Skocz do zawartości

Sytuacja z COVID-19 a wyjazd


mms007

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Iskierka napisał:

Hej Karuzelka, co do tych rodziców, którzy się nie zgodzili na kredyt studencki to jestem bardzo zaskoczona i tego nie rozumiem, ale cóż, u mnie w domu panowała zawsze zupełnie inna mentalność i rodzice robili co mogli, żeby nas na studia wysłać, to samo dziadkowie moich rodziców.

Jak pisalam, zeby dostac pozyczke na studia, rodzice studenta musza sie zakwalifikowac finansowo. Nie wszyscy moga, zwlaszcza ci z nizszej sredniej klasy bo albo za malo zarabiaja, albo juz sa zadluzeni po uszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minut temu, mcpear napisał:

Standardowa stawka za sprzątanie domu w południowej kalifornii to $69 (nie korzystam ale orientowałem się).

Jest tez roznica jezeli zatrudniasz kogos prywatnie lub przez firme. Ja placilam jakies $200 na miesiac... pancia przychodzila raz w tygodniu. Zalatwione prywatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, katlia napisał:

Jest tez roznica jezeli zatrudniasz kogos prywatnie lub przez firme. Ja placilam jakies $200 na miesiac... pancia przychodzila raz w tygodniu. 

Katalia, zapytam tak z ciekawości, dlaczego "pancia"? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale jest to obrażliwe raczej określenie, gdzie nie podejrzewałabym Ciebie o używanie tego w stosunku do pani sprzatającej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jackie napisał:

My mamy sprzątanie w budynku, muszę się zorientować ile kosztuje. Ale wątpię czy ktoś mnie zadowoli jeśli chodzi o łazienkę i kuchnię :P

Polki już tak mają, od małego nas chowali w zamiłowaniu do porządku. Podobno w Chicago Polki i ogólnie dziewczyny z Europy Wschodniej są najabrdziej cenione na rynku ;) 

Ja to sobie sama wszystko zawsze ogarniam, ale nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby mi pani 1-2x w miesiącu przyszła, umyła okna i podłogi. Za resztę podziękuję, jakoś idea obcej osoby przekładającej moje rzeczy do mnie nie przemawia, nic bym potem nie mogła znaleźć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karuzelka napisał:

Katalia, zapytam tak z ciekawości, dlaczego "pancia"? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale jest to obrażliwe raczej określenie, gdzie nie podejrzewałabym Ciebie o używanie tego w stosunku do pani sprzatającej ;)

Oh, serio, nie wiedzialam. (Jestem baaardzo stara.) Dziekuje ze mi powiedzialas. A jezeli popelniam jakis straszny blad gramatyczny to tez daj mi znac, dobrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, katlia napisał:

Oh, serio, nie wiedzialam. (Jestem baaardzo stara.) Dziekuje ze mi powiedzialas. A jezeli popelniam jakis straszny blad gramatyczny to tez daj mi znac, dobrze? 

Na poprawę gramatyki nie licz. Co do "pańci" to wiedziałam, że wolałabyś wiedzieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...