Jump to content
Sign in to follow this  
Adiko

Sponsorowanie rodzica , GC dla Mamy- procedura i koszta

Recommended Posts

Witam

Proszę o podpowiedz albo wskazanie linka jaka jest aktualna procedura sponsorowania do GC dla Mamy przez córkę obywatela. Mama  była w stanach 20 lat nielegalnie,

rok temu wróciła do PL teraz chce wrócić do us. 

Wiem że składa się wniosek przez internet na www.uscis.gov  form. I-300,  koszta przy tym 535$, czy to wszystko ? 

Czy Mama w PL też musi złożyć od razu form I-485 czy dopiero jak przyjdzie odpowiedz z uscis? 

Na stronie ambasady  czytam o kosztach 220$ przy odbiorze Wizy czy jeszcze jakieś koszta (oprócz lekarza) ??

https://www.visajourney.com/guides/us-immigration-for-parents/

I-485 jest tylko dla zmieniających status wewnątrz US - twojej mamy nie dotyczy.

Drobny problem jest taki że Twoja mama ma 10 letniego bana więc dostanie odmowę i będzie musiała wystąpić o waiver I udowodnić hardship dla US citizena - do którego o ile dobrze pamiętam dzieci nie są qualifying relatives.

10 minutes ago, kzielu said:

udowodnić hardship dla US citizena - do którego o ile dobrze pamiętam dzieci nie są qualifying relatives.

Yup. Spouse, parent or K-visa petitioner sie tylko lapia.

O ile zrozumiałem to jeśli chodzi o małżeństwo to nie wchodzi w gre, Mama ma 71 lat . Nie wiem czy ten zakaz jeszcze obowiązuje, Mama przez ostanie 13 lat w US nie pracowała tylko opiekowała się dziećmi córki, może to udowodnić.  Czyli jak by nie wracała do PL to by dostała bez problemu?? (znam takie przypadki) ale że wróciła to 10 lat kary???

Edited by Adiko

10 minut temu, Adiko napisał:

O ile zrozumiałem to jeśli chodzi o małżeństwo to nie wchodzi w gre, Mama ma 71 lat . Nie wiem czy ten zakaz jeszcze obowiązuje, Mama przez ostanie 13 lat w US nie pracowała tylko opiekowała się dziećmi córki, może to udowodnić.  Czyli jak by nie wracała do PL to by dostała bez problemu?? (znam takie przypadki) ale że wróciła to 10 lat kary???

Zakaz obowiązuje bo dlaczego miałby nie obowiązywać ?  - praca nie ma nic do rzeczy (ma ale to rzecz drugorzędną, musi być udowodniona its), nielegalny pobyt ma. Poza tym opieka nad dziećmi jest również traktowana jako praca.

Dodatkowy problem - koszty opieki zdrowotnej w przypadku imigracji.

Nawet jak zrobisz to ze sponsorowania wyjdzie nic ponieważ w systemie wyjdzie ze dana osoba opuściła Stany. 

• Upvote 1