Skocz do zawartości

California


SimoneInzaghi

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, SimoneInzaghi napisał:

Czytałem właśnie o San Jose i ludzie też polecali tą okolice ale ja dostałem ofertę z Sacramento

Mieszkalem w Davis, 15 min od Sacramento i tak jak Katlia pisze SF, czy Tahoe ok 2 godzin drogi.  W lato nawet do 115F. Domy duzo tansze niz w Bay Area. Zycie nocne jest super, duzo mlodych ludzi. Polecam w 100% jak masz jakies pytania to pisz. Pozdrawiam i gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, katlia napisał:

Sacramento jest jak najbardziej OK. (Tylko super goraco w lecie, ale Ty to lubisz, wiec...) Duzo mlodych ludzy sie tam przeprowadza ze wzgledu na mozliwosc telecommuting i tanszych domow/mieszkan. Nie za daleko od SF, godzina od Napa, 2 godziny od Tahoe, 2 1/2 godzin od Yosemite. Ja bym pojechala :)

 

No i malownicze pola ryżowe wokół miasta....  Po raz pierwszy zobaczyłem je z samolotu.:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mariano85 napisał:

Mieszkalem w Davis, 15 min od Sacramento i tak jak Katlia pisze SF, czy Tahoe ok 2 godzin drogi.  W lato nawet do 115F. Domy duzo tansze niz w Bay Area. Zycie nocne jest super, duzo mlodych ludzi. Polecam w 100% jak masz jakies pytania to pisz. Pozdrawiam i gratulacje!

A jeżeli chodzi o sport są jakieś drużyny bejsbolowe, futbolu amerykańskiego, piłki nożnej lub innych dyscyplin?Jak zdecydował bym się na wyjazd fajnie było by zobaczyć  jakiś mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, SimoneInzaghi said:

A jeżeli chodzi o sport są jakieś drużyny bejsbolowe, futbolu amerykańskiego, piłki nożnej lub innych dyscyplin?Jak zdecydował bym się na wyjazd fajnie było by zobaczyć  jakiś mecz. 

W Bay Area meczy masz mnóstwo, SF ma swoje drużyny i w baseball i football i masę innych dyscyplin... w Bayu gra się zreszta sporo również w soccer, krykiet, lacross, no masę tego jest. Do wyboru do koloru. Nie wiem czy są jakieś stadiony w Sacramento akurat ale podjechać na mecz w weekend to chyba nie jest taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2019 o 22:19, barnclose napisał:

No wlasnie. Wiem, ze programista to dobry zawod i pensja w USD szczegolnie w Polsce moze robic wrazenie. Jednak tak jak wczesniej wspomnialem trzeba to skorelowac z kosztami zycia. Slyszalem kilka lat temu historie o programiscie pracujacym w Google z bardzo dobra pensja, ktory mieszkal w przyczepie kemingowej na parkingu, bo ciezko mu bylo na mieszkanie blisko firmy zarobic...

A tutaj przykladowy artykul w tym temacie:

https://www.businessinsider.com/why-google-employees-live-in-the-parking-lot-2015-10

Uwielbiam takie powtarzanie legend.

Te historie dotycza mlodych ludzi, zaraz po studiach, ktorzy najzwyczajniej w swiecie podjeli decyzje, ze nie potrzebuja tego, bo i tak mieszkaja praktycznie w pracy i nie chca wydawac niepotrzebnie pieniedzy na wynajem, a nie chca dzielic kosztow najmu z innymi. Wiekszosc w normalny sposob, dzieli domek na pol i koszt wychodzi juz max. $2k na miesiac, co przy zarobkach new grad ~$110k nie jest znacznym wydatkiem.

Nie chcesz mi chyba powiedziec, ze specjalisty, ktory dostaje tam grubo powyzej $200k (a gorna granica nie istnieje) nie stac na wynajem za $3-3.5k na miesiac?

Specjalisci sciagaja tam z calego swiata, bo i tak beda w stanie z tych kosmicznych pensji odlozyc wiecej niz ogolnie zarabiali w dotychczasowych miejscach zamieszkania.

EDIT: Z reszta nawet nie trzeba dzielic z nikim mieszkania. https://www.zillow.com/homes/for_rent/Santa-Clara-CA/13713_rid/37.441064,-121.875802,37.300684,-122.060338_rect/12_zm/

jak widac: za $2.3-2.4k sa condos z 1 sypialnia w Santa Clara, czyli blisko do wiekszosci firm.

A poza tym sa oczywiscie miejsca, gdzie Cost-adjusted salary, jest lepsze dla przecietniaka niz w SV/Bay Area. Jest to np. Austin, TX, Seattle, WA i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2019 o 11:03, barnclose napisał:

Nie chce sie czepiac, ale wszystkich jest chyba 50. Na pewno sa ludzie w Polsce, co znaja wiecej niz 3. Ja przed przyjzadem bez problemu moglem wymienic 40 z nich z pamieci, moze gorzej z pokazaniem na mapie, szzczegolnie w centralnej czesci, no ale od prawie zawsze sie interesowalem geografia.

Jest 48+2 dalekie (HI, AK)+terytoria zalezne. Żeby Cię pocieszyc, nie tylko Tobie jest trudno, rodowici amerykanie też nie mają lekko:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2019 o 06:18, SimoneInzaghi napisał:

A jeżeli chodzi o sport są jakieś drużyny bejsbolowe, futbolu amerykańskiego, piłki nożnej lub innych dyscyplin?Jak zdecydował bym się na wyjazd fajnie było by zobaczyć  jakiś mecz. 

 

Dnia 3.10.2019 o 08:27, MeganMarkle napisał:

W Bay Area meczy masz mnóstwo, SF ma swoje drużyny i w baseball i football i masę innych dyscyplin... w Bayu gra się zreszta sporo również w soccer, krykiet, lacross, no masę tego jest. Do wyboru do koloru. Nie wiem czy są jakieś stadiony w Sacramento akurat ale podjechać na mecz w weekend to chyba nie jest taki problem?

 

Dnia 3.10.2019 o 08:45, kzielu napisał:

Levi's Stadium (na ktorym graja 49ers) - w San Jose (dokladnie Santa Clara).

 

oraz Sharks w San Jose, NHL, hokej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...