Skocz do zawartości

Jest sens aplikować ? B-2


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym wyjechać do USA w celach turystycznych, ale też na konkretne wydarzenie sportowe. Jestem kibicem drużyny z MLS i chciałbym chociaż raz obejrzeć ich na żywo.  Na tydzień może dwa. Kłopot w tym, że nie mam jak za bardzo udowodnić przywiązania do kraju.
Pracuje na umowę zlecenie - w jednej firmie ponad 3 lata. Nie studiuje. Jestem wolny. Nie mam nic na siebie - poza kredytem i samochodem:) Język angielski na b. podstawowym poziomie.
I nie wiem czy jest sens starać się o wizę.
Moja kuzynka ma firmę budowlaną w Stanach i mógłbym na wizę pracowniczą pojechać, ale to też koszty dla niej i kłopot. Nie chce tego.
Celem jest turystyka, bo do pracy mógłby wyjechać właśnie legalnie zatrudniając się u kuzynki.

Co mógłbym jeszcze zmienić w swoim życiu, by zwiększyć szanse?

Jest sens w ogóle aplikowania?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kornelius napisał:

Dzień dobry,

Chciałbym wyjechać do USA w celach turystycznych, ale też na konkretne wydarzenie sportowe. Jestem kibicem drużyny z MLS i chciałbym chociaż raz obejrzeć ich na żywo.  Na tydzień może dwa. Kłopot w tym, że nie mam jak za bardzo udowodnić przywiązania do kraju.
Pracuje na umowę zlecenie - w jednej firmie ponad 3 lata. Nie studiuje. Jestem wolny. Nie mam nic na siebie - poza kredytem i samochodem:) Język angielski na b. podstawowym poziomie.
I nie wiem czy jest sens starać się o wizę.
Moja kuzynka ma firmę budowlaną w Stanach i mógłbym na wizę pracowniczą pojechać, ale to też koszty dla niej i kłopot. Nie chce tego.
Celem jest turystyka, bo do pracy mógłby wyjechać właśnie legalnie zatrudniając się u kuzynki.

Co mógłbym jeszcze zmienić w swoim życiu, by zwiększyć szanse?

Jest sens w ogóle aplikowania?

Pozdrawiam serdecznie.

Może paść pytanie co oprócz meczu Pan zamierza robić, ma Pan już bilety mogą paść pytania o zawodników itd. 

Co do kuzynki to nie radzę się chwalić jej firma budowlana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować zawsze warto. Niektórzy dostawali odmowy nawet z silnymi więziami, a inni przechodzili bez więzi. Wszystko to decyzja konsula.

Składaj wniosek. Najwyżej stracisz tylko kasę za opłatę aplikacyjną. 

A, no i jak masz podstawowy angielski, to dobrze by było, żeby ktoś Ci pomógł w pytaniach z wniosku, bo niektóre są podchwytliwe. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna twoja szansa to turystyczna - na którą masz szanse realne - masz plan, masz pomysł na wyjazd. Szans na pracowniczą wizę do firmy budowlanej wg mnie nie masz najmniejszych - udowodnienie, że nie mogą znaleźć lokalnie pracownika a ty reprezentujesz pewne unikalne kwalifikacje wymagające sprowadzenia pracownika zza oceanu pachniem fraudem na odległość. Proces byłby bardzo kosztowny, dość długi i miałby duże szanse skończyć się bardzo nieprzyjemnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/24/2019 at 3:34 AM, Kornelius said:

No ok. Zrobię sobie dokładny pan i będę aplikował. Wielkie dzięki.
A czy o rodzinie wspominać? Mam tam jak wspomniałem kuzynkę, ale też i wuja i jego rodzinę. Na pewno ich odwiedzę.

Ja bym to przemilczała na twoim miejscu, chyba że zostaniesz wprost zapytany. To może Ci tylko zaszkodzić. A nie jest to najbliższa rodzina do której musiałbyś się przyznać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...