Skocz do zawartości

DV 2021


Michal O

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, whysoserious3 napisał:

Jest kilka powodów dlaczego w tym roku jest większa szansa na wygraną. Między innymi:

  1. Do wylosowania w tym roku jest 55,000 wiz, a nie 50,000.
  2. Jest to pierwsze losowanie w którym wymagany jest ważny paszport.
  3. Zwiększono wymagania techniczne ws. zdjęć.
  4. Nie można już używać zdjęć których użyto w poprzednich latach.
  5. Od 24 lutego br. większość IV (ale też NIV) wymaga DS-5540. Kwestionariusz w którym oficer konsularny punktuje prawdopodobieństwo, że staniesz się public charge.
  6. Travel ban na niektóre kraje.
  7. Gwatemala jako nowy non-eligible country.

Pisaliśmy już chyba parę razy na tym forum, iż paszport nie stanowi problemu dla naszych kreatywnych sąsiadów, którzy rzekomo, jak co roku, mają składać wielokrotne zgłoszenia na jedną osobę. 
Są kraje, w których za parę ... otrzymasz NIESTETY zaświadczenie jakie chcesz a zmiana danych osobowych jest też kwestią jednego czy dwóch dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, qbacki napisał:

Od 8 lat próbuje i po raz pierwszy modle się żebym NIE DOSTAŁ. 
Wszystko ładnie pięknie mi się w Polsce ułożyło i gdybym teraz dostał szanse - to oznaczałoby wyjście ze strefy komfortu po raz setny.
A znając życie - spier*oli się zawsze wszystko we wszystkich aspektach więc i jutrzejszy dzień również ;]

Nie będziesz pierwszym i jedynym, który nie wyśle DS-260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Halyna napisał:

Pisaliśmy już chyba parę razy na tym forum, iż paszport nie stanowi problemu dla naszych kreatywnych sąsiadów, którzy rzekomo, jak co roku, mają składać wielokrotne zgłoszenia na jedną osobę. 
Są kraje, w których za parę ... otrzymasz NIESTETY zaświadczenie jakie chcesz a zmiana danych osobowych jest też kwestią jednego czy dwóch dokumentów.

Możesz sprecyzować? W kwestii paszportu miałem na myśli to, że w krajach cywilizowanych jest to podstawa egzystencji. W innych, mniej rozwiniętych, ZAKŁADAM że znaczna część obywateli ich nie posiada dlatego idąc dalej tym tokiem rozumowania, wyrobienie paszportu dla loterii w której masz ułamek procenta szansy wygranej to raczej wyjątek. A ponieważ spora ilość aplikantów pochodzi z krajów biednych, to uważam, że nie jest to dla nich priorytetem. Zaznaczę, że jest to tylko moja teza niepoparta żadnymi danymi. Nie znam dokładnych liczb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, whysoserious3 napisał:

Jest kilka powodów dlaczego w tym roku jest większa szansa na wygraną. Między innymi:

  1. Do wylosowania w tym roku jest 55,000 wiz, a nie 50,000.
  2. Jest to pierwsze losowanie w którym wymagany jest ważny paszport.
  3. Zwiększono wymagania techniczne ws. zdjęć.
  4. Nie można już używać zdjęć których użyto w poprzednich latach.
  5. Od 24 lutego br. większość IV (ale też NIV) wymaga DS-5540. Kwestionariusz w którym oficer konsularny punktuje prawdopodobieństwo, że staniesz się public charge.
  6. Travel ban na niektóre kraje.
  7. Gwatemala jako nowy non-eligible country.

Dodaj do tego inny powód, który wg mnie sporo zwiększa szanse, a mianowicie:

8. Problemy techniczne na stronie, przez co wielu osobom nie udało się złożyć wniosków na czas. Nam się udało dopiero w ostatnich 3 godzinach.

 

Patrząc na sytuację w USA to jak się uda to nie wiem czy się cieszyć czy obawiać.

Ale z drugiej strony i tak nas nic tu nie trzyma, więc nie mamy za wiele do stracenia (oprócz pieniędzy i nadziei :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, whysoserious3 napisał:

Możesz sprecyzować? W kwestii paszportu miałem na myśli to, że w krajach cywilizowanych jest to podstawa egzystencji. W innych, mniej rozwiniętych, ZAKŁADAM że znaczna część obywateli ich nie posiada dlatego idąc dalej tym tokiem rozumowania, wyrobienie paszportu dla loterii w której masz ułamek procenta szansy wygranej to raczej wyjątek. A ponieważ spora ilość aplikantów pochodzi z krajów biednych, to uważam, że nie jest to dla nich priorytetem. Zaznaczę, że jest to tylko moja teza niepoparta żadnymi danymi. Nie znam dokładnych liczb.

dla ukrainca wysylajacego 100 zgloszen na losowe dane na ktore pozniej wyrobi nowy dowod szansa nie wynosi ulamek procenta

pozniej z bardzo powaznego ukrainskiego urzedu dostanie zaswiadczenie ze zgubil poprzedni paszport i sprawa zalatwiona, chociaz zaloze sie ze da sie tam z odpowiednio gruba koperta zalatwic konkretny numer na paszporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...