Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA


Rekomendowane odpowiedzi

Ma to sens. Aczkolwiek ostatnio w jakimś wątku wyszło i w sumie chyba nie wszyscy są świadomi. Od dnia od którego aktywujesz zieloną kartę zaciągasz obowiązki rozliczania się ze wszystkich dochodów z całego świata (również z tych uzyskanych na terenie Polski) z amerykańskim urzędem skarbowym. I nawet jak wrócisz do Polski i skorzystasz z dodatkowego czasu na "przemyślenie czy warto" ten obowiązek nie ustaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, Krzysztof122000 napisał:

Oczywiście nie myślę o przeprowadzce teraz na gwałt, na razie rozpoznaje temat i zbieram informacje ;). Jak napisałem jestem na 1 roku studiów, myślę, że warto je skończyć najpierw.

To dobrze myslisz, bo w USA studia to droga przyjemnosc. Warto tez zdobyc doswiadczenie w fachu, najlepiej (ale nie koniecznie) w jakiejs amerykanskiej/miedzynarodowej firmie. To ulatwi szukanie pracy tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, katlia said:

No oczywiscie ze przsciagniemy... America is Number One!

Oczywiście. W rozprzestrzenianiu "Chińskiego wirusa" musimy być lepsi niż jego "autorzy". Czekam kiedy księga tweetów naszego niezłomnego przywódcy powiększy się o tweet, że nawet w tym aspekcie Obama mu nie dorównał i że jest pierwszym prezydentem w historii USA, który wyprzedził Chińczyków w każdym absolutnie aspekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, katlia napisał:

To dobrze myslisz, bo w USA studia to droga przyjemnosc. Warto tez zdobyc doswiadczenie w fachu, najlepiej (ale nie koniecznie) w jakiejs amerykanskiej/miedzynarodowej firmie. To ulatwi szukanie pracy tu.

Studiuje turystykę. Może jest jakaś amerykańska firma w której mógłbym zdobyć doświadczenie co ułatwi szukanie pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam taką sprawę: najlepiej jest znaleźć pracę i to pracodawca jest sponsorem, jednak jak to zrobić z Polski, żeby znaleźć pracę w USA? (jestem początkujący w tych sprawach dlatego zadaję tyle pytań :D ) (zawód taki jaki jest po studiach turystyka: hotele, biura podróży, przewodnicy itd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzysztof122000 napisał:

Jeszcze mam taką sprawę: najlepiej jest znaleźć pracę i to pracodawca jest sponsorem, jednak jak to zrobić z Polski, żeby znaleźć pracę w USA? (jestem początkujący w tych sprawach dlatego zadaję tyle pytań :D ) (zawód taki jaki jest po studiach turystyka: hotele, biura podróży, przewodnicy itd...)

Musisz troche ogarnac rzeczywistosc bo w tej chwili jestes calkowicie od niej oderwany - pisanie o sponsorowaniu w branzy w ktorej obecnie zwalniane sa dziesiatki tysiecy ludzi w US jest dosc kuriozalne. Poza tym : 

1. Na forum podobnych tematow bylo tysiace

2. Na zostanie sponsorowanym w "turystyce" nie masz zadnych szans.  Nawet w czasach gdy wszystko prosperowalo to nie byl zawod w ktorym ktokolwiek by sciagal pracownika zza granicy.

3. W tej chwili to jest branza ktora jest wsrod tych dotknietych kryzysem.

4. Zacznij sie tym interesowac za pare lat jak bedziesz blizej konca studiow, rzeczywistosc bedzie kompletnie inna niz jest teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krzysztof122000 napisał:

Studiuje turystykę. 

Niestety, to nie jest branza w ktorej znajdzies sponsora w USA. Wiekszosc ludzi w turystyce amerykanskiej pracuje na niskich poziomach za niskie pensje i czesto bez ubezpieczenia... ludzie na wyzszych pozycjach sa po finansach, business, itp. Jezeli znajdziesz sie na wysokiej kierowniczej pozycji w Polsce lub gdzies w Europie, to moze bylyby jakies perspektywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysztof122000 napisał:

Studiuje turystykę. Może jest jakaś amerykańska firma w której mógłbym zdobyć doświadczenie co ułatwi szukanie pracy?

Wyndham, Marriott, Hilton maja swoje hotele w Polsce, zacznij od praktyk, pracy w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...