Skocz do zawartości

Drogie życie w USA


Invictus95

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 hours ago, andyopole said:

Za mój zapłaciłem $135900 cztery lata temu. Teraz spojrzalem na Zillow, szok, $230450.

6 lat temu kupilismy dom za $490,000. W zeszlym tygodniu bardzo podobny dom, ale z mniejszym i nie ladnym back yard o ulice dalej byl sprzedany za $780,000. Dodam, to sa MALE domy, jedno pietrowe, ale z finished basement. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, rzecze1 said:

Ale to może dlatego, że w USA jest dużo więcej wielkich miast (zarządzanych przez Demokratów? ;)  ) 

Zarzadzanych przez Demokratow bo tak glosuja mieszkancy wiekszych miast. Ale tolerancja Demokratow do bezdomnych ma granice. Wszedzie miasta biora sie za ten problem, chociaz to potrwa wiele lat. Lewacki Denver co tydzien ma raids na homeless encampments, mieszkancy sa przewozeni do temporary housing w najrozniejszych katach miasta. Sporo wraca ponownie na ulice, wiec samo rozdawanie mieszkan tez nie rozwiazuje tego bardzo skomplikowanego problemu. Potrzebna jest cala infrastruktura pomocy - ktorej w tej chwili nie ma. No i poniewaz to sa Demokraci chca to zrobic w humanitarny sposob. Republikanie by tych ludzi zamkneli w wiezieniach... prywatnych oczywiscie... wlasnascia koncernow przyjaciol.... ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Pete said:

Normalnie szok! Tyle tych samochodów i to niezłych (w Polsce klasa średnia nawet takimi nie jeździ) stoi w dłuuuuuugiej kolecje do banku żywności.

Jak to działa, że ludzie mają pieniądze na takie samochody i benzynę, a na jedzenie nie?

Rozumiem, że muszą mieć samochód aby się przemieszczać i pewnie stracili pracę, dlatego jadą do tego banku żywności, ale i tak wygląda to szokująco...

Używane samochody i benzyna sa względnie tanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, kzielu said:

To co Roelka napisała to raz (aktualnie benzyna jest $1.79 za galon).

Dwa to większość tych samochodów jest na kredyt. Cała Ameryka dosłownie jest na kredyt.

Potwierdzam. Tez mamy auto na kredyt. :D Jeszcze 2.5 roku i bedzie nasze. :D

A z drugiej strony, kilka lat temu maz kupil starszy samochod w dobrym stanie za okolo $1000. Tez sie da. I dlatego Amerykanie maja zazywczaj po kilka samochodow. Heck, moi tesciowie zyja skromnie, ale stac ich na 3 auta i benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, katlia said:

Dokladnie. Patrze na mlodych ludzi ktorych pensja idzie na: kredyt na samochod, kredyt na mieszkanie, kredyt na studia, kredyt na urlop. I jak to sie nie dziwic ze Amerykanie malo oszczedzaja. 

I kredyt na pierścionek zaręczynowy bo jak nie jest odpowiednio duży to znaczy że nie kocha wystarczająco mocno.

 

Najgłupsza reklama jaka słyszalem w lokalnym radiu zaraz jak trafił covid "it's a perfect time to upgrade her ring" (Genesis Diamonds - lokalny chyba sklep z biżuterią). Oczywiście 0/60 financing.

Lepszego czasu w historii zdecydowanie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem przychodzi krach / śmovid / azjata za tansze pieniadze.... i wtedy... 

Mobile homes, albo stealth living in my car :(

Ale ale, zastanawia mnie wlasnie to podejscie amerykanow , moga zyc w mobile homes, ale 2 - 3 auta nowe na podjezdzie... dosyc intrygujace z mojej perspektywy. Wiadomo, fajnie miec nowe auto, ale czy nie lepiej miec o 1 lub 2 mniej, a lepszy dom? 

To takie moje przemyslenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...