Skocz do zawartości

Emigracja "na raty"


szags

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Pawex1972 said:

 

Możesz może polecić w Polsce jakieś biuro podatkowe lub prawne specjalizujące się w tematyce podatkowej polsko- amerykańskiej? Lub prawnika? Ostatecznie w USA. 

W polsce będzie ciężko ale w Chicago jest pełno biur podatkowych gdzie pracują pół Polacy pół Amerykanie i świetnie polsko amerykańskie podatkowe zawiłości ogarniają. Sama z takiego korzystam mimo że jestem w CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

Widze, ze nie zrozumiales wiec napisze wprost: 2-3 tyg. po przyjezdzie albo jak juz bedziesz mial plastikowa zielona karte, zglos sie do najblizszego SSA i zaktualizuj swoj status. Czemu to jest takie trudne? 

Dobra, już się nie gorączkuj ;) wiadomo że się tam wybiorę prędzej czy później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

W polsce będzie ciężko ale w Chicago jest pełno biur podatkowych gdzie pracują pół Polacy pół Amerykanie i świetnie polsko amerykańskie podatkowe zawiłości ogarniają. Sama z takiego korzystam mimo że jestem w CA

Dzięki. 

Znalazłem UPO z 1974 roku, nadal to obowiązuje choć w 2013 roku Polska i USA ratyfikowały Konwencję nową i ta już jest mniej korzystna. Polacy już ją zatwierdzili. Czekamy nadal na stronę amerykańską,  co dziwne bo oni sami zabiegali o nowe zamiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 15:20, sly6 napisał:

Możesz zapłacić po przylocie

Witam ponownie,

Przyleciałem do US, ale oczywiście nie zapłaciłem opłaty przed wylotem...:/ Chciałem to zrobić teraz ale się zorientowałem że zabrali mi na granicy całą pomarańczową teczkę łącznie z tą kartką ze zdjęciem i numerami które potrzebuję wypełnić by zapłacić opłatę wizową. Dos ID number to pamiętam, poza tym napewno jest on w naklejce DV. Natomiast nie wiem co wpisać w A-number... Na tej kartce co mi zabrali był ten numer z literą A z przodu. Ktoś się może orientuje czy to jest to samo co w wizie pod "registration number"??? Ma 8 cyfr czyli raczej to będzie to ale chciałbym mieć pewność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

Ile średnio czekaliście na otrzymanie dokumentu "Green Card"? Wiem że czas oczekiwania jest ustalony na 1-8 miesięcy, ale liczę że będzie to raczej 1 niż 8. Jestem tu narazie 2 tygodnie ale tak się po prostu zastanawiam, bo do prawka potrzebuję dwa potwierdzenia adresu, a na razie mam tylko jedno:) Na razie mam status 'in progres'. Potem zmienia się na 'sent' czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szags napisał:

Witam ponownie,

Ile średnio czekaliście na otrzymanie dokumentu "Green Card"? Wiem że czas oczekiwania jest ustalony na 1-8 miesięcy, ale liczę że będzie to raczej 1 niż 8. Jestem tu narazie 2 tygodnie ale tak się po prostu zastanawiam, bo do prawka potrzebuję dwa potwierdzenia adresu, a na razie mam tylko jedno:) Na razie mam status 'in progres'. Potem zmienia się na 'sent' czy coś takiego?

Na zielonej karcie nie ma danych adresowych. Jako potwierdzenie adresu możesz wziąć wyciąg z banku, rachunek za prąd/wodę/internet, umowę najmu mieszkania. Ogólnie dokument od jakieś uznanej instytucji, gdzie widnieje Twój adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mola napisał:

Na zielonej karcie nie ma danych adresowych. Jako potwierdzenie adresu możesz wziąć wyciąg z banku, rachunek za prąd/wodę/internet, umowę najmu mieszkania. Ogólnie dokument od jakieś uznanej instytucji, gdzie widnieje Twój adres.

No ale jak przyślą to będzie mój adres na kopercie. Właśnie za prąd, wodę ani neta nie płacę bo póki bo przyjechałem "na chwilę" i siedzę u znajomego. Jeden list dostałem z SSN, a po drugi przejdę się do banku chyba. Chociaż chciałem to odłożyć bo nie wiem kiedy wrócę a nie potrzebuję konta narazie, i nie chciałem żeby mnie obciążali opłatami niepotrzebnie. A ile czekałeś na swój dokument GC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...