Skocz do zawartości

Staranie się o zielona kartę będąc nielegalnie w USA


patka12345

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglada sytuacja gdy jedno z rodziców po rozwodzie przebywa na wizie turystycznej w Stanach Zjednoczonych, termin maksymalnego pobytu minął już dwa lata temu, natomiast sprawa wyglada tak ze w momencie kiedy dziecko zdecyduje się zamieszkać z tym rodzicem za granica to jak o to musi się ubiegać? Starać się o wizę imigracyjna przez jedna osobę (czyli te dziecko)? A rodzic nadal będzie na turystycznej? Jak wyglada cały proces ? Dziękuje za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to ja dodam jeszcze to:

- matka dziecka ma wizę na okres 10 lat, wjeżdżając do usa miała wbity przy okienku czas na max 6 miesięcy pobytu w celach turystycznych - ten czas upłynął już dawno 

- a co z ,,łączenie rodzin" ? wiem ze taka kategoria istnieje ale trzeba być albo obywatelem albo stałym rezydentem i tu moje pytanie: czy osoba będąca nielegalnie może nadal starać się odkręcić to i próbować o stały pobyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, patka12345 napisał:

to ja dodam jeszcze to:

- matka dziecka ma wizę na okres 10 lat, wjeżdżając do usa miała wbity przy okienku czas na max 6 miesięcy pobytu w celach turystycznych - ten czas upłynął już dawno 

- a co z ,,łączenie rodzin" ? wiem ze taka kategoria istnieje ale trzeba być albo obywatelem albo stałym rezydentem i tu moje pytanie: czy osoba będąca nielegalnie może nadal starać się odkręcić to i próbować o stały pobyt?

Jedyna możliwość otrzymania stałego pobytu w takiej sytuacji to małżeństwo z obywatelem i otrzymanie w ten sposób zielonej karty. I dalej to już zależy od wieku dziecka...

Wszystkie inne drogi dla kogoś kto przesiedział turystyczna są zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, patka12345 said:

- a co z ,,łączenie rodzin" ?

Jedyna forma łączenia rodzin na którą w tej sytuacji wyraża zgodę rząd USA to wyjazd nielegalnego imigranta do Polski i zamieszkanie z dzieckiem.

22 minutes ago, patka12345 said:

A co jeśli dziecko (lat 16) będzie się ubiegało o wizę studencka ? Czyli będzie chciało uczęszczać do szkoły średniej w usa? Nie ma żadnych szans?

Wiza studencka jest otwarta (w sensie nie ma zakazu), ale będzie dużo trudniej ją uzyskać niż w normalnej sytuacji. Wiza studencka jest nieimigracyjna. Trzeba będzie udowodnić jak w przypadku każdej wizy nieimigracyjnej, że wiążą to dziecko silne więzi z Polską i po skończonej edukacji wróci do Polski. Rodzic za granicą bardzo utrudnia to udowodnienie - szczególnie w wieku 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...