Skocz do zawartości

Emigracja "na raty"


szags

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Joanna30 napisał:

1. Jeśli wjedziesz do Stanów na wizie imigracyjnej (która to po przekroczeniu granicy staje się zielona kartą, nawet jeśli nie masz fizycznego kartonika), to wiza turystyczna zostaje automatycznie unieważniona. Nie można być jednocześnie rezydentem i turystą.

5. Żeby utrzymać status GC bez problemów, musisz więcej przebywać w Stanach, niż poza. Bo GC to nie wiza turystyczna. Raz w roku może być za mało, zwłaszcza kiedy będziesz chciał powtórzyć ten manewr kilka razy. Za którymś razem może się okazać, że do Stanów nie wjedziesz. Może postaraj się o "reentry permit": https://www.uscis.gov/i-131 i wtedy będziesz miał spokój z przylatywaniem do Stanów chyba przez dwa lata. Z tym, że nie możesz zapomnieć o rozliczeniu się z ichniejszym fiskusem co roku. Jako posiadacz GC masz taki obowiązek, bez względu na to, gdzie uzyskujesz dochody.

Na resztę pytań może niech odpowie ktoś bardziej kompetentny ;)

 

wiza turystyczna zostaje unieważniona w dniu przyznania wizy imigracyjnej. Byłam ostatnio w konsulacie Pani konsul pogratulowała mi mówiąc "anuluje twoja wize turystyczna teraz bo już jej dłużej nie potrzebujesz" i jak paszport przyszedł do mnie to na turystycznej była pieczątka ze jest nieważna juz. Myśle ze nawet jak nie masz pieczątki to i tak jest anulowana, nie można mieć dwóch różnych wiz ważnych jednocześnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 godzin temu, szags napisał:

A nie lepiej zapłacić zaraz po przylocie? W takim sensie, że pewnie jest szansa że mnie nie wpuszczą to zawsze będę miał 220$ w kieszeni...:) Czy tych "wybrańców" nie cofają? ;)

Możesz zapłacić po przylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, kzielu said:

SSA z imigracja ma bardzo niewiele wspolnego i jedyne co oni widza ze wydali kiedys takiemu czlowiekowi SSN. Oni nie musza nic wiedziec ani dochodzi i praktycznie zupelnie ich to nie obchodzi.

Jezeli chodzi o USCIS - to rozumiem ze wypelniajac dokumenty podales istniejacy SSN wiec nie beda nic wysylali do SSA zeby wydali Ci nowy.

Oj... Nie zgadzam się jakoby SSA nie interesowało się tym jakie dane ma USCIS. Tez miałam stary SSN z czasów J-1 i poszłam wyrobić nowa karte jakoś że na starej była adnotacja o pracy na tamtej wizie no i moje panieńskie nazwisko jeszcze... Wydali mi nowa karte z tym samym numerem na nowe nazwisko i wpisali mnie z obydwoma imionami. Wiec mówię babce ze ja używam jednego i po co drugie imię na tej karcie. To samo z mojej córeczki kartą, a ona ma tak długie imiona że nazwiska cześć się nie zmiescila. Babka na to że sorry ale w bazie danych USCIS mamy obie wpisane oba imiona jako jedno pierwsze imię (coś a la „Anna Maria” jako jedno imię) i tego zmienić nie mogą bo im system nie pozwala na edycje tego co ma USCIS w bazie danych a im się musi z nimi zgadzać. Także są to naczynia połączone. I moim statusem imigracyjnym tez się SSA interesowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, szags said:

A nie lepiej zapłacić zaraz po przylocie? W takim sensie, że pewnie jest szansa że mnie nie wpuszczą to zawsze będę miał 220$ w kieszeni...:) Czy tych "wybrańców" nie cofają? ;)

Możesz zapłacić przed wylotem albo po. Różnica jest tylko taka, że dopóki nie opłacisz to nie zaczną Ci produkować tej zielonej karty i wydłuży się twoje na nią czekanie. Żeby ruszyli z wydawaniem jej dla Ciebie musza być spełnione oba warunki: przekroczenie przez Ciebie fizycznie granicy USA (wlot) oraz opłacenie GC. Jeśli zapłacisz przed wylotem to twoje przekroczenie granicy automatycznie uruchomi proces. I nie, nie będziesz miał 220$ w kieszeni jak nie zapłacisz, już ty wie nie martw - oni to z ciebie ściągną. Tydziez zabiorą status rezydenta. Nie ma w usa nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Możesz zapłacić przed wylotem albo po. Różnica jest tylko taka, że dopóki nie opłacisz to nie zaczną Ci produkować tej zielonej karty i wydłuży się twoje na nią czekanie. Żeby ruszyli z wydawaniem jej dla Ciebie musza być spełnione oba warunki: przekroczenie przez Ciebie fizycznie granicy USA (wlot) oraz opłacenie GC. Jeśli zapłacisz przed wylotem to twoje przekroczenie granicy automatycznie uruchomi proces. I nie, nie będziesz miał 220$ w kieszeni jak nie zapłacisz, już ty wie nie martw - oni to z ciebie ściągną. Tydziez zabiorą status rezydenta. Nie ma w usa nic za darmo.

Do tego ostatniego zdania dodam że jeśli nie zapłacisz w przeciągu 1 roku za kartę to tracisz ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 11:18, sly6 napisał:

Jeśli chodzi o I131 to musisz napisać po chcesz by zdobyć taki tzw biały paszport, jest ważny przez okres 2 lat i wtedy możesz latać bez przeszkód do Stanów co jakiś czas czy przez te 2 lata nie pojawić się wcale, pamiętaj wtedy by składać rozliczenie z podatkiem 

 

Dnia 21.02.2020 o 11:11, sly6 napisał:

Pamiętaj o tym że z chwilą przekroczenia granicy na wizie na pobyt stały jesteś zobowiązany składać rozliczenia z podatku obojętnie gdzie byś nie był i ile czasu.

 

Płacimy podwójny podatek czy może jest zawarta umowa międzynarodowa o unikaniu podwójnego opodatkowania USA - DE i USA - PL ???? Jak to jest? 

I jeszcze jedno pytanie  (na przeszłość) czy można posiadać 3 obywatelstwa jednocześnie : polskie, niemieckie i amerykańskie?  Czy tylko  dwa i muszę się kiedyś zrzec jednego  by otrzymać to trzecie?

Możesz może polecić w Polsce jakieś biuro podatkowe lub prawne specjalizujące się w tematyce podatkowej polsko- amerykańskiej? Lub prawnika? Ostatecznie w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawex1972 napisał:

 

Płacimy podwójny podatek czy może jest zawarta umowa międzynarodowa o unikaniu podwójnego opodatkowania USA - DE i USA - PL ???? Jak to jest? 

I jeszcze jedno pytanie  (na przeszłość) czy można posiadać 3 obywatelstwa jednocześnie : polskie, niemieckie i amerykańskie?  Czy tylko  dwa i muszę się kiedyś zrzec jednego  by otrzymać to trzecie?

Możesz może polecić w Polsce jakieś biuro podatkowe lub prawne specjalizujące się w tematyce podatkowej polsko- amerykańskiej? Lub prawnika? Ostatecznie w USA. 

Jak na gościa które pisze gigantyczne długie posty, to strasznie mało czytasz. Kwestie podatków były tu milion razy.

Obywatelstwa PL i US możesz spokojnie mieć razem, każdy z tych krajów traktuje Ci oczywiście jako swojego obywatela (btw - przestudiuj treść oath of allegiance co konkretnie będziesz przyrzekał). U Niemców to zdaje się trzeba jakiś dokument sobie załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Możesz zapłacić przed wylotem albo po. Różnica jest tylko taka, że dopóki nie opłacisz to nie zaczną Ci produkować tej zielonej karty i wydłuży się twoje na nią czekanie. Żeby ruszyli z wydawaniem jej dla Ciebie musza być spełnione oba warunki: przekroczenie przez Ciebie fizycznie granicy USA (wlot) oraz opłacenie GC. Jeśli zapłacisz przed wylotem to twoje przekroczenie granicy automatycznie uruchomi proces. I nie, nie będziesz miał 220$ w kieszeni jak nie zapłacisz, już ty wie nie martw - oni to z ciebie ściągną. Tydziez zabiorą status rezydenta. Nie ma w usa nic za darmo.

W sensie 220$ w kieszeni jakby, nie daj Boże, mnie nie wpuścili ;) szanse pewnie na to są niewielkie, ale jakby tak się stało to miałbym czym łzy ocierać :))) i w takiej sytuacji już by ze mnie chyba centa nie zdarli... :)

Dobra zaryzykuję i wpłacę przed ;)

9 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Oj... Nie zgadzam się jakoby SSA nie interesowało się tym jakie dane ma USCIS. Tez miałam stary SSN z czasów J-1 i poszłam wyrobić nowa karte jakoś że na starej była adnotacja o pracy na tamtej wizie no i moje panieńskie nazwisko jeszcze... Wydali mi nowa karte z tym samym numerem na nowe nazwisko i wpisali mnie z obydwoma imionami. Wiec mówię babce ze ja używam jednego i po co drugie imię na tej karcie. To samo z mojej córeczki kartą, a ona ma tak długie imiona że nazwiska cześć się nie zmiescila. Babka na to że sorry ale w bazie danych USCIS mamy obie wpisane oba imiona jako jedno pierwsze imię (coś a la „Anna Maria” jako jedno imię) i tego zmienić nie mogą bo im system nie pozwala na edycje tego co ma USCIS w bazie danych a im się musi z nimi zgadzać. Także są to naczynia połączone. I moim statusem imigracyjnym tez się SSA interesowało. 

Nazwisko mi się nie zmieniło, kartą w stanie "kolekcjonerskim" więc teoretycznie powinno być Ok:) Myślę że jest szansa że nie będę musiał odwiedzać tej placówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, szags said:

W sensie 220$ w kieszeni jakby, nie daj Boże, mnie nie wpuścili ;) szanse pewnie na to są niewielkie, ale jakby tak się stało to miałbym czym łzy ocierać :))) i w takiej sytuacji już by ze mnie chyba centa nie zdarli... :)

Dobra zaryzykuję i wpłacę przed ;)

Nazwisko mi się nie zmieniło, kartą w stanie "kolekcjonerskim" więc teoretycznie powinno być Ok:) Myślę że jest szansa że nie będę musiał odwiedzać tej placówki...

Widze, ze nie zrozumiales wiec napisze wprost: 2-3 tyg. po przyjezdzie albo jak juz bedziesz mial plastikowa zielona karte, zglos sie do najblizszego SSA i zaktualizuj swoj status. Czemu to jest takie trudne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...