Skocz do zawartości

Emigracja "na raty"


szags

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, kzielu napisał:

W jakis systemie ? I kto ma dojsc ?

Chodzi o to że SSN mam wyrobiony w 2004 roku, jak byłem na J1. Czyli jestem w jakimś systemie. I czy jak teraz pojadę to oni sami dojdą do tego że człowiek o tym imieniu i nazwisku co jest na karcie SSN to ten sam co teraz wjeżdża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 minuty temu, szags napisał:

Chodzi o to że SSN mam wyrobiony w 2004 roku, jak byłem na J1. Czyli jestem w jakimś systemie. I czy jak teraz pojadę to oni sami dojdą do tego że człowiek o tym imieniu i nazwisku co jest na karcie SSN to ten sam co teraz wjeżdża?

Ale kto to jest "oni" ? I dlaczego myslisz ze ktokolwiek ma do czegokolwiek dojsc ?

SSA z imigracja ma bardzo niewiele wspolnego i jedyne co oni widza ze wydali kiedys takiemu czlowiekowi SSN. Oni nie musza nic wiedziec ani dochodzi i praktycznie zupelnie ich to nie obchodzi.

Jezeli chodzi o USCIS - to rozumiem ze wypelniajac dokumenty podales istniejacy SSN wiec nie beda nic wysylali do SSA zeby wydali Ci nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sly6 napisał:

Tutaj masz stronę do opłaty , przed wylotem płacisz 

https://www.uscis.gov/forms/uscis-immigrant-fee

Opłata to 220 dol us

Na tej stronie też sprawdzisz co jest z Twoją kartą. 

 

A nie lepiej zapłacić zaraz po przylocie? W takim sensie, że pewnie jest szansa że mnie nie wpuszczą to zawsze będę miał 220$ w kieszeni...:) Czy tych "wybrańców" nie cofają? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kzielu napisał:

Ale kto to jest "oni" ? I dlaczego myslisz ze ktokolwiek ma do czegokolwiek dojsc ?

SSA z imigracja ma bardzo niewiele wspolnego i jedyne co oni widza ze wydali kiedys takiemu czlowiekowi SSN. Oni nie musza nic wiedziec ani dochodzi i praktycznie zupelnie ich to nie obchodzi.

Jezeli chodzi o USCIS - to rozumiem ze wypelniajac dokumenty podales istniejacy SSN wiec nie beda nic wysylali do SSA zeby wydali Ci nowy.

Napewno wpisywałem mój SSN w jakiejś deklaracji przed interview w ambasadzie. Nie wiem czy to było USCIS. 

"Oni" to w tym przypadku urzędnicy amerykańscy. Chodzi mi o to czy to się jakby znajdzie w systemie samo czy trzeba będzie to wyjaśniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, szags napisał:

Napewno wpisywałem mój SSN w jakiejś deklaracji przed interview w ambasadzie. Nie wiem czy to było USCIS. 

"Oni" to w tym przypadku urzędnicy amerykańscy. Chodzi mi o to czy to się jakby znajdzie w systemie samo czy trzeba będzie to wyjaśniać...

Problem wynika w tym ze zakladasz ze tu sa jacys urzednicy albo system w ktorym te dane przebywaja - chyba masz troche zbyt duze oczekiwania ;-) 

Jezeli masz numer SSN (i karte - pewnie ma Valid for work with DHS authorization wiec pewnie bym wystapil o nowa) to go po prostu uzywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, kzielu said:

Problem wynika w tym ze zakladasz ze tu sa jacys urzednicy albo system w ktorym te dane przebywaja - chyba masz troche zbyt duze oczekiwania ;-) 

Oj tam, oj tam, nie ma tu takiego sredniowiecza! :P SSA trzyma w swojej bazie status imigracyjny. Jednym z systemow, ktory z tego korzysta jest np. E-Verify. Z tego co zrozumialem moja szefowa HRu, to tam tez musi byc wlasciwy status, bo inaczej nie zobaczylbym wyplaty... Oczywiscie wiadomo jak w powszechnym uzyciu (poza uniwersytetami) jest E-Verify, no ale po co narazac sie na klopoty.

Quote

Jezeli masz numer SSN (i karte - pewnie ma Valid for work with DHS authorization wiec pewnie bym wystapil o nowa) to go po prostu uzywaj.

Uzywac: jasne, ale wycieczka do biura SSA nie kosztuje i nie boli. Prawdziwa "Ameryke" oczekujaca na benefity w poczekalni mozna zobaczyc. BTW, przy przejsciu z GC na USC, tez USCIS mowi o tym zeby uaktualnic dane. Takze @kzielu jak jeszcze nie byles, to masz okazje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzielu napisał:

Problem wynika w tym ze zakladasz ze tu sa jacys urzednicy albo system w ktorym te dane przebywaja - chyba masz troche zbyt duze oczekiwania ;-) 

Nic nie zakładam ani nic nie oczekuję, tylko mnie zastanawia czy to po prostu jest i już, czy trzeba coś wyjaśniać i odwiedzać SSA. Mogę sobie tam pojechać i popytać ale może po prostu szkoda fatygi...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, szags said:

Prawo jazdy zrobię przed odbiorem karty? 

To zalezy od stanu. Za zielona karte bedzie Ci robic podsteplowana wiza w paszporcie, ale wiekszosc stanow wymaga zeby udowodnic, ze sie w danym stanie mieszka (np. w TX conajmniej 30 dni). Jak za pierwszym razem jedziesz tylko na chwile, to z tym bedzie najtrudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...