DV2020 to bym zgadywal ze juz dawno wszyscy zapomnieli - poza nieszczesnikami ktorzy wygrali ale nie wyjechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem czy ktoś z tej loterii zgłaszał się u Britt Simona do pozwu zbiorowego (był formularz google i wpisywało  się swoje dane) to przyszedł właśnie mail o treści:

 

We do not know if the Biden administration will rescind the Proclamations before the expiration dates of DV-2020 visas that were issued in September 2020 pursuant to the Judge Mehta’s September 4 order. Gomez class counsel will thus be taking appropriate steps to seek to preserve the validity of these visas and to preserve the relief granted by the court. If you are a Gomez class member who was issued a diversity visa and your visa has already expired, or your visa is scheduled to expire before March 10, 2021, please contact class counsel through this link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne info gdyby ktoś był zainteresowanych wygranych chociaż podejrzewam ze ten wątek już niestety umarł dla wielu:

 

Please note that if your visa was issued for the 6-month maximum, class counsel will need the court to order the government to reissue or extend the visa.  Gomez counsel will file a motion for immediate relief on this matter on Friday, February 12. The court will hold a hearing on our request for relief on Thursday, February 18 at 2 PM Eastern Standard Time. You may listen to the hearing by dialing the court’s toll-free public access line: (877) 848-7030, access code 321-8747. 

If you are a Gomez class member who has already been issued a DV-2020 visa and you have not yet completed our survey, please complete it at this link if you would like to provide class counsel with information about your case.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...