Skocz do zawartości

California


SimoneInzaghi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 minut temu, mcpear napisał:

Jak pieniądze nie są problemem to polecam Palo Alto ale na zachód od 101. Piękne miejsce. Dobra okolica. Zagłębie firm programistycznych w pobliżu. Ładne domy. Dość bezpieczne osiedla. Do tego fajne Downtown.  

No jak sie proponuje Palo Alto, to chyba warto dodac ceny. Bo "jak pieniądze nie są problemem to polecam Palo Alto" to chyba za malo :))

"The median price of homes currently listed in Palo Alto is $3,095,000 while the median price of homes that sold is $2,673,900. The median rent price in Palo Alto is $6,000."
To ostatnie - $6,000 - to na miesiac, of course. Wiec zeby sie wprowadzic bedzie kosztowalo przynajmniej $12,000. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Wiem, ze programista to dobry zawod i pensja w USD szczegolnie w Polsce moze robic wrazenie. Jednak tak jak wczesniej wspomnialem trzeba to skorelowac z kosztami zycia. Slyszalem kilka lat temu historie o programiscie pracujacym w Google z bardzo dobra pensja, ktory mieszkal w przyczepie kemingowej na parkingu, bo ciezko mu bylo na mieszkanie blisko firmy zarobic...

A tutaj przykladowy artykul w tym temacie:

https://www.businessinsider.com/why-google-employees-live-in-the-parking-lot-2015-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, katlia said:

No jak sie proponuje Palo Alto, to chyba warto dodac ceny. Bo "jak pieniądze nie są problemem to polecam Palo Alto" to chyba za malo :))

"The median price of homes currently listed in Palo Alto is $3,095,000 while the median price of homes that sold is $2,673,900. The median rent price in Palo Alto is $6,000."
To ostatnie - $6,000 - to na miesiac, of course. Wiec zeby sie wprowadzic bedzie kosztowalo przynajmniej $12,000. 

 

Czyli wedlug zasady 30% pensji brutto wydajemy na rent, to wypadaloby w Palo Alto zarabiac $20k/mies, czyli 240k/rok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, barnclose said:

Czyli wedlug zasady 30% pensji brutto wydajemy na rent, to wypadaloby w Palo Alto zarabiac $20k/mies, czyli 240k/rok :) 

Co w dolinie krzemowej dla programisty z doświadczeniem (a zakładam że jak OP sprowadzają to początkującym nie jest) jest kontraktem osiągalnym a z pewnością nie jest niewyobrażalnym. Mówię o total compensation.  Cześć jest wypłacana w rocznych bonusach akcyjnych na koniec roku ale wysokość bonusów jest gwarantowana w kontrakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, barnclose napisał:

Moze i jest osiagalne, ale cholernie ciezko :) 

Mi sie tez tak wydaje. Dane pokazuja ze SREDNIE pensje programistow w SV sa dalekie od 250K/rok... Napewno sa tacy ktorzy tyle zarabiaja... ale to chyba nie jest powszechne, i te wyzsze pensje raczej sa dla ludzi ktorzy juz nie sa programistami ale raczej w management. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, SimoneInzaghi said:

Czytałem właśnie o San Jose i ludzie też polecali tą okolice ale ja dostałem ofertę z Sacramento i z tego co się zorientowałem jest to kawałem drogi.

To trzeba było od razu pisać, że masz ofertę z Sacramento ;) wg mnie to jest całkiem fajne miasto, ok nie tak fajnie może jak w Bayu bo do oceanu daleko ale miasto naprawdę przyjemne do życia. A największa zaleta jego lokalizacji to bliskość do Lake Tahoe - jeśli jeździsz na nartach albo desce to będziesz Pan zadowolony, jest tam lepiej niż w Alpach!

bedzie tez taniej tam żyć niż w Silicon Valley. I mniejsze ryzyko trzęsienia ziemi ;) ja bym brała w ciemno jakbym miała możliwość dobrej pracy w Sacramento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, katlia said:

Mi sie tez tak wydaje. Dane pokazuja ze SREDNIE pensje programistow w SV sa dalekie od 250K/rok... Napewno sa tacy ktorzy tyle zarabiaja... ale to chyba nie jest powszechne, i te wyzsze pensje raczej sa dla ludzi ktorzy juz nie sa programistami ale raczej w management. 

O jakich danych mówisz? Wpisz w google "entry level programmer salary facebook in silicon valley" - mi wyskoczyło, że zaczyna się od $150k.

FYI: W naszej firmie dyrektor programistow zarabia mniej (znaczaco) od programistow:) Wbrew pozorom to jest zawód, gdzie kariera menadżerska nie podwyższa Tobie uposażenia. Aczkolwiek ci goście pracują po 12-14 godzin i często po 4-7 latach są tak wypaleni, że rozpoczynają karierę menadżerską, która może być spokojniejsza.

Znacie aplikacje "blind" na komorki? To jest miejsce gdzie pracownicy korporacji wymieniają się anonimowo informacjami wewnetrznymi o firmie. Jednym z popularnych "use casow" jest informowanie o kwotach kontraktów, tak aby ubiegając się o pracę społeczność "wołała" odpowiednio dużo. Zainstalujcie i wpiszcie w profilu, ze was interesuje Facebook, Google, Microsoft, Amazon - mozna sie przerazic o jakich kontraktach oni piszą. W SV obecnie pensja dla poczatkujacego (zaraz po graduacji) programisty to 115-125k + 35-50k bonusu rocznego w akcjach (wyplacanego raz rocznie przez pierwsze 4 lata kontraktu) + czesto signing bonus 10-20k. Tak wiec TC w postaci 175-195k dla absolwenta rozpoznanego uniwersytetu (UC np) to norma.

Polecam artykuł CNBC: https://www.cnbc.com/2019/06/14/how-much-google-facebook-other-tech-giants-pay-software-engineers.html

"Entry level engineers can make over $150,000 from Google or Facebook, according to some estimates"

"estimates that a Level 3 at Google, or an entry-level engineer who likely just graduated from college, should make $189,000 in total compensation"

Programisci doswiadczeni 3-5 lat (najlepiej u konkurencji) szybko rosną w wymaganiach.

Ten sam artykuł:

"Compensation goes up as level goes up and can even accelerate in an exponential fashion, the website’s founders said."

"For example, at Google a Level 7, which is considered the top level for the vast majority of engineers, can make $608,000"

A propos: Ktoś te domy w SV (Palo Alto) kupuje - to nie jest tak że Zuckerberg kupuje ich setki / tysiące. Są tam ludzie, których stać na płacenie 12k+ mortgage miesięcznie.

Poza SV ci sami programiści są zupełnie inaczej (niżej) opłacani. Stąd wiele firm przenosi centra programistyczne do Austin / Denver / Phoenix.

Innym takim miejscem gdzie jest obecnie "raj" dla programistów to Seattle - tam płace potrafią też być astronomiczne.

Teraz wyczytałem, ze OP dostał ofertę w Sacramento - tam zarówno koszty życia jak i pensje są inne. Bardzo dobra miejscówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...