Skocz do zawartości

Staranie się o zielona kartę będąc nielegalnie w USA


patka12345

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, patka12345 napisał:

Kurde czyli jestem w trudnej sytuacji. Chce przeprowadzić się i zamieszkać z rodzicem który jest nielegalnie w usa. Czyli z góry skazana jestem na pozostanie tam dożywotnie :(

Ewentualnie dopóki Cię nie deportują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 hours ago, mcpear said:

Wiza studencka jest otwarta (w sensie nie ma zakazu), ale będzie dużo trudniej ją uzyskać niż w normalnej sytuacji. Wiza studencka jest nieimigracyjna. Trzeba będzie udowodnić jak w przypadku każdej wizy nieimigracyjnej, że wiążą to dziecko silne więzi z Polską i po skończonej edukacji wróci do Polski. Rodzic za granicą bardzo utrudnia to udowodnienie - szczególnie w wieku 16 lat.

Moja mama rozmawiała z adwokatem i innymi ludźmi którzy się tym zajmują ze to wyglada tak ze ja mogę przyjechać na turystycznej i w usa ona bierze tego adwokata i w nyc zmieniamy na studencka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, patka12345 napisał:

Moja mama rozmawiała z adwokatem i innymi ludźmi którzy się tym zajmują ze to wyglada tak ze ja mogę przyjechać na turystycznej i w usa ona bierze tego adwokata i w nyc zmieniamy na studencka 

Weź pod uwagę że adwokaci często mówią ludziom to co chcą usłyszeć.

Otrzymanie studenckiej nie jest trywialne, wymaga zapisania się do jakiejś szkoły, udowodnienia posiadania na nią funduszy no i przede wszystkim w którym momencie się konczy (np w tym w którym przestaniesz do tej szkoły chodzić) bo jest nieimigracyjna. Wielkiej roznicy w porównaniu do turystycznej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na granicy tez jest mozliwosc cofniecia. Zapytaja do kogo lecisz i jak bedzie chcialo im sie sprawe drążyć to wyczają, ze rodzic nielegalnie i moze byc pozamiatane. Pamietam w przeszłości byly przypadki, lapania nielegalnego czlonka rodziny, podczas odbioru przylatujacego juz na lotnisku. Oczywiscie mogą nawet nie zapytać i machnąc reka. Zawsze mozna przelecieć do USA na jakiejkolwiek wizie, zakochać sie :wub:i dostac pobyt przez malzenstwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, patka12345 napisał:

Kurde czyli jestem w trudnej sytuacji. Chce przeprowadzić się i zamieszkać z rodzicem który jest nielegalnie w usa. Czyli z góry skazana jestem na pozostanie tam dożywotnie :(

a czy ten rodzic nie moze przyjechac do Ciebie ? Czy USA jest ta ziemia obiecana ? 

On jest nieleglanie - wiesz jak to wyglada mnie wiecej w praktyce ?  Zapewne uslyszalas opowiesci o niesamowitych ilosciach dolarow i latwych sposobach zarobienia....ale czy slyszlaas jak to wszystko wyglada od kuchni ?

Widze, ze na wszystkie sposoby kombinujesz jak sie dostac do USA. To moze rozwalic Ci zycie. Tobie i dziecku. 

Zycze Wam wszsytkiego dobrego. Pomysl dolaczenia do osoby, ktora juz nielegalnie i bycia nielegalnie samemu jest slaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, patka12345 napisał:

Moja mama rozmawiała z adwokatem i innymi ludźmi którzy się tym zajmują ze to wyglada tak ze ja mogę przyjechać na turystycznej i w usa ona bierze tego adwokata i w nyc zmieniamy na studencka 

To ja do powyższych komentarzy dodam jeszcze, że w USA nie zmienisz wizy, a jedynie status. Jaka to różnica? A taka, że jak będziesz chciała/musiała wyjechać z USA, a potem będziesz chciała wrócić, to wcześniej będziesz musiała postarać się o wizę. A biorąc pod uwagę jak chcesz kombinować teraz, to kolejnej wizy raczej nie otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co taka zmiana statusu dzis daje ? 

Wszystkie osoby co te statusy zmieniaja bedac tu na turystycznych, boja sie latac do kraju. Dlaczego ? Zapytajcie ich. 

Oni sami sobie wciskaja: "jestem tu legalnie. Chodze do szkoly. Jestem w USA juz 8 lat, ucze sie jezyka te 8 lat w szkole...."

- "z czego ty kur...chlopie/dziewczyno zyjesz ? "

zapytajcie ich tak......

Moja odpowiedz: zmiana statusu nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...