Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Krystian321 said:

Dziękuję. Pewnie jedno z kolejnych głupich pytań, ale jaki powinien być tytuł wiadomości, w której wysyłam skany dokumentów? Sam numer CN wystarczy?

Tak. W tresci maila, ktory od nich przychodzi jest explicite: Use your case number as the subject of the email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Izuska napisał:

Tak jak się można było spodziewać wyszły 2NL we wszystkich regionach. Niestety nikt ze Strefy Schengen nie dostał zaproszenia na rozmowę. Trzeba czekać.

Tak jak mówisz - nikt ze strefy Schengen...


Ale jest jakaś tam szansa:

Albo po prostu jesteśmy tak głęboko w g****e, że każdy przeciek lub każda plotka nas cieszy i myślimy, że coś się zmieni :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, adriana21 said:

Czy jeśli mieszkam teraz w Anglii a ambasadę we wniosku ds260 wpisałam w Warszawie, to byłoby koszystniej zmienić miejsce spotkania w sprawie wizy na Londyn? Myślę teraz o banie na strefę Schengen. Oraz czy jest w ogóle opcja takowej zmiany?

Czy jest taka opcja? Tak. Musisz odblokowac DS-260 (mail do KCC) i uaktualnic adres zamieszkania na ten w Anglii, a potem wyslac do KCC drugiego maila z prosba o zmiane ambasady.

Czy ma to sens? Ten sam ban, ktory jest okreslany w tym watku jako "Schengen Ban" obejmuje tez the Republic of Ireland, the Federative Republic of Brazil, and the Republic of South Africa i uwaga uwaga: the United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe).

[1] https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/01/25/proclamation-on-the-suspension-of-entry-as-immigrants-and-non-immigrants-of-certain-additional-persons-who-pose-a-risk-of-transmitting-coronavirus-disease/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem urodzona na Ukrainie, ale już od 10 lat mieszkam w Warszawie. Nie mam jeszcze sprawdzonych dokumentów przez KCC. Mój numer jest current na kwiecień. Zastanawiam się czy nie prosić KCC o przeniesienie do Kijowa. Natomiast KCC mówi ze musi być do tego powód, czy Schengen ban to jest wystarczający powód? Jak myślicie, czy to ze mieszkam w strefie Schengen nie wyjdzie na to samo w Ambasadzie na Ukrainie (ze tez będę objęta banem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...