Skocz do zawartości

Mlodzi imigranci


Kuba_kuba

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pawex1972 napisał:

Zgadza się, dam radę, lecz lepiej mieć zadanie nieco ułatwione. Dzięki za info, bo wiesz jak jest w Polsce zdanie egzaminu na CE to jest naprawdę przeprawa.

Nie wiem jak jest bo na C zdawałem w 1977 roku a na E w 1981. Wtedy na E nie było egzaminu tylko trzeba było mieć papier na trzy lata praktyki na C i dawali z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Dobrze piszesz. Wyjadę z jedną walizką. Wszystko zostawię w domu na swoim miejscu. 

 

5 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Nie, nie żartuję.  :) Zostawię dom tak jakbym " Wyszedł tylko po chleb". To najlepsza polisa bezpieczeństwa na ewentualny powrót. W US raczej będę chciał załapać się na kierowcę truck, to umiem i to robię w Europie. Zdaję sobie  sprawę, że będę musiał wyrobić nowe prawo jazdy. Czy są może jakieś strony w języku polskim z testami do egzaminu na kategorię CDL  ?? :)

 

ja nie wiem nad czym Ty sie zastanawiasz. Nie lecisz przeciez na Marsa. Mozesz wrocic w kazdej chwili. 10h i jestes back w PL. 

Jesli znasz kawalek jezyka to zawsze znajdziesz jakas prace i to nawet satysfakcjonujaca. 

Jesli jezyka nie umiesz, a chcesz pracowac to takze znajdziesz satysfakcjonujaca prace. Mozesz np zalapac sie na azbesty u rodakow. Bedziesz trzepal dobra kase i mial wszystko w d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzaminy z prawa jazdy, na wszelkie kategorie, zdaje się po angielsku. Polskiej wersji pytań nie ma i dobrze - bo co potem na samym egzaminie?

Ściągnij sobie podręcznik i testy z internetu ale dla konkretnego stanu w którym będziesz zdawał. Tu prawodawstwo jest inne dla każdego stanu, warto uczyć się tego, co będziesz zdawał.

Ja kułam testy z tej stronki: https://licenseroute.com/    a manual był już w apce, którą ściągnęłam na telefon z Driver Start+state code. I tak masz rok na przetłumaczenie pytań, więc co Ci szkodzi ten angol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2019 o 15:15, Pawex1972 napisał:

W US raczej będę chciał załapać się na kierowcę truck, to umiem i to robię w Europie. Zdaję sobie  sprawę, że będę musiał wyrobić nowe prawo jazdy. Czy są może jakieś strony w języku polskim z testami do egzaminu na kategorię CDL  ?? :)

Wyślij mi adres e-mail na PW, podeśle Ci pytania na CDL po polsku i angielsku. Znam osobę, która prowadzi szkołe CDL w Chicago, mam aktualne pytania na permit oraz gotowy opis pre-trip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BartekWSH napisał:

Wyślij mi adres e-mail na PW, podeśle Ci pytania na CDL po polsku i angielsku. Znam osobę, która prowadzi szkołe CDL w Chicago, mam aktualne pytania na permit oraz gotowy opis pre-trip.

Dzięki wielkie. :) Wysłałem ci na priv mój adres e-mail. Mam rok na naukę , wiec musi się udać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, everden napisał:

Egzaminy z prawa jazdy, na wszelkie kategorie, zdaje się po angielsku. Polskiej wersji pytań nie ma i dobrze - bo co potem na samym egzaminie?

Ściągnij sobie podręcznik i testy z internetu ale dla konkretnego stanu w którym będziesz zdawał. Tu prawodawstwo jest inne dla każdego stanu, warto uczyć się tego, co będziesz zdawał.

Ja kułam testy z tej stronki: https://licenseroute.com/    a manual był już w apce, którą ściągnęłam na telefon z Driver Start+state code. I tak masz rok na przetłumaczenie pytań, więc co Ci szkodzi ten angol.

 

Wielkie dzięki :). Dokładnie, mam  rok lub nieco więcej. W europie jeżdżę juz 10 lat wiec o praktyke nie boje sie prawie wcale, jak wiadomo najłatwiej uwalić kogoś na zwykłych testach, zwłaszcza w języku obcym, dlatego nauki bedzie sporo. 

Ktoś mi mówił ,że jednym z  elementów zdania egzaminu na prawo jazdy zawodowe CDL A jest zdanie dodatkowo tzw Insekcji o pojeździe.

EGZAMIN CDL Egzamin teoretyczny składa się z trzech części: - General Knowledge – Wiedza Ogólna - Air Brakes – Hamulce powietrzne - Combination Vehicle – pojazd składowy (ciągnik – naczepa) Egzamin odbywa się w jeżyku angielskim, na komputerze i polega na wybraniu poprawnych odpowiedzi A, B, C.

Egzamin praktyczny składa się z następujących części: - Pre trip inspection – inspekcja przed wyjazdem w trasę. Ta cześć egzaminu polega na ustnym odpowiadaniu na pytania egzaminatora wskazując na odpowiednie części ciężarówki. Egzamin odbywa się w jezyku angielskim i najczęściej kandydaci oblewają ta cześć egzaminu! Przykładowy filmik na YouTube jest dostępny pod tytułem: „How to perform a Class A CDL Pre-Trip inspection” - Skills test – jazda po placu manewrowym. Przykładowy filimk jest dostępny na YouTube pod tytułem „CDL Skills Test” 

https://www.youtube.com/watch?v=zH9f-AquD7w&pbjreload=10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...