Skocz do zawartości

Delta - pierwsze wrazenia jako FF


Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam ze kiedys polecialem do WAW Delta przez CDG za 75k mil w jedna strone biznesem, spowrotem ekonomiczna. 

W tym roku - tez w wakacje - ekonomiczna - 480k mil round trip.

Ogolnie award tickets i award stays w hotelach (tutaj akurat obnizyli ile punktow sie dostaje za noc + podniesli "ceny" za noc w punktach) staly sie praktycznie niedostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, rzecze1 napisał:

560k we Flying Blue? Japonie troche trudno, bo raz, ze Skyteam, dwa, ze system Flying Blue czesto kieruje ruch ze wschodniej polowy USA do Azji przez Europe.... a trzy ze Kyoto.. tam chyba KIX najblizej?, co tez komplikuje sprawy. 

Najtaniej byloby jednak do Tokyo, i to pewnie tez availability jest glownie z Zachodniego Wybrzeza..

 

;) No planujemy Tokyo, do Kyoto już jakoś się osobno dostaniemy, ponoć pociąg jest super  :)  Najlepsza dla nas opcja to lot z PDX bo mamy tam znajomych wartych odwiedzenia, ale LAX i SEA też się nadadzą. Ech, zawsze to co chcem jest drogie... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jackie napisał:

 

;) No planujemy Tokyo, do Kyoto już jakoś się osobno dostaniemy, ponoć pociąg jest super  :)  Najlepsza dla nas opcja to lot z PDX bo mamy tam znajomych wartych odwiedzenia, ale LAX i SEA też się nadadzą. Ech, zawsze to co chcem jest drogie... :( 

Z zachodniego wybrzeza to juz mozna cos poprobowac. Seattle lub LAX do Tokyo bezposrednio z Japan Airlines (maja codeshare z AF zatem na niektórych trasach mozna zrobic reward za 220K return plus ze 200$ oplst), lub tez taka opcja (za podobna liczbe mil, wiecej gotowki, ale bezposrednio do domu) tez na przyklad jest:

Screenshot_2019-07-23-20-30-02.png

Screenshot_2019-07-23-20-48-36.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jackie napisał:

 

;) No planujemy Tokyo, do Kyoto już jakoś się osobno dostaniemy, ponoć pociąg jest super  :)  Najlepsza dla nas opcja to lot z PDX bo mamy tam znajomych wartych odwiedzenia, ale LAX i SEA też się nadadzą. Ech, zawsze to co chcem jest drogie... :( 

Od nas Delta lata na Narita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kzielu napisał:

Pamietam ze kiedys polecialem do WAW Delta przez CDG za 75k mil w jedna strone biznesem, spowrotem ekonomiczna. 

W tym roku - tez w wakacje - ekonomiczna - 480k mil round trip.

Ogolnie award tickets i award stays w hotelach (tutaj akurat obnizyli ile punktow sie dostaje za noc + podniesli "ceny" za noc w punktach) staly sie praktycznie niedostepne.

Jak przylecialem do stanow na stale to siedzialem ponad miesiac na poczatku w Holiday Inn Select w centrum Pittsburgha. 7000 punktow za noc, normalna taryfa byla $400. Likwidowali marke wtedy i chyba dlatego taka promocje zrobili. Ale nawet teraz, w gorszych hotelach, da sie jeszcze znalesc ok miejsce. Wlasnie sie z zona skapowalismy, ze jak dzieci pojda do przedszkola panstwowego to beda podpadac pod stanowy obowiazek szkolny (obecnosci) i na gwalt dzisiaj wakacji szukalem, tak na przyszly tydzien. Na Florydzie spokojnie za 15k mozna pokoj znalesc, ale szanowna malzonka sie uparla na hotel na plazy i jedyne co mi sie udalo to urwac $60 z ceny za 6000 punktow za noc. Za to w United wydalem 140k punktow za przelot w te i nazad 4 osob. I mozemy zabrac 256 kg bagazu za darmo, powinna dac rade sie spakowac. Jakbym mogl wrocic we wtorek to by bylo tylko 100k. Do Warszawy ekonomiczna 30k one way, 155 business, te 480k mil w Delcie to mnie troche zalamalo.

 

8 godzin temu, Jackie napisał:

 

;) No planujemy Tokyo, do Kyoto już jakoś się osobno dostaniemy, ponoć pociąg jest super  :)  Najlepsza dla nas opcja to lot z PDX bo mamy tam znajomych wartych odwiedzenia, ale LAX i SEA też się nadadzą. Ech, zawsze to co chcem jest drogie... :( 

Masz moze Amexa z punktami? ANA  jest jednym z nielicznych ktorzy jeszcze maja przeloty nagrodowe wg tabelki, i wyglada na to ze za 90k mil mozesz sie przeleciec ze Stanow do Tokyo w biznesie. Punkty z Amexa mozesz przelac do ANA 1:1 i zrobic bilet nagrodowy nawet jak w zyciu nimi nie lecialas..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vlade napisał:

Masz moze Amexa z punktami? ANA  jest jednym z nielicznych ktorzy jeszcze maja przeloty nagrodowe wg tabelki, i wyglada na to ze za 90k mil mozesz sie przeleciec ze Stanow do Tokyo w biznesie. Punkty z Amexa mozesz przelac do ANA 1:1 i zrobic bilet nagrodowy nawet jak w zyciu nimi nie lecialas.

 

Mąż ma Amexa i ten pomysł z ANA w ogóle nam nie przyszedł do głowy, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jackie napisał:

 

Mąż ma Amexa i ten pomysł z ANA w ogóle nam nie przyszedł do głowy, dzięki.

Amexa czy Amexa Delty ? Dwie rozne rzeczy, wydaje mi sie ze Rzecze pisze o Amexie Platinum (ja mam Amex Skymiles Delty Platinum - i to sa dwie zupelnie rozne rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kzielu napisał:

Amexa czy Amexa Delty ? Dwie rozne rzeczy, wydaje mi sie ze Rzecze pisze o Amexie Platinum (ja mam Amex Skymiles Delty Platinum - i to sa dwie zupelnie rozne rzeczy).

Dowolna z "Membership Rewards", wszystkie kolorowe od zielonej do platynowej (wliaczajac biznesowe), Everyday, Blue itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kzielu napisał:

Amexa czy Amexa Delty ? Dwie rozne rzeczy, wydaje mi sie ze Rzecze pisze o Amexie Platinum (ja mam Amex Skymiles Delty Platinum - i to sa dwie zupelnie rozne rzeczy).

 

8 godzin temu, vlade napisał:

Dowolna z "Membership Rewards", wszystkie kolorowe od zielonej do platynowej (wliaczajac biznesowe), Everyday, Blue itd.

 

Mąż ma AMEX Platinum Delta SkyMiles, nie wiem czy to ma znaczenie, ja się w punkty lotnicze nie bawię (i goowno się na tym znam), za mało latam żeby to było opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jackie napisał:

Mąż ma AMEX Platinum Delta SkyMiles, nie wiem czy to ma znaczenie, ja się w punkty lotnicze nie bawię (i goowno się na tym znam), za mało latam żeby to było opłacalne.

No to niestety zbiera tylko mile Delty. Tak na moj gust to normalny Amex platinum jest lepszy niz te Delty, bo raz ze masz 5x punktow za przeloty (zamiast 2x) to mozna je przerzucic do lini innych niz tylko Delta. Tak np, jakbys dzisiaj otworzyla tego zwyklego nowego Amexa Platinum, i w ciagu 3 miesiecy wydala $5k z czego $3k na bilety lotnicze mialabys 90k punktow (75k bonus + 17k),  ktore mozna zamienic na 90k mil w ANA i juz jeden bilet w biznesie bys miala. Ta Japonia mi sie rzucila w oczy bo to akurat jest absurdalnie efektywnym sposobem wykorzystania punktow z platynowego Amexa, Jesli np wydasz $18k na bilety lotnicze (w dowolnej lini, juz normalnie, bez bonusu za otwarcie rachunku) to masz te 90k mil w ANA i zamieniasz je na bilet wart $10k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...