Skocz do zawartości

California


SimoneInzaghi

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Jackie napisał:

Nie ma czegoś takiego jak "życie w Kaliforni." Życie (włączając klimat) będzie zupełnie inne w San Diego, w Sacramento, czy w innych miastach. Podaj budżet i co dla ciebie najważniejsze (szybki dojazd do pracy, wysokie zarobki, dostęp do konkretnych atrakcji, dobre szkoły itp.) "Ludzie" nic nie znaczy, "ciekawe miejsca do zwiedzania" też znaczą co innego dla różnych osób. Niedawno była tu kłótnia czy Los Angeles jest warte zwiedzania, wiele osób było za, inne przeciw, więc musisz sprecyzować o co ci chodzi.

Tak całkiem prywatnie ode mnie: jeśli cię stać to wybierz San Francisco! :) 

Otrzymałem ofertę pracy szybki dojazd do pracy nie jest dla mnie ważny, warunki finansowe jeżeli się zgodzę na przedstawioną ofertę nie będą problemem szkoły mnie nie interesują ;) a jeżeli chodzi o ciekawe miejsca to interesowały by mnie parki narodowe no i plaże. I co jest takiego w Tym San Francisco, że mi je polecasz? 

 

PS: Czy LA jest warte zwiedzania?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 godzin temu, andyopole napisał:

Ludzie w Polsce znaja trzy stany. CA, FL i NY. A jest ich jeszcze 45.  Wszyscy pedza do CA, nabijajac kieszenie developerom i budzetowi bo tam chyba jedne z najwyzszych podatkow od wszystkiego.

Z tego co wiem to ludzie w Polsce znają te wszystkie 45 stany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, barnclose napisał:

Zbyt ogolne pytanie, ale sprobuje odpowiedziec. Spedzilem kilka tygodni w poludniowej Cali (Greater LA, Long Beach, Orange County), wiec odpowiadam przez pryzmat SoCal:

- ludzie - tak jakby bardziej wyluzowani, duzo latynosow i azjatow. Dosyc spora liczba ludzi bezdomnych

- praca - pensje nieco wyzsze niz srednio w USA, ale koszty zycie chyba jeszcze wieksze. Tutaj wazne, zeby zwrocic uwage na ratio zarobki/koszty zycia. Wtedy zycie w Cali nie wypada zbyt korzystnie - wszystko bardzo drogo. Dodatkowo ogromne korki.

- miejsca do zwiedzania - tutaj chyba najwiekszy plus. Chyba stan, ktory ma najwiecej parkow narodowych w USA. No i przede wszystkim piekne plaze i swietna pogoda

Ogolnie to rozwazalem przeprowadzke kilka miesiecy temu do Cali, ale po zwazeniu wszystkich za i przeciw zdecydowalismy sie zostac w CT na razie. Pewnie kiedys do tego jeszcze wrocimy, ale tak jak wspomnial Andy powyzej, sa inne bardzo ciekawe stany jak na przyklad Oregon ;) - piekne wybrzeze, gory, lasy, wulkany, jeziora, pustynie - normalnie wszystko czego dusza moze zapragnac!

A masz jakis plan albo okazje przeprowadzki do Cali czy tak pytasz z ciekawosci?

Tak mam otrzymałem ofertę pracy własnie w Californi może i faktycznie moje pytanie zbytnio ogólnikowe ale twoja odpowiedź mnie usatysfakcjonowała mnie.Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MeganMarkle napisał:

A możesz rozwinąć kontekst w jakim pytasz? Jesteś studentem, emerytem, czy pracujesz? Jak pracujesz to jaka branża ? Lubisz wieś/miasto ? Masz nieograniczone środki finansowe czy raczej skromny budżet? Lubisz upały czy wolisz zimno? Itp itd... 

Jedno mogę Ci powiedzieć od razu - CA to nie jest miejsce dla biednych ludzi. Ani dla starych. Chyba że masz kasy jak lodu? Wtedy jest zajebiście wszędzie  :) 

Otrzymałem ofertę pracy jako programista preferuję miasto lubię upały i pieniądze nie będą problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SimoneInzaghi napisał:

Otrzymałem ofertę pracy jako programista preferuję miasto lubię upały i pieniądze nie będą problemem.

Jezeli wolisz miasto to San Francisco, bo Los Angeles to jest kilkanascie przedmiesci rozlanych w kregu 150km kwadratowych i polaczonych zapchanymi autostradami. 

Jezeli wolisz upaly to Los Angeles bo San Francisco czesto jest zamglone i chlodne, zwlaszcza w lecie. 

Piszesz ze pieniadze nie beda problemem, ale na wszelki wypadek wrzuc do Google rents Los Angeles/San Francisco, albo popatrz na zillow (https://www.zillow.com/los-angeles-ca/rentals/   https://www.zillow.com/san-francisco-ca/apartments/) Sales tax jest prawie 10%, notabene. 

Dodam, w Los Angeles nie da sie zyc bez samochodu. W samym SF mozna przezyc bez auta, ale dalej nie bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, SimoneInzaghi napisał:

Otrzymałem ofertę pracy szybki dojazd do pracy nie jest dla mnie ważny, warunki finansowe jeżeli się zgodzę na przedstawioną ofertę nie będą problemem szkoły mnie nie interesują ;) a jeżeli chodzi o ciekawe miejsca to interesowały by mnie parki narodowe no i plaże. I co jest takiego w Tym San Francisco, że mi je polecasz? 

 

PS: Czy LA jest warte zwiedzania?;)

 

36 minut temu, SimoneInzaghi napisał:

Otrzymałem ofertę pracy jako programista preferuję miasto lubię upały i pieniądze nie będą problemem.

 

w jakim miescie otrzymales oferte pracy ? W SF ?  A myslisz o osiedleniu sie w San Diego ?  Napisz dokladnie miejsce, to ludzie Ci napisza jakie koszty co i jak...moze ktos mieszkal, a moze ktos aktualnie mieszka w danym miejscu...

To tak jakby sie pytac ludzi o zycie w Europie bo dostalem prace...sluchajcie dostalem oferte pracy w Europie.

California to gromy stan. 

Jako przyszly pracownik pytasz i uzalezniasz swoje osiedlenie sie [podejrzewam tak] od tego czy cos jest warte zwiedzania. Tak LA jest warte zoabczenia...cale USA jest warte obejrzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, SimoneInzaghi napisał:

I co jest takiego w Tym San Francisco, że mi je polecasz? 

 

Dużo się dzieje. Ludzie którzy pochodzą z każdego miejsca na planecie, większość z nich wyluzowana. Świetne restauracje, od tych najtańszych do drogich. Ja osobiście lubię pogodę w SF, ale każdy ma swoje preferencje, tak jak napisała @katlia jest raczej ciepławo-chłodnawo przez większość roku. SF to nie jest duża metropolia w rodzaju NYC czy LA czy nawet Chicago, ale jest to przepiękne miasto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...