Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

45 minutes ago, SkyNet said:

Ok coś jeszcze w wiadomości czy tylko te skany i koniec. U mnie to chyba moje i partnerki bo jesteśmy po ślubie i DS260 również oboje wysłaliśmy. Dziękuje za wszelkie informacje bo szczerze to nawet bym o tym nie wiedział gdyby nie przypadek. Żadnej wiadomości nigdzie nic nie przyszło …

Tu masz tresc maila i przy okazji liste dokumentow: http://britsimonsays.com/document-procedure-modification/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/8/2021 at 10:44 PM, Xarthisius said:

Tu masz tresc maila i przy okazji liste dokumentow: http://britsimonsays.com/document-procedure-modification/

Mam jeszcze taką sytuacje że kończy mi się paszport 8 czerwca nowy jest zamówiony ale jeszcze pewnie z 2-3 tyg oczekiwania. Wysłać dane na stary paszport i potem drugi raz z nowym czy czekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, po pięciu miesiącach od wysłania dokumentów, dostałem maila od KCC, że je dostali i że jestem "ready for scheduling". Wygląda więc, że KCC coś jeszcze z dokumentami robi.
Tylko nie wiem, czy w moim przypadku to nie jest efekt pozwu i prawników, którzy mailowo trochę szturchali KCC.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Cypher said:

Wczoraj, po pięciu miesiącach od wysłania dokumentów, dostałem maila od KCC, że je dostali i że jestem "ready for scheduling". Wygląda więc, że KCC coś jeszcze z dokumentami robi.
Tylko nie wiem, czy w moim przypadku to nie jest efekt pozwu i prawników, którzy mailowo trochę szturchali KCC.

U którego wykupiłeś pozew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

A ja wrócę ze swoim pytaniem - bo kontekst trochę się zmienił.

Wysyłając DS-260 podałem ostatni "stały" adres zamieszkania. W międzyczasie trwał remont pod nowym adresem, który trochę się przeciągnął, a ja mieszkałem w jeszcze innym miejscu (miało być "na chwilę").

Sytuacja wygląda tak: ostatni adres podany w DS-260 jest nieaktualny już mniej więcej pół roku. Pod nowy wprowadzę się za około miesiąc. KCC wysłało maila, że dokumenty przełożyli z jednego stosu na drugi i przy odrobinie szczęścia może mnie umówią na spotkanie w ambasadzie.

1. Czy w tej sytuacji prosić o odblokowanie DS-260, żeby uzupełnić adresy?

2. Czy odblokowanie i edycja DS-260 automatycznie powoduje, że formularz wraca na poprzedni stos dokumentów do przetworzenia i w konsekwencji może oznaczać odsunięcie interview o kolejne kilka tygodni (czyli praktycznie przekreśla szanse na spotkanie)?

3. Czy mogę DS-260 odblokować i edytować po otrzymaniu terminu spotkania (jeśli to się w ogóle zadzieje)?

Szkoda by było zawalić sprawę przez jakieś nieścisłości przy miejscach zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ntcm napisał:

 

Sytuacja wygląda tak: ostatni adres podany w DS-260 jest nieaktualny już mniej więcej pół roku. Pod nowy wprowadzę się za około miesiąc. KCC wysłało maila, że dokumenty przełożyli z jednego stosu na drugi i przy odrobinie szczęścia może mnie umówią na spotkanie w ambasadzie.

1. Czy w tej sytuacji prosić o odblokowanie DS-260, żeby uzupełnić adresy?

2. Czy odblokowanie i edycja DS-260 automatycznie powoduje, że formularz wraca na poprzedni stos dokumentów do przetworzenia i w konsekwencji może oznaczać odsunięcie interview o kolejne kilka tygodni (czyli praktycznie przekreśla szanse na spotkanie)?

Z tego co słyszałam u BritSimona to nie zmieniaj już nic. Odblokowanie DS260 może w Twoim przypadku już spowodować opóźnienie. Jeżeli wraz ze zmianą miejsca zamieszkania nie zmienia się przynależność do odpowiedniej ambasady to nie ma to takiego znaczenia. Zaktualizujesz w ambasadzie o ile będzie taka konieczność. W czasie wypisywania danych podałeś prawdziwy na ten moment adres, więc nie skłamałeś ;)

 

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/1/2021 at 3:42 PM, Izuska said:

Nie do końca jest to prawda. Ponoć KCC zaakceptowalo dokumenty ponad 20 000 osób, a to znacznie więcej niż są w stanie wydać wiz do 30.09.2021. W związku z tym prawdopodobne jest, że KCC już nie będzie akceptowało kolejnych dokumentów, bo wiedzą, że nie ma takiej potrzeby (albo będą to pojedyncze przypadki). A jak wiadomo do tej pory zaakceptowano dokumenty glownie niskich numerów. Info zaczerpniete od  Brit Simona. 

Wracam do tego, bo sa oficjalne dane. W sprawie Jacob v. Biden, DoS sklada oficjalne raporty ile osob jest documetarily qualified, i tak:

  1. Defendants report that as of April 29, 2021, a total of 11,112 DV-2021 cases, representing 23,692 applicants, have been determined to be documentarily qualified. [1]
  2. Defendants report that as of May 13, 2021, a total of 13,475 cases, representing 27,957 applicants, have been determined to be documentarily qualified. [2]

Co wyraznie przeczy tezie, ze "KCC już nie będzie akceptowało kolejnych dokumentów, bo wiedzą, że nie ma takiej potrzeby"

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...