Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Z góry przepraszam, że rozpoczynam ten temat ponownie pewnie (przeglądałem i czytałem tutaj trochę). Na wstępie powiem, że jestem studentem 1 roku (także młoda osoba). Moim marzeniem jest mieszkanie w Stanach. Mam kilka pytań, dopiero zaczynam się w tym temacie rozglądać dlatego bardzo proszę o pomoc. W jaki sposób można się tam przeprowadzić, pewnie jest to połączone z prac tam w związku z tym jak można się tam zatrudnić. Wiem, że istnieje loteria wizowa. Prosiłbym o wskazówki od czego zacząć i jakie są możliwości, żeby tam wyjechać.
Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co do przeprowadzki, pytam osób które są już w us, czy rzad/media dają jakieś info na temat długości zamknięcia granic? na początku lutego otrzymałam wize i chciałabym wiedzieć czy będę miała ja szanse aktywować w lipcu. Macie jakieś info? oficjalne/nieoficjalne? jakie są przewidywane najgorsze scenariusze odnośnie zamknięcia granic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mvgda napisał:

co do przeprowadzki, pytam osób które są już w us, czy rzad/media dają jakieś info na temat długości zamknięcia granic? na początku lutego otrzymałam wize i chciałabym wiedzieć czy będę miała ja szanse aktywować w lipcu. Macie jakieś info? oficjalne/nieoficjalne? jakie są przewidywane najgorsze scenariusze odnośnie zamknięcia granic?

O najgorszych scenariuszach to sie nie mysli w tej chwili - Trump na jedynej konferencji prasowej na ktorej mowil cokolwiek z sensem wspomnial lipiec / sierpien w kontekscie jak dlugo "to" moze potrwac (ogolnie, nie zamkniecie granic).

Zadnych konkretnych informacji nie ma bo liczba zarazonych rosnie z dnia na dzien (w tej chwili zdaje sie juz mamy miejsce na podium - za Wlochami i Chinami) - Trump ewidentnie wczoraj gadal o zlagodzeniu restrykcji, ale - tylko wewnetrznych (ogolnie chodzi o liczbe otwartych biznesow - bo mu sie gospodarka wali) i praktycznie ironicznie nie ma w zasadzie nic do gadania bo to sa guidelines a stany same sobie to reguluja.

Moim zdaniem jest szansa na otwarcie granic w Lipcu ale jak bym sie baaaardzo powaznie zastanowil nad przyjazdem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

O najgorszych scenariuszach to sie nie mysli w tej chwili - Trump na jedynej konferencji prasowej na ktorej mowil cokolwiek z sensem wspomnial lipiec / sierpien w kontekscie jak dlugo "to" moze potrwac (ogolnie, nie zamkniecie granic).

Zadnych konkretnych informacji nie ma bo liczba zarazonych rosnie z dnia na dzien (w tej chwili zdaje sie juz mamy miejsce na podium - za Wlochami i Chinami) - Trump ewidentnie wczoraj gadal o zlagodzeniu restrykcji, ale - tylko wewnetrznych (ogolnie chodzi o liczbe otwartych biznesow - bo mu sie gospodarka wali) i praktycznie ironicznie nie ma w zasadzie nic do gadania bo to sa guidelines a stany same sobie to reguluja.

Moim zdaniem jest szansa na otwarcie granic w Lipcu ale jak bym sie baaaardzo powaznie zastanowil nad przyjazdem tutaj.

przyjazd przyjazdem, jeśli nie aktywuje w lipcu to już mogę nie mieć okazji przyjechać wcale a tak gc bedzie aktywowana wiec będę miała kilka miesięcy na przemyślenie czy rzeczywiście warto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...