Skocz do zawartości

Emigracja "na raty"


szags

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mola napisał:

Na zielonej karcie nie ma danych adresowych. Jako potwierdzenie adresu możesz wziąć wyciąg z banku, rachunek za prąd/wodę/internet, umowę najmu mieszkania. Ogólnie dokument od jakieś uznanej instytucji, gdzie widnieje Twój adres.

No ale jak przyślą to będzie mój adres na kopercie. Właśnie za prąd, wodę ani neta nie płacę bo póki bo przyjechałem "na chwilę" i siedzę u znajomego. Jeden list dostałem z SSN, a po drugi przejdę się do banku chyba. Chociaż chciałem to odłożyć bo nie wiem kiedy wrócę a nie potrzebuję konta narazie, i nie chciałem żeby mnie obciążali opłatami niepotrzebnie. A ile czekałaś na swój dokument GC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 3/12/2020 at 7:38 AM, szags said:

Witam ponownie,

Ile średnio czekaliście na otrzymanie dokumentu "Green Card"? Wiem że czas oczekiwania jest ustalony na 1-8 miesięcy, ale liczę że będzie to raczej 1 niż 8. Jestem tu narazie 2 tygodnie ale tak się po prostu zastanawiam, bo do prawka potrzebuję dwa potwierdzenia adresu, a na razie mam tylko jedno:) Na razie mam status 'in progres'. Potem zmienia się na 'sent' czy coś takiego?

GC nam przysłali po ok.4 tygodniach, ale myśle ze co stan i moment to różnie...

Ja bym na twoim miejscu się wstrzymała z wyrabianiem prawka dopóki mieszkasz u znajomego. Znajdź mieszkanie i mając lease już masz potwierdzenie rezydencji dla DMV. Na polskim prawku swobodnie możesz 30dni jezdzic wiec chill 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...