Skocz do zawartości

Liceum w USA?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, katlia napisał:

Nie dluzej niz 12 miesiecy. I musisz placic, mimo ze to jest publiczne liceum. Koszt moze byc od 3 do 10 tysiecy dolarow. 

 

w 2011 w Oak Park za taką przyjemnośc trzeba było płacić ponad 15K https://chicago.cbslocal.com/2011/06/07/district-claims-family-lives-out-of-town-sues-for-30k-in-tuition/

Nie mogę znaleźć oficjalnych danych na 2019, ale coś mi się o uszy obiło że jest to 22K rocznie. Prywatne college prep Fenwick cieszące się świetną opinią jest sporo tańsze, "tylko" $14,700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jackie napisał:

 

w 2011 w Oak Park za taką przyjemnośc trzeba było płacić ponad 15K https://chicago.cbslocal.com/2011/06/07/district-claims-family-lives-out-of-town-sues-for-30k-in-tuition/

Nie mogę znaleźć oficjalnych danych na 2019, ale coś mi się o uszy obiło że jest to 22K rocznie. Prywatne college prep Fenwick cieszące się świetną opinią jest sporo tańsze, "tylko" $14,700.

Oj... podalam bardzo stare dane najwyrazniej. Faktycznie, wyglada na to ze przecietne koszta w USA to prawie $12k na rok. Te nizsze sa w rejonie $9K, najwyzsze $25K

Florka - wiec o takie sumy chodzi uczac sie na PUBLICZNYM liceum w USA. To za sama szkole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Florka napisał:

Rozumiem, dziękuję ale chyba jednak zdecyduje się na wymianę na semestr lub pół. Chciałam jeszcze tylko zapytac czy warto zdać tam mature? I czy na wymianie w ogóle można? 

Amerykańską maturę, czyli SAT, możesz zdać nawet na miejscu w Polsce, w każdej chwili, dowolną ilość razy. Jeśli nie zamierzasz studiować w USA w zasadzie do niewielu rzeczy Ci się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mola napisał:

Amerykańską maturę, czyli SAT, możesz zdać nawet na miejscu w Polsce,

Scisle mowiac, SAT to nie matura. Mozna zakonczyc liceum bez zadnych egzaminow (no, chyba ze mowa o Regents Exams naprzyklad w NY State.) Mozna tez isc na studia bez SAT (czy ACT) najpierw zapisujac sie do community college, na ktore te egzaminy nie sa wymagane, a potem robiac transfer na 4-letnia uczelnie. Ale fakt, ze jezeli nie ma sie w planach studiowac w USA, SAT nic nie znaczy. 

Co innego jest high school diploma. Jezeli OP chcialaby tu kiedys pracowac, to mogloby sie przydac. Nie ma reguly czy konczac 12tsa klase w amerykanskiej high school na wymianie mozna dostac high school diploma. Niektore szkoly wydaja, inne nie. Zupelnie zalezy od szkoly, przepisow w danym stanie/district. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2020 o 15:35, Florka napisał:

Rozumiem, dziękuję ale chyba jednak zdecyduje się na wymianę na semestr lub pół. Chciałam jeszcze tylko zapytac czy warto zdać tam mature? I czy na wymianie w ogóle można? 

Jezeli sadzisz, ze po skonczeniu High School bedziesz mogla zoatac w US, to sie mylisz. Natomiast gdy myslisz o zagranicznych studiach, lepiej skoncz anglojezyczna szkole srednia w Polsce(bedzie taniej), zrob miedzynarodowa mature i bedziesz miala otwarta droge na zagranicze studia. Niestety w wiekszosci tez trzeba placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...