Skocz do zawartości

Mlodzi imigranci


Kuba_kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 28.05.2019 o 18:39, Kuba_kuba napisał:

Hej, 

Szukam mlodych imigrantow ktorzy chca spotykac sie w wiekszym gronie czy tez i zorganizaowac jakas grupke znajomych/przyjaciol :).

Ja mam 23 lata, jestem w usa od 2.5 roku. Mieszkam w okolicach Chicago.

Hej. Chętnie, ale dopiero chyba za rok. Właśnie wygrałem GC więc interview będę miał za rok bo numer 23xxx. Ciągle szukam odpowiedzi czy  dobrze zrobię emigrując do USA. Jak myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawex1972 napisał:

 Ciągle szukam odpowiedzi czy  dobrze zrobię emigrując do USA. Jak myślisz? 

Nikt tego ci nie moze powiedziec... to jest szalenie osobista decyzja oparta na i konkretnych faktach i subiektywnych checiach, i nadzieja. Jezeli masz obawy, probuj nie zamykac sobie drogi z powrotem do Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam kilka osob ktorzy po prostu stwierdzili ze USA jest za daleko od rodziny. Czuli sie OK w USA, mieli tu prace i zycie, ale mieliby prace i ciekawe zycie w Polsce tez. Przyjezdzaja do USA odwiedzic znajomych, pokazac dzieciom Stany, ale mieszkaja w Polsce i sa zadowoleni z bycia przy rodzinie i z bycia europejczykami. It's all good. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pawex1972 napisał:

Dobrze piszesz. Wyjadę z jedną walizką. Wszystko zostawię w domu na swoim miejscu. 

E tam, smiejesz sie. Ale przeciez nie musisz w tej chwili decydowac na USA do konca zycia. Mozesz tu pozyc kilka lat, zobaczyc czy realia w USA ci odpowiadaja, a w miedzyczasie utrzymywac profesjonalne kontakty (o ile takie masz) i z przyjaciolmi/rodzina w taki sposob, ze ewentualny powrot do Polski nie jest niemozliwy.  To juz nie te lata, ze emigracja do USA przekresla ci mozliwosci w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, katlia napisał:

E tam, smiejesz sie. Ale przeciez nie musisz w tej chwili decydowac na USA do konca zycia. Mozesz tu pozyc kilka lat, zobaczyc czy realia w USA ci odpowiadaja, a w miedzyczasie utrzymywac profesjonalne kontakty (o ile takie masz) i z przyjaciolmi/rodzina w taki sposob, ze ewentualny powrot do Polski nie jest niemozliwy.  To juz nie te lata, ze emigracja do USA przekresla ci mozliwosci w Polsce. 

Nie, nie żartuję.  :) Zostawię dom tak jakbym " Wyszedł tylko po chleb". To najlepsza polisa bezpieczeństwa na ewentualny powrót. W US raczej będę chciał załapać się na kierowcę truck, to umiem i to robię w Europie. Zdaję sobie  sprawę, że będę musiał wyrobić nowe prawo jazdy. Czy są może jakieś strony w języku polskim z testami do egzaminu na kategorię CDL  ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, andyopole napisał:

Jeszcze raz Ci powtarzam. Zdanie tych testow po angielsku nie jest trudne.

Bedziesz sie uczyl po polsku a zdawal I tak po angielsku, jesli slabo znasz jezyk to I tak nie bedziesz umial sobie przetlumaczyc.

Lepiej zakuc sobie we lbie po angielsku.

Zgadza się, dam radę, lecz lepiej mieć zadanie nieco ułatwione. Dzięki za info, bo wiesz jak jest w Polsce zdanie egzaminu na CE to jest naprawdę przeprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...