Skocz do zawartości

Sponsorowanie rodzica , GC dla Mamy- procedura i koszta


Adiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o podpowiedz albo wskazanie linka jaka jest aktualna procedura sponsorowania do GC dla Mamy przez córkę obywatela. Mama  była w stanach 20 lat nielegalnie,

rok temu wróciła do PL teraz chce wrócić do us. 

Wiem że składa się wniosek przez internet na www.uscis.gov  form. I-300,  koszta przy tym 535$, czy to wszystko ? 

Czy Mama w PL też musi złożyć od razu form I-485 czy dopiero jak przyjdzie odpowiedz z uscis? 

Na stronie ambasady  czytam o kosztach 220$ przy odbiorze Wizy czy jeszcze jakieś koszta (oprócz lekarza) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.visajourney.com/guides/us-immigration-for-parents/

I-485 jest tylko dla zmieniających status wewnątrz US - twojej mamy nie dotyczy.

 

Drobny problem jest taki że Twoja mama ma 10 letniego bana więc dostanie odmowę i będzie musiała wystąpić o waiver I udowodnić hardship dla US citizena - do którego o ile dobrze pamiętam dzieci nie są qualifying relatives.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zrozumiałem to jeśli chodzi o małżeństwo to nie wchodzi w gre, Mama ma 71 lat . Nie wiem czy ten zakaz jeszcze obowiązuje, Mama przez ostanie 13 lat w US nie pracowała tylko opiekowała się dziećmi córki, może to udowodnić.  Czyli jak by nie wracała do PL to by dostała bez problemu?? (znam takie przypadki) ale że wróciła to 10 lat kary???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adiko napisał:

O ile zrozumiałem to jeśli chodzi o małżeństwo to nie wchodzi w gre, Mama ma 71 lat . Nie wiem czy ten zakaz jeszcze obowiązuje, Mama przez ostanie 13 lat w US nie pracowała tylko opiekowała się dziećmi córki, może to udowodnić.  Czyli jak by nie wracała do PL to by dostała bez problemu?? (znam takie przypadki) ale że wróciła to 10 lat kary???

Zakaz obowiązuje bo dlaczego miałby nie obowiązywać ?  - praca nie ma nic do rzeczy (ma ale to rzecz drugorzędną, musi być udowodniona its), nielegalny pobyt ma. Poza tym opieka nad dziećmi jest również traktowana jako praca.

Dodatkowy problem - koszty opieki zdrowotnej w przypadku imigracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
On 12/29/2019 at 10:12 AM, Adiko said:

Czyli du...  <_<  pozostaje tylko atakować granice z kanadą ehhh

Ty serio z tą zieloną granicą? Kobieta ma 71 lat... generalnie zrobiła ogromny błąd wracając do PL jeśli chciała być w usa. A tak na marginesie jak siedziała tam 20 lat nielegalnie to miała sporo czasu żeby się zorientować co się stanie jak wroci „na chwile” do polski. Niestety teraz już musztarda po obiedzie:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, pelasia said:

I tak przy okazji, aby miec mozliwosc bycia sponsorowanym, trzeba przejsc przez granice legalnie. Bez tego to dupa blada... 

No dlatego ja zrozumiałam że mama w takim razie będzie nielegalny desant przez krzaczki uprawiać na zielonej granicy a potem wroci do nielegalnego życia w USA ;) pomysł mówiąc krótko bardzo słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...